Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert van olyan erzesem, hogy...

Miert van olyan erzesem, hogy sokan csak bekepzelik maguknak a borderline szemelyisegzavart?

Figyelt kérdés
Feltunt ez a jelenseg, hogy sokan ramondjak magukra hogy ebben szenvednek, de csak olyan csicsup dolgokon vergodnek, hogy parkapcsolati problemak, meg munkahelyi gondok meg stb, kozben fogalmuk sincs, hogy nez ki egy klinikai tuneteket is elero borderline beteg, akinek naponta vannak ongyilkossagi kiserletei, es nem csak borotvapengevel karcolgatja magat, hanem gyakorlatilag oncsonkitasig fokozodo dolgai vannak. Akiket en ismerek ezzel a betegseggel, legtobbnek mar nincs rendelkezesre allo hus a karjan, kilatszik az alkarcsontja, vagy a sajat arcan ejt vagasokat. Tudom, hogy vannak fokozatok, meg van aki labon hordja a betegseget, es nemakarok senkitol semmit elvitatni, de nem tulzas ez egy kicsit?

2014. ápr. 3. 14:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

Rámondják magukra = öndiagnózis.

A sok béna netes teszt tehet róla.

2014. ápr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%

nem minden borderlinenak van napont öngyilkossági kisérlete stb.

Persze ettől még elképzelhető, h van olyan jelenség amiről írsz és sokan annak mondják magukat.

Hogy miért? nem tudom. Lehet tényleg a netes tesztek miatt.

2014. ápr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 hosszúhajú ***** válasza:
100%
azért, mert elolvassák a borderline diagnózist, ami mindig úgy kezdődik, hogy labilis hangulat, szélsőséges, instabil, önbizalomhiány, nem megfelelő önértékelés... aztán azt mondják, ja, hát ez nekem is van. Nem olvasnak bele az igazi mély szakirodalomba, ha valóban egy pszichológia tankönyvet vennének elő, megijednének. - csak ezt már nem teszik...
2014. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen mindegy, mi a diagnózis, aki rosszul érzi magát a bőrében, az kérjen segítséget. A pszichológusok különben sem a diagnózist kezelik, hanem a pácienst.

Egyébként nagyon sok a személyiségzavaros (sokkal több, mint ahányan tudják magukról), és a borderline manapság egyfajta gyűjtőfogalom lett, mindenkit abba sorolnak, azt is, akinek másfajta személyiségzavara van.

(Egyébként minden mentális zavarnak vannak fokozatai, ezt kívülről nem lehet megítélni, hogy belül ki mennyire szenved. A vagdosás csak egy lehetséges tünet, van, akinél teljesen másképp nyilvánul meg.)

2014. ápr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
a kerdest azert irtam ki, mert elsokezbol tudom, hogy nez ki a borderline klinikai tuneteket produkalo betegnel a zartosztalyon. konkretan nincs hus a karjan.Nincs. Zero. Csont es hegek. Viselkedeset tekintve pedig egy negyeves gyerek szintjen van, meghozza szo szerint, ugy kb 44 evesen. ehhez kepest pl az a merhetetlen mennyisegu rinya huye unatkozo wannabe p%naktol, amit mondjuk a bura.hu borderline cimszo alatt lehet olvasni (aki nem tudja mirol beszelek, ajanlom rakeresni) meg amit ittezen az oldalon is neha ilyen szenvelgo muveszlelkek levagnak borderdline cimke alatt, hat erosen kiveri nalam a biztositekot. Mar ha osszehasonlitom a kettot. Amugy szerintem egy igen jol korulhatarolhato korkeprol van szo, menstrualo hulye kis rifkek nem ez a kategoria. Nem lattak meg ilyen embereket,ennyi. Hetkoznapi eletet, karriert, parkapcsolatot fentartani kepes ember az nem borderline. Maradjunk ennyiben.
2014. ápr. 12. 01:00
 6/20 A kérdező kommentje:
utolso elotti valaszolo, veled ertek egyet. Ha latnanak valodi beteget ezek az eletunt, nyavajgo lanyok, nok, megijednenek. Es a vilagon semmi kozosseget nem ohajtananak veluk vallalni.
2014. ápr. 12. 01:04
 7/20 A kérdező kommentje:
elnezest, pontositok, erzelmi reakciok szintjen vannak ezek a betegek megrekedve egy negyeves kisgyerek szintjen, ami kihat a viselkedesukre is. erzelmi totalkarosak, ami lehet hogy olyan mely agyi szinteket erint mint a limbikus rendszer, nem pedig valami szakitason vagy pasi utani szanalmas szenvelgesen torteno atmeneti kiborulas, ami tok termeszetes. Illetve sulyosan karosodott szulo gyerek viszony, totalisan inept anya,mint a majomkiserletben a szor meg drotanya altal felnevelt kolyokmajmok. Szoval sokal melyebben gyokerezo dolgokrol van szo, mint amit ezek az irritalo rinyagepek magukra aggatnak. Nem is ertem, mi van az ilyen jelensegek mogott, miert akarnak sokan ilyen szinten serult elmebetegekkel azonosulni
2014. ápr. 12. 01:20
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Terapeutám borderline páciensekkel foglalkozik. Ő mondta, hogy

1. Manapság a pszichiáterek címkéznek mindenkit borderline-nak

2. Valóban egy spektrum, én is olvastam a szakirodalomban, hogy néhány borderline harmincas éveire szinte teljesen tünetmentessé válik, megtanulja kompenzálni a problémáit.


Persze ettől még lehetnek olyanok, akik bemesélik maguknak, de azt ne vitassuk már el, hogy attól még ők is szenvednek (csak legfeljebb másképp).

2014. ápr. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ezt éreztem egy nap..........


-Egy borderline, úgy érzi élete törékeny, reszkető, hiányzik belőle a szilárdság, az állandóság. Időnként fényes és intenzív érzelmekben élhet, máskor üresnek, unalmasnak látja az életét.

-Vadul kitörhet, kétségbeesett erőfeszítéssel követve impulzusait, hogy enyhítse a belső fájdalmat és létrehozzon egy szemernyi identitást.

-Borderline-nak lenni azt jelenti, hogy az ember kevéssé érzi, kicsoda valójában és mitől kap erőt.

-Szélsőséges esetben azt is jelentheti, hogy másokhoz kell fordulnia, jelzésekért, hogy mikor egyen, igyon, pihenjen, sőt nevessen vagy sírjon. Jelentheti azt, hogy erősen ragaszkodik egy emberhez, eszméhez vagy tárgyhoz az egyik napon, és teljesen elhanyagolja ugyanezt egy másikon.


-A saját énről, értékekről, szenvedélyekről való állandó kép hiánya a borderline személyiség alapproblémája. Véletlenszerű áramlás a térben a fent és lent bármilyen érzése nélkül, úgy, hogy térképpel sem rendelkezik, mely mutatná, hol van épp vagy hová tart. Borderline-nak lenni az érzelmek állandóságának hiányát, a pillanatról pillanatra való létet jelenti, mely folytonosság, bejósolhatóság és jelentés nélküli.

-Aki borderline, az életet töredékekben éli meg, inkább pillanatfelvételek sorozataként, mint mozgóképként. Élmények különálló pontjai, melyek nem állnak össze egésszé.



........aztán rájöttem, hogy én dinka vagyok és semmi bajom nincs. üdv: egy pánikolós, mindentbebeszélő xdd

2014. ápr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 hosszúhajú ***** válasza:
Aki tudni akarja milyen a borderline személyiségzavar belülről annak ajánlom: Lévay Anikó: Borderline személyiségzavarom van című könyvét.
2014. ápr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!