Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom van? Mit csináljak?...

Mi bajom van? Mit csináljak? Elrontottam mindent.

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok,fogalmam sincs,hogy fogalmazzam meg ezt az egészet,annyi mindent tudnék írni,szörnyen zavart vagyok és összeroppanok..pár éve kezdődött az egész,a legkisebb akadály is nagy gondot jelent számomra,erős akarok lenni,de kezdem feladni,egyszerűen nem megy..és most ne gyertek a korommal.Úgy érzem,mintha több személyiségem lenne,szorongok,félek,utálom magam,képtelen vagyok az őszinteségre,csak itt anonimként.Nem igazán tudják,hogy ez van velem,titkolom mások elől,de szörnyen vagyok,és nem szeretnék meghalni,de úgy érzem,már csak ez az egy kiút van,olyan káoszt csináltam az életemben,és nem segít senki..meg nem is hagyom,mert nem szeretnék senkinek a terhére lenni meg nem szeretném,hogy önsajnáltatásnak és hisztizésnek vegyék..mondjuk lehet,hogy tényleg az.Eléggé rossz gyerekkorom volt,kialakult bennem egyfajta magam iránti gyűlölet és szégyen.Állandóan hazudozok,mert az megoldja a pillanatnyi bajt,de egyre csak gyűlik,és bekattanok..mit tegyek? kérlek titeket,segítsetek,mert nagyon szétestem.Ezt is olyan összevisszának írtam le,sajnálom..elég önpusztító életbe kezdtem,mert nem bírom elviselni ezt a félelmet és a stresszt,az egészségi állapotom is elég szörnyű,és nem bírok leállni,túl sok nekem ez az egész.

2014. márc. 24. 13:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Annyiszor próbáltam már megváltozni és annyiszor volt az,hogy kiborultam és azt mondtam,elég.Pár napig jó úton haladtam,de visszaestem és már magamat sem tudom komolyan venni,hogy majd tényleg sikerül.
2014. márc. 24. 13:29
 2/9 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz fordulj, ő fog tudni segíteni.
2014. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már voltam,de 5000 volt egy óra,és nem szeretném,hogy szüleim ezt fizessék,amúgy is apám még jobban kinézett emiatt.Meg amúgy sem ért túl sokat a pszichológus..
2014. márc. 24. 14:59
 4/9 anonim ***** válasza:

Azon, hogy érjen valamit a pszichológus, neked is dolgoznod kell. És évek kérdése. Ne várd a csodát, magától nem jön.

Ezt magadtól nem fogod tudni megoldani, különösen olyan családi környezetben, amire következtetni enged a hozzászólásod. Pszichológus amúgy van ingyenes is (háziorvos irányíthat el, vagy pedig az iskolapszichológus segítségét is igénybe veheted, bár ő nem évekig tartó terápiára "való" elvileg).

2014. márc. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Szerintem valami ingyenes után nézek,vagy elmegyek ilyen csoportterápiára,állítólag nagyon jó,csak sajnos hiába nézem,alig-alig van errefele..csak kicsit szégyellem magam,hogy így alakult ez az egész,nem szeretném,ha az ismerőseim megtudnák.

2014. márc. 24. 15:24
 6/9 A kérdező kommentje:
Ingyenes csak 18 év felett van.. kb mindenhol. :(
2014. márc. 24. 15:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Háziorvos segít, elirányít ahhoz, aki neked ingyen csinálja, hidd már el. Legtöbb esetben pont a kamaszok azok, akiknek szükségük van ilyen irányú segítségre, természetesen van nekik is. Senki sem kell, hogy megtudja, de szégyellned sem kell! A betegségeinkkel ugye orvoshoz fordulunk! A lélek se mindig egészséges.
2014. márc. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A csoportterápia is nagyon-nagyon jó ötlet lehet amúgy.
2014. márc. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Háziorvos beutal pszichiátriára, ha indokolt. És ez hidd el, az.
2014. márc. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!