Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt észre fogja venni a...

Ezt észre fogja venni a pszichológus?

Figyelt kérdés
Ma megyek hozzá. 18 éves lány vagyok. Vagdosás, depresszió, szorongás és önértékelési zavarok miatt járok hozzá. Még mielőtt mennék hozzá haza jöttem mert csak később megyek viszont nagyon szorongok és sajnos megvágtam magam + ittam is. Kérlek ne ítéljetek el!!! 2 napja alig alszom. Szerintetek ezeket látni fogja rajtam?:/

2014. márc. 10. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az a dolga, hogy észrevegye és segítsen. Ha nem venné észre, nem lenne pszichológus.
2014. márc. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Úgy érzem nem örülne ha látná ezeket. Mármint, hogy iszok is :(
2014. márc. 10. 16:30
 3/13 anonim ***** válasza:
akkor mondjuk esetleg ne igyál de ez egy nagyon halvány feltevés csak
2014. márc. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ne annak örülj hogy ne vegyen észre dolgokat, hanem hogy észrevegyen és lehetőleg ne titkolj előle semmit, azért van, hogy segítsen, azért mész oda...

Ha észrevenné hogy ittál, biztos nem azt gondolná elsőre hogy "nahát, alkoholista" - biztos ilyen gondolatoktól szorongsz...

2014. márc. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem fog ítélkezni, orvos, tudja, hogy ez az állapot milyen "mellékhatásokkal jár" jobb ha elmondasz neki mindent töviről-hegyire, Én is jártam pszichológushoz 18 évvel ezelőtt. Nekem segített, pedig elég súlyos depresszióm volt.
2014. márc. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem mindig az jut és jutott eszembe, amikor pszichiáterhez, vagy pszichológushoz megyek, hogy nálam sokkal brutálisabb esetekkel is találkozott már, úgyhogy nem hiszem, hogy nagyon meglepném a dolgaimmal.


Szerintem te is lehetsz így vele, ne parázz rá. Örülj neki, ha észreveszi a dolgokat és segít.

2014. márc. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha így folytatod, lehet kevés lesz a pszichológus.
2014. márc. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nagyon kellemetlen neki, ha szeszesen jelensz meg nála. össze vagytok csukva eyg órára. lehet, hogy a szaga is eljut odáig. biztos nem tud úgy rád koncentrálni, mint simán.

ezért én még soha nem ittam kicsit se találkozó előtt. mikor muszáj volt valamit, akkor a lehető legkisebb adag nyugtató volt bennem. ha rád törne az agresszió vagy jobban kiborulnál, mint józanon, akkor elküldhet a fenébe (mert mondjuk fél tőled), vagy be a kórházba (mondván: másokat is veszélyeztetsz). szóval ez nekem szent, pedig gyakran iszom. nem mintha bármikor is agresszív tudnék vele lenni, de nagyon ápolatlannak érzem magam. és pont akkor, mikor a lelkemet mennék kibogozni. érted. vagy-vagy. utána berúghatsz, és egyedül átgondolva, amikről beszéltetek, lehet, hogy még ötleteid is lesznek.

amúgy a vágás miatt vigyázz jobban az ivással, mert a szesz felnagyítja a drámát, lehet, hogy pár óra múlva már másképp gondolnád, mégis nagyon megsértetted magad.

2014. márc. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én egyszer elmentem úgy pszichológushoz, hogy megittam egy liter bort meg elszívtam fél doboz cigit (nem tudtam, hogy mennem kell). Naná hogy észrevette.

Az a dolga. Nyugi, ne félj, segíteni fog, ez a dolga.

2014. márc. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
szerintem nincs értelme pszichológushoz járni, ha ilyeneket letagadsz
2014. márc. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!