Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ez súlyos depresszió,...

Lehet ez súlyos depresszió, vagy valami más inkább? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Édesanyámról van szó. Csak pár szóban: világ életében ő volt a család motorja, már lány korában neki kellett vigyáznia a bátyjára, aki gyenge és beteges volt. Később lett egy beteges gyereke (én), aki 6 éves korára kigyógyult ezekből, majd egy alkoholista férje. Később az édesanyját kellett ápolnia, majd már magától is keresett ápolásra szoruló embereket a környezetében, ha kellett, ha nem.

Aztán jó egy éve meghalt az édesanyja (84 éves volt), amiért magát okolja (pedig ez hülyeség, mivel már idős volt, és ő mindent megtett az ápolására, sőt még annál is többet). Közben persze még mindig ott van a bátyja, akit azóta is pátyolgatni kell, mert beteges és soha nem nősült meg. Én külföldön élek, sajnos csak havonta-kéthavonta 1-1 hétvégére tudok hazajárni.

Állandóan voltak erősebb fejfájásai, de ezeket gyógyszerekkel jól kordában lehetett tartani. A munkahelyén mindenki szerette, jól teljesített, kivéve a főnök, aki egy s..fej, és soha egy dicséret el nem hagyta a száját.

Január végére a fejfájása olyan szintre erősödött, hogy önként bement a kórházba kivizsgálásra.

A vérképe rossz volt, gyulladást mutatott. Van a homlokán egy kidudorodó ér, azt mondták, az van begyulladva, kvázi autoimmun-betegség, és csak szteroiddal (Medrol) lehet megállítani. Akkor már sokat sirdogált is, vagy ha nem, akkor nagyon ingerlékeny volt. Betegállományba ment, eldöntötte, hogy felmond a munkahelyén, és folyamatosan attól parázott, mi lesz, mert még van 2-3 év a nyugdíjig. (Megjegyzem alaptalan, mert az élettársa vállalkozásába be van jelentve).

A gyulladás néhány hét alatt teljesen visszahúzódott, megszűntek a fejfájások is, a Medrolt mégsem állították le, csak csökkentették valamelyest. Folyamatosan gyengeségről panaszkodott, de tette a dolgát.

Múlt hét szombaton, mikor itthon voltam, a barátnőm is találkozott vele, mondta, hogy milyen rosszul néz ki, megy össze. Aztán hétfőn beütött a krach. Erős fejfájás, hányinger, hányás, teljes erőtlenség. Sürgősségi, Neurológia, ahol mindent rendben találtak, Pszichiátria, ahol antidepresszánst írtak fel. A háziorvos elrendelte, hogy azonnal hagyjuk el a Medrolt. Már csak 8 mg-ot szedett, de folyamatosan romlott az állapota.

Mostanra nem beszél egyáltalán, csak bólogat, annak köszönhetően, hogy itt vagyok mellette, most már újra eszik (3 napig se egy korty folyadék, se egy falat étel), viszont erőtlen, csak fekszik, 2 napja a jobb kezével alig tud fogni, jobb lábát húzza (de nincs Stroke-ja, a szája nem ferde), iszonyat le van lassulva, szinte csukott szemmel eszik, nekem kell neki megmondani, hogy most mit csinálunk, azt is, mikor megyünk vécére...


Van valakinek tapasztalata? Előre is köszönöm!



2014. ápr. 6. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok orvos, de ez a vaktában gyógyszerezés nem gyanús nektek? Az egyik felírja, rosszul lesz tőle, akkor a másik leteteti, de í helyette antidepresszánst, amitől látod hogyan épül le... szeretet kell neki, egy utazás, vagy legalább egy kirándulás, nem bogyók.
2014. ápr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mindezzel semmi gond sem lenne, tudjuk mi, hogy szeretetre van szüksége. Meg is kapja, ezért jöttem haza azonnal, amint tudtam.

Utazás az most kizárva, mivel nemhogy utazni, de még menni se nagyon képes. Alig bírom rábírni, hogy kikeljen az ágyból, akkor is erőtlen, dülöngél, stb. (Ez is a Medrol egy mellékhatása: izomgyengeség).

De, gyanús, hogy az egyik ezt írja, a másik meg azt. Te mit tennél, ha végül kórházba mennél valami miatt, és ott megállapítanák a bajod és arra felírnának egy gyógyszert? Nem vennéd be?

Jól tudjuk (sajnos), hogy milyen ma a magyar egészségügy.

Én viszont nem vagyok orvos, tehát még annyira sincs fogalmam a dolgokról...

2014. ápr. 6. 14:07
 3/3 A kérdező kommentje:

Ja, még annyi, hogy nem az antidepresszánstól épül le, ti. azt még csak 2 napja szedi!

Ez az állapot meg már előtte is megvolt. Ez tuti hogy az a sz@r szteroid volt.

2014. ápr. 6. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!