Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan fogadjam el azt, hogy...

Hogyan fogadjam el azt, hogy molesztáltak, ha most azt érzem, hogy az én hibámból történt? Hogyan fogadjam el azt, aki vagyok és aki lehetnék, ha mindig arra gondolok, hogy milyen voltam gyermekkoromban?

Figyelt kérdés

Kb. 12 évesen az unokatestvérem molesztált. Most 10 évvel később tört a felszínre ez a trauma. Járok pszichológushoz, próbálom feldogozni ami történt. A baj az, hogy szinte semmire nem emlékszem, mert olyan mélyen elnyomtam dolgot. Most próbáljuk felszínre hozni és összerakni a képeket. Mivel arra emlékszem, hogy nem egyszer zaklatott szexuálisan, hanem minimum kétszer, így azon gondolkodom az elmúlt pár hétben, hogy az első ilyen alkalom után miért mentem át hozzá újra(mivel az uncsimék velünk szemben laknak). És ma végre rádöbbentem, hogy miért mentem át újra és újra.

Én kislány koromban iszonyatosan fiús voltam: rövid haj, csak a fiúkkal barátkoztam, köztük az unokatestvéremmel. Viszonylag rossz kislány voltam olyan értelemben, hogy azt csináltam, mint velem egy idős kisfiúk. Én és az utcabeli, majdnem velem egy idős gyerekek (lányok és fiúk is) elég hamar kipróbáltuk cigit. És ma rájöttem, hogy azért mentem vissza az uncsimhoz, mert Ő volt az, aki cigit adott. Mindez 12 évesen... Most azt érzem, mintha egy olcsó k@rva lennék. Mintha most pénzért szexelnék. Tudom, hogy gyerek voltam még, de mégis, milyen gyerek voltam lány létemre? Nem tudom elfogadni, felfogni, hogy ezért történt, ami történt. Nem értem, hogy az első alkalom után, hogy bántott, megalázott, én mégis visszamentem. Persze utána rádöbbentem, hogy rossz, ami történik és volt kb. 1 év, amikor kerültem Őt, így utána nem is történt meg többször a dolog. De mégis, miért nem jöttem rá hamarabb, hogy ez rossz?? Most pedig, hogy egy okos, értelmes, kedves, odaadó lány vagy lassan nő lett belőlem, nem tudom elfogadni a múltam, a gyermekkorom és azt aki voltam.

Persze örülök, hogy egy újabb részlet a helyére került, de annyira hibásnak érzem magam, annyira szégyenlem magam. Úgy érzem, hogy ezt még a pszichológusomnak sem fogom tudni elmondani. Mégis hogyan? Hogy hé, rájöttem, azért mentem történt meg többször is, mert Ő adott cigit. Úristen!!

Szóval most úgy érzem, hogy megérdemlem, amit kaptam és ami ezzel a traumával jár. Megérdemlem a szorongást, hogy nem volt még soha párkapcsolatom, hogy egyedül kell élnem. Magyarul megérdemlem a büntetést, a szégyent még ha tudom, hogy amit tett, az az Ő hibája, nem az enyém.

22/L


2014. márc. 13. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

nyugodtan mond el a pszichológusnak.

különbem is akkor mi van ha így történt? meg történt, régvolt nem kell hogy kihasson a mostani életedre.

2014. márc. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De buta vagy :)

Nem a cigi miatt mentél vissza, hanem mert megbíztál benne, a kis gyerekfejeddel úgy képzelted, hogy aki családtag, az nem bánt téged direkt és bár egyszer megbotlott és megtette, de az egyszeri eset volt. A barátság, a közös élmények... ezer dolog összekötött titeket, meg volt egy közös titkotok, a cigizés, ezért első alkalommal még nem ölte meg a belévetett bizalmadat, azt akartad hinni, hogy többé nem fog bántani téged. Hé... csak egy kislány voltál. Nem hibáztál. Mondd el a pszichológusnak, máskülönben nem tud segíteni. Rettentő adag bűntudat van benned, engedd el szépen az orvosod segítségével.

2014. márc. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, hogy nem az én hibám ami történt. Mert tudom, hogy amit tett arra nincs mentség. De mégis, hogy a cigi miatt lett volna... Mert ha csak egyszer történt volna meg, akkor könnyebben elfogadom, de mivel nem csak egyszer történt így egyszerűen nem értem. És tudom, emlékszem vagy akár most is érzem, hogy rossz volt, nem szerettem, ami csinált, megbénultam és hagytam, viszont mégis visszamentem ennek ellenére. Nem értem, hogy mit vártam, talán azt, hogy többet nem fordul elő... Szörnyű érzés most ezzel szembesülni.
2014. márc. 13. 21:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdező nem te vagy a hibás. Még gyerek voltál naiv még ha cigiért is mentél akkor is ő volt aki zaklatott ráadásul családtag is.
2014. márc. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!