Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbeteg lennék? Az...

Kényszerbeteg lennék? Az interneten felelősségre vonhatnak ezért? Annyira szégyenlem magam amiatt hogy nem tudom ezt kiverni a fejemből.

Figyelt kérdés
Már egy fél éve regisztráltam egy legális fizetős filmnézős oldalra. A regisztráció ingyenes volt, nem kellett bankkártyaszámot,telefonszámot, nevet, vagy lakcímet megadni. Csak a születési évet, a felhasználónevemet és az email címet adtam meg. Viszont most hogy így már hogy regisztrálva vagyok meglehetne adnom magamról a személyes adatokat. A profilom inaktív az oldalon, és mindig behozza azt ha fellépek hogy aktiváljam az előfizetést. Nem magyar nyelvű oldal. Az email címet töröltem ahonnan regisztráltam erre az oldalra.

2014. márc. 23. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És most mi a kényszerbetegség ezen? Nem fizettél, így nem is használtad az oldalt, nem is kell többet belépned, ha nincs is rá szükséged. Akkor mi a probléma?
2014. márc. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Félek amiatt hogy a regisztráció miatt kérhetnek pénzt. De ha egy fél évig nem történt semmi akkor ezután sem fog?
2014. márc. 23. 18:07
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a kényszerbetegség ezen hogy sokat gondolok erre a dologra pedig nem is akarok.
2014. márc. 23. 18:07
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem kérhetnek pénzt, te is mondtad, hogy ingyen lehet regisztrálni. A legtöbb, amit tehetnek, hogy egy idő után törlik az inaktív profilodat, mert csak foglalja a tárhelyet. De még ez sem szokás. Meg aztán, ha nem adtál meg semmilyen adatot, így sehonnan nem tudnak levonni pénzt. Biztos egy rakás olyan ember van, aki regisztrált, hogy megnézze az ezzel járó funkciókat, aztán mivel nem látott semmi érdekeset, nem lépett be többet. Ez olyan, mint amikor bemész egy boltba körülnézni, és nem veszel semmit. Nem fizettethetnek meg veled semmit, mert nincs olyan termék, amit levettél volna a polcról. Ezt inkább valamiféle szorongásnak nevezném, amit általában maximalista, mártír anyukák csemetéi produkálnak, akik mindenképpen jó erkölcsre akarták nevelni a gyerkőcöt... Nem hinném, hogy ez kényszerbetegség.
2014. márc. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor mi bajom lehet?
2014. márc. 23. 18:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon lelkiismeretes ember lehetsz, de ez nem mindig egészséges. Találkoznod kellene olyanokkal, akik azt vallják, hogy az ember nem lehet mindig jó. Igazuk van, és főleg, ha jól akarod érezni magad, akkor egy kicsit tojni kell másokra, vagy arra, hogy mik a cselekedeteid következményei. Csak azzal kellene foglalkoznod, hogy neked jó legyen. Persze, néha csinálunk butaságokat, amik később vissza is üthetnek, de nem nagy dolog, mindenki hibázik néha. Nagyon divatos manapság a szöveg, hogy "törj ki a komfortzónádból!", ami végül is szintén erről szól: olyan dolgokat kell tenned, amiket nem szoktál, hogy a mindennapi tevékenységeid kapcsán soha fel ne merülhessen benned az, hogy milyen "béna", vagy "gáz", amit művelsz. Ember vagy, tele hibákkal, de ezeket mindenki megbocsátja neked.
2014. márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Eltaláltad nagyon lelkiismeretes ember vagyok. De ezen nem érdemes tovább agyalmom ugye? Nem tudom mit tehetnék az ellen hogy ezt a dolgot kitöröljem a fejemből. :(
2014. márc. 23. 18:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem. Inkább kissé paranoid, de ennek itt van némi alapja is.


Törölj minden személyes adatot, és ne lépj fel erre az oldalra jó ideig.

2014. márc. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem adtam meg személyes adatokat, de úgy látszik nem tudsz olvasni.
2014. márc. 26. 19:29
 10/11 hosszúhajú ***** válasza:
egy kényszerbeteg könnyen rákattan mindenre. ha te csak emiatt az egy dolog miatt parázol de egyébként normálisan működsz, akkor ez most csak egy éppen aktuális félelmed - van ilyen mindenkinek. Ha viszont általában mindenen így parázol, és sok más dolog is kényszeresen előjön a fejedben, legyen az gondolat, cselekedet, vagy egy mozdulat, amit meg kell tenned, és ez több dologban többször megnyilvánul és sokszor gondolt okoz - na abban az esetben lehetsz kényszeres. Egy félem, nem egyenlő egy kényszerrel - hihetsz nekem 20 éve vagyok kényszerbeteg. Van ezer parám, mind gondolati, mind cselekvési szinten. Ha szaporodnak az ilyen ez ehhez hasonló gondolataid, lesz többféle, és egyre erősebb, ráérsz akkor megijedni, ettől az egytől még ne!
2014. ápr. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!