Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Testképzavarom van?

Testképzavarom van?

Figyelt kérdés
sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy mivel küzdhetném le az ételek utáni lelkiismeret furdalásomat? nem vagyok anorexiás, vagy bulémiás, mert eszek, és nem hányom ki, viszont minden étkezés után lelkiismeret furdalásom van! egy ideje egészségesen étkezek, mellette tornázok, de mégis minden falat után rosszul érzem magam, hogy minek ettem.. :S a környezetemben mindenki azt mondja, hogy vékony vagyok, én viszont nem hiszem el, kövérnek látom magam... :/ (165 cm, 53 kg)
2014. márc. 27. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha 165/53mal kövérnek látod magad és bűntudatod van az evés miatt, akkor valami bizony elkezdődött.
2014. márc. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van, ez bizony már az evészavar kezdete. 165/53-mal tökéletes tested van, a szónak abban az értelmében, hogy egyetlen leadható deka sincs rajtad. NEM szabad tovább fogynod (és a kajálás utáni bűntudat efelé fog vezetni). Még most fordulj pszichológushoz!
2014. márc. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ne "tornázz" hanem válassz hobbinak egy sportot amit rendszeresen ûzöl, ami erõsít, fornásít... van rengeteg csaj, akik hiába vékonyak, nem néznek ki úgy sehogy...
2014. márc. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!Te most ugyanazt a hibát fogod elkövetni amit én követtem el.Nekem is így kezdődött az anorexiám .Majd minden tanár szekált szó szerint és azt hitték én boldogtalan vagyok ,pedig életem legjobb időszaka volt ,mai napig visszasírom.Bár rengeteget szenvedtem-szenvedek.Vagdosom magam .Minden egyes kilót amit szenvedések árán lefogytam most visszahíztam.Most nem hiszed el ,de te is ezt fogod átélni.Ès nem te leszel a hibás ,hanem azok az emberek akik most azt mondják hogy szedjél fel pár kilót .Előbb vagy utóbb ,de megadod magad.

Én életem legnagyobb hibáját követtem el.Boldognak tettetem magam.Ezzel egy baj van mindenki azt hiszi boldog vagyok és ezzel sajàt magamnak is bebeszélem ,hogy az vagyok,pedig este mikor már nincs kinek hazudozni és egyedül vagyok bekell látnom ,hogy nem vagyok boldog.Remélem,tiszta szívből ,őszintén remélem ,hogy tévedek és ez nem fog veled megtörténni ,de lehet ,hogy megkell ,hogy érzsd (hogy mit azt majd megtudod ).

Ha van kedved beszélgetni nyugodtan írj üzenetet .

2014. márc. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz, mielőtt valami komolyabb lesz! Nekem is így kezdődött a bulimiám, és ez a legszörnyűbb dolog az életemben. Az éheztetések utáni falásrohamok, majd az azt követő hányások, hashajtózások teljesen meghatározzák az életemet, és ezt, meg az emiatt érzett undort senkinek sem kívánom.
2014. márc. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!