Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem érzem azt hogy...

Miért nem érzem azt hogy felnőttem 25 évesen? 13 éves korom óta várom, és semmi változást nem érzek. Ez miért van?

Figyelt kérdés

tehát, van ez a lakásom, amit anyukámtól kaptam, és ahol lakom. van egy házam amit a dédimtől örököltem. Abból élek hogy az ki van adva 160 ért. Jól élek viszonylag, viszont a korosztályommal nem találom meg a közös hangot. nem akarnak már kerékpározni, rollerezni, görkorcsolyázni, simán spontán lenni. 5 igazi barátom van de ők pedig 16 16 18 20 21 évesek. eléggé jól tudunk lógni, csak sokat kell várni arra hogy hazaérjenek suliból, és lóghassunk, meg ha sok a házi akkor nem tudnak jönni. de nem is ez a lényeg, ez nonszensz.


egyszerűen nem érzem úgy hogy 13 éves korom óta változtam volna. és igazából a külsőm is nagyon jó, egy ráncom sincsen. sokszor kérik a személyimet ha veszek valami 18 plusz dolgot. szerintetek mitől van ez? mikor fogom azt érezni hogy felnőttem? mikor érzem majd hogy más minden?


25f


2014. márc. 23. 17:06
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
jah, és lemaradt hogy most megyek vissza tanulni, fősulira. hogy ne legyek egyedül.
2014. márc. 23. 17:07
 2/37 anonim ***** válasza:
Akkor érzed majd úgy ha családot alapítottal!
2014. márc. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
Vagy ha dolgoznál, akkor is felnőttebbnek éreznéd magad.
2014. márc. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
próbáltam dolgozni többször is, de amikor elkezdett oltogatni a főnököm, mint a többi szerencsétlent, akik nem szólalhatnak meg, mert nagyon fontos az állásuk.... akkor én mindig összevesztem vele durván, egyiket szájba is vertem, abból ügy is lett, de megúsztam egy kis bírsággal, mert anyukám kihúzott a szarból. ő is meg apukám is jogász.
2014. márc. 23. 17:23
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Lehet most meg foglak bántani amit írok,mert soha semmiért nem kellet megküzdenek az életben,hanem a feneked alá rakták.


Az emberek 90%-a egy életen át dolgozik hogy háza vagy lakása legyen,ami egy csomó lemondással jár,valahogy összekaparod jó pár év alatt,jó pár év munkával 90 000 Ft-ból,úgy hogy tegyük fel csak 30-40000 tudsz a bankba rakni havi szinten a bankba,a többit mivel nem tartatod el magad,tehát a kölcségekhez hozzájárulsz(számlák),jó pár év mire ebből lesz 3 milla,aztán a többire kölcsönt veszel fel,hogy legyen 7-8 milláért lakásod és kiadod albérletbe vagy 25 évig törleszted a fenntmarad összeget.


Te meg nem dolgoztál meg érte,hanem feneked alá tették a lakást,utána meg a mamád álltak szintén meg nem dolgozva még oda raktak házat,amiből megint érdemtelenül pénzt kapsz és abból,a semmittevésért élsz jól.


Nem egy ismerősőm van aki szintén érdemtelenül jutott,nem meg dolgozva házhoz,lakáshoz,autóhoz és tök természetesnek veszik hogy semmiért nem dolgoztak meg,és mi jár nekik,mit kapnak anyucitól,de jajgatni azt tudnak.És egyik sem tud anyuka nélkül megállni még 40 éves fejjel sem a lábán,az egyik most vállt megint,és röhej,első válásnál is kapott tetőterep,szobákat,fürdőszobát a feneke alá,a megvett házhoz,és rinyált,meg futott hogy támogatást kapjon az önkormányzathoz,aztán fel volt háborodva mért nem kapta meg,és nem értette hogy mért is szúrja ez mások szemét.


A válasz hogy mért szúrja:mert más valóban 90 000 ft ból él meg,abból kellett küzdenie és mindent saját munkájából,lemondásokból,évek alatt összehoznia és ha nála megszünik a munka,állástalanság lesz az sem kap támogatást erre oda jön egy ilyen pénzelt buksza és sír-rí,mikor vállás után is több millát oda nyomnak a feneke alá,ami tök természetes neki.


Most következő vállásnál,ismét rinyál,új búrotok,anno idején második házasságnál anyuci pénzéből használt kocsi.Soha semmiért nem küzdött meg,de totál természetes hogy minden csak kapjon,aztán rinyál a másik nagyszülő mért nem nyomatja még az is őket manival.


Kérdés:Elgondolkodott mit tudna felmutatni valójába amit ő szerzett meg úgy hogy dolgozott és a ktg-hez hozzájárult mert ha egy fillért nem ad le otthon,akkor akár tetszik,akár nem más tarja el őt.Semmilye se lenne.


Kérdés:Mi az amit valóban ő ért el,ami nem más érdeméből,munkájából van.



Amit megtapasztaltam az ilyen agyon pénzelt,kényeztetett emberek,akiket folyton támogatnak,folyton rinyálnak és ha nincs aki kihúzzak őket ha baj van összeroppannak,nem olyanok mint a felnőttek,csak mint egy csomó elkényeztetett gyerek,akiknek nagy a szájuk de egyedül egy nullák és ha egy kis baj beüt,már hallni készülnek.



Bocs ha megsértettelek,de én ezt tapasztaltam.



Nem a külsődtől leszel felnőtt,hogy mennyire nézel ki fiatalnak,vagy éppen idősebbnek.



De ahogy leírod egy csomó mindenért nem kellett semmit sem tenned,úgy hogy semmit nem teszel jön be pénz,mintha csak állandóan nyomatnának és amíg ez így megy nem leszel felnőtt,hiszen mindig is más fog neked megteremteni dolgokat.


Még valamit:A felnőtt ellátja magát,egy nagy kamasztól is elvárható lenne hogy a saját dolgait maga intézze,de sokan

nemtől függetlenül annyira el vannak kényeztetve hogy anyuci kivasalgat neki,szendvicseket készítget stb,hol felnőtt ha más csinál és intéz mindent helyette.


Azt is gondold végig hogy csupa középiskolással jársz együtt,iskoláskorú haverjaid vannak,nem felnőtt emberek,olyanok akiket valószínűleg még anyuka rendezget sok mindenbe.16 éves nagyon fiatal még,te meg 25 éves vagy.


Amíg gyerekekkel lógsz és kiszolgálnak,más munkájából,érdeméből vannak a dolgaid addig nem leszel felnőtt,ha 40 évesen más rendez hiába vagy 40 éves csak korban vagy felnőtt de másban nem.


Ha megbántottalak bocs,de én ezt tapasztaltam.Sok ember van aki érdemtelenül jutott dolgokhoz,és folyton más rendezi,irányítja őket,nem a saját lábukon állnak,nem a megkeresett pénzből élnek,csak úgy hogy semmit nem tettek kapnak mindent,hol lenne,vállna így belőlük felőtt.

2014. márc. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Erről van szó,egy elkényeztetett gyerek vagy csak,aki soha semmit nem tett az életbe,mindig elsikál más helyette mindent,és nem a munkatársaid voltak a szerencsétlenek,csak még ehhez is gyerek vagy hogy észrevedd hanem te vagy szerencsétlen mert az őseid nélkül egy nulla vagy és utcán lennél már.


Őket használod ki akár tetszik akár,nem az ő pénzükből élsz,semmit nem tettél le az asztalra.

2014. márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

akármilyen alantos munkát is végezz is akár aki dolgozik az nem szerencsétlen,nem lenézni való,az a lenézni való aki mások hátán kapaszkodik fel és mások pénzéből él.


A kukás sem szerencsétlen,mert legalább elment dolgozni,nem mást használni,nyúl le anyagilag.

2014. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

először is nem sírok ríok, nem vagyok idióta, buta nőszemély. a dédnagyim -RIP :'((- nagyon szeretett engem, és ezért rám hagyta a házát, anyukámék meg már kisgyerekkoromban eldöntötték, hogy összehoznak majd nekem egy lakást a 18. szülinapomra. most ezzel mi a gond? egy szem gyerek vagyok. soha nem álltam még sorban segélyért... és nem is akarok, mert nem fogok bemenni abba a bűzbe a munkanélkülibe, és sorban állni azért amire nincs szükségem...


mellesleg szerinted ki foglalkozik a kiadott ingatlannal? én. Jó mikor volt egy bérlő aki nem igen akart kimenni, akkor anyukám segített. elég keményen a tökére lépett, de amúgy sztem ez belefér egy anya fia kapcsolatba hogy amíg tudja segíti a gyerekét ha az rá szorul.

2014. márc. 23. 17:37
 9/37 anonim ***** válasza:

a kérdésben még férfi voltál... :D

kamuuuu!!!!!!!!!

2014. márc. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

egyébként már olvastam másik kérdésedet, ott is a házaiddal dicsekedtél, illetve azokat a nőket szapultad, akik háztartásbeli lét helyett dolgozni járnak...

látom, nagyon unatkozol, inkább menj ki a valóságba és éld az életet

2014. márc. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!