Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan koncentráljam a gondola...

Hogyan koncentráljam a gondolataimat? Ha leülök tanulni, akkor pár percenként elkalandozik a figyelmem, és egész óráim, napjaim, heteim úsznak el így.

Figyelt kérdés
2014. márc. 16. 13:35
 1/6 anonim válasza:

próbálj meg kis lépésekben haladni..pl ha meg kell tanulni


20 angol szót ,akkor oszt fel 4 részre,tanulj meg egyszerre csak 5-öt,ez egy könnyen megvalósítható cél.mivel ez könnyen sikerül,motivációt tud adni arra,hogy a kis lépésekben nagy célokat tudsz elérni,és tudsz elöre haladni.Jobb ha a pc ki van ezalatt kapcsolva :)

2014. márc. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne legyen bekapcsolva semmi kütyü, se mobil, se tv, se rádió. Amit az első írt, az jó, legyen egy cél. pl. ma megtanulok 10 oldalt. Ha megtanultam utána mehetek enni vagy játszani egyet stb. Tehát mindig legyen egy kisebb cél és utána is terv, egy jutalmazás szerű dolog. Esetleg bízz meg valakit a kikérdezéssel is, hogy legyen, aki ellenőriz.
2014. márc. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez nem túl jó lehet. Nekem is volt ilyen, elolvastam A tanulás alapvető kézikönyve című könyvet. Ott megtaláltam, hogy miért van ez és mi a megoldás.
2014. márc. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az elozo valaszadokkal mind egyetertek :)

Az en modszerem eleg egyedi: tudatositom magamban hogy valamiben bena vagyok valami nem megy pl:foci

Viszont a tanulas konnyu es az megy.:D

Szerintem nagyon nehez dolognak tartod a tanulast es ezert az is lesz neked.Konnyu dologkent kell ra tekinteno es azza valik.Nalam ez mukodik :)

2014. márc. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
..tekinteni..
2014. márc. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagyis ezt a "gorcsos,taszito" hozzaallast atiranyitod masra.Nem szunik meg de lehet ezaltal tudsz tanulni.:)
2014. márc. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!