Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2x1 Tegretol helyett már csak...

2x1 Tegretol helyett már csak reggel felet, este egészet szedek, lehet ettől állandó rosszkedv és sírás?

Figyelt kérdés
2014. márc. 12. 12:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Teljesen okkal "lázong" és érthető amiért nem megy pszichiáterhez!!! szerintem nincs szüksége arra, hogy ti is keltsétek benne a betegségtudatot... rosszkedve van, sír, nyilván van valami oka, ez nem kib aszott torogyulladás, hogy majd bevesz rá egy bogyót, oszt jólvan.. aki meg akar gyógyulni, az bizony kerüli a pszichiátriát (nagyon kevés ember való oda, tul.képpen csak az,aki pszichotikus, szóval skizofrém etc.).

Tapasztalatbl beszélek, súlyos traumán estem át, PTSD-m lett (rémálmok, szorongás, brutális pánikrohamok), beutaltak a pszichiátriára, kaptam gyógyszert... háááát... ha nem mentem volna egyenesen a szeméttelepre megválni az antidepresszánstól, már tönkrementem volna. pánikolni, szorongani esküszöm sokkal jobb, mint viselni azt amit művel az emberrel az a gyógyszer!

2014. márc. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Én provokálni? Meg mivel etetem be az embereket?

Nem értelek, ne haragudj.

Azért tettem fel a kérdést, mert gondoltam hogy ebben a rovatban tudnak segíteni. És mivel elkezdtünk beszélgetni, leírtam a véleményemet. Ha ezt gondolom, nyilván nem fogom azt írni, hogy "Oké, köszi, elmegyek pszichológushoz".

Én senkit sem akartam megsérteni, de én így látom. Ja, ez bántja a gyógyszeresek lelkivilágát? Sajnálom, rossz úton járnak.

Én kb. egy évig voltam szociális fóbiás, nem mozdultam ki a házból, de tényleg sehova, nem volt munkám, talán azért alakult ki. Eleinte nagy nehezen még a postáshoz lementem, ha ajánlott küldeményt hozott, mert tudtam ha nem veszem át, mennem kellene a postára érte. A lépcsőházból lefelé majdnem összeestem a lépcsőn, annyira remegtem, az összes erőm elhagyott, izzadtam mint a ló. Megszólalni alig bírtam, a tollat kiejtettem a kezemből, és aláírás helyett csak egy idétlen kriksz-krakszot voltam képes odabiggyeszteni, úgy remegett a kezem.

Ezután már csak az jött, hogy senkinek az ég világon nem nyitottam ajtót.

És ma itt vagyok, lám elmúlt. Pedig állásom még most sincs.

Ha elmentem volna ezzel dokihoz, a mai napig gyógyszereken élnék. És mire mennék vele? Zombi lennék, gyógyszerfüggő, tele mellékhatásokkal. Sőt, ennyi idő után már szinte már csak azokkal.

Köszönöm, inkább segítek magamon.

2014. márc. 13. 11:30
 13/20 anonim ***** válasza:

Tökéletesen igazad van! csak egyre betegebbé tesznek...

nekem kezdődött rémálmokkal, pánikrohamokkal - mivel így reagáltam egy traumára, megviselt (ki kényszerültem ugrani egy égő házból, és az eséstől összetörtem magam, kómába estem egy időre => teljesen természetes, hogy mentálisan rottyon lettem ettől). szorító érzés volt a mellkasomban, émelyegtem, random helyeken pánikrohamot kaptam, néha napközben sírógörcsöm lett etc.

segítségért mentem az orvoshoz, de csak a poklot kaptam: az antidepresszánstól meg akartam magam ölni, fulladoztam éjszaka, izzadtam, 20 éves létemre merevedési zavaraim lettek, elviselhetetlen hangyamászás érzésem éjjelente, majdnem minden nap hánytam... és még sorolhatnám! szóltam az orvosnak, mire emelte az adagot, és kilátásba helyezte, hogy antipszichotikumot is szedjek. na ekkor jöttem rá, hogy valami nagyon el van b aszva.. még betegebb lettem a bogyóktól!

egyik pillanatról a másikra álltam le, pár napig nagyon rossz volt, de megváltás volt leállni. most itt vagyok, sokkal jobban vagyok, nincs semmi öngyilkos késztetésem, tudom használni az önuralmam, tiszta az elmém. azóta amióta dolgozom, még jobb, bár néha rámjön a rosszullét, és akkor ki kell mennem a friss levegőre..

remélem,hogy segít a pszichológus (most fogok menni), de még ha nem is, akkor is inkább élném le az életem pánikolva, szorongva, mint antidepresszánssal.


szóval kérdező, én megértelek és Veled vagyok maximálisan!

2014. márc. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy jobban vagy, és annak is, hogy nem hagytad magad mérgezni!
2014. márc. 13. 12:49
 15/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, te egy kicsit el vagy tájolódva. Nem szedetik ok nélkül a a benzókat a betegekkel. Akiket láttál, nem tudhattad, hogy miért vannak ott. Lehet, hogy súlyos betegek. Már rég nem igaz, hogy csak agyon tömnek gyógyszerrel, mindenféle kis lelki eltéréssel. Sőt, nem írnak fel benzót ok nélkül, mert ők is tudják, hogy hozzá lehet szokni.


Egy pszichiátrián nagyon vegyes a vendégsereg. Van ott pánikbeteg, "ideg összeroppant", és persze a súlyos esetek is, skizofréniával és egyebekkel.


Ha pesti vagy, ajánlom, a Nyirő Gyula kórházat. Én voltam ott, pánik betegséggel. Benzót csak pár hónapig kellet szednem, és bent is csak 3 napot voltam, utána átraktak ambuláns kezelésre, és nem gyógyszerekkel akarták megoldani. És hozzáteszem, a Rivotrilt mindenféle kellemetlenség nélkül hagytam el, és azóta sem szedek semmit. Ez évekkel ezelőtt volt.


Ne hari, de az állandó sírás és rosszkedv nem normális dolog, és nagyban rontja az életminőségedet.

A hozzászólásaidból egyértelműen az jön le, hogy profi segítségre van szükséged.

2014. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Semmilyen segítségre nincs szükségem.

Tudom, hogy milyen problémáim vannak, és az okokat is tudom, senkinek nem kell rávilágítani ezekre a dolgokra, főleg nem egy idegennek.

Lelkileg érzékeny vagyok, ennyi az egész.

Egyébként már elmúlt a rosszkedv, jelenleg a legnagyobb problémám az, hogy megduzzadt a mellem és kibuggyan a melltartóból. Nem értem, minek nekem profi segítség. Nyomasztanak dolgok, amíg meg nem oldom őket. A sírás meg...lehet hogy a stressz bukik ki így. Sportolnom kellene talán...

2014. márc. 13. 15:03
 17/20 anonim ***** válasza:

"Semmilyen segítségre nincs szükségem."


Persze, én is szórakozni járok ide! És élvezem...


Neked sem valami kötelező, sürgős, segítség kellene......

Csupán majd emlékezz rá, ha VÉLETLENÜL állandósul körülötted valami kellemetlen állapot, hogy most tippeket kaptál.

2014. márc. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Állítsátok már fel a diagnózist is, légyszi :)
2014. márc. 13. 15:32
 19/20 anonim ***** válasza:

Alapon semmi közünk Hozzád

és ezt tiszteletben tartom...... de, Te tárulkoztál ki önként(elenül).


Az elején még célod volt megfejteni, mi történik Veled.....


De a végére pedig önmagadat diagnosztizáltad azzal, hogy magadra húztad a jellemzőket........

(direkt nem kórképeket írtam)


Amúgy törekedj kiegyensúlyozottságra!!!

NEM VAGY BETEG, csak Neked is van egy színes világod.

2014. márc. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy nekem is van egy színes világom?

Egyébként, ha szükségét érezném, hogy orvoshoz menjek, azt tenném. Bár nem szeretek, de ha muszáj, akkor muszáj.

Nem tulajdonítok nagy jelentőséget annak, hogy váltakozik a kedvem. Talán normális, nem? Az ember van úgy hogy rosszkedvű, vagy jókedvű, vagy csak punnyad, vagy olyan semmilyen.

2014. márc. 13. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!