Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem, hogy depressziós...

Azt hiszem, hogy depressziós vagyok, és fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ez az egész körülbelül január második fele óta tart. Először csak lehangoltnak éreztem magamat, rágtam a körmömet, azután egyre jobban belesüllyedtem a gondjaimba. Kívülre nem mutatok semmit, és úgy tűnik, senki nem is veszi észre, hogy egy láthatatlan álarcot viselek a közösségekben, mert eddig két ember kérdezte meg, hogy van e valami bajom. Én azt hazudtam, hogy nincs.

Rengeteget vagyok beteg, az elmúlt két hónap felét itthon töltöttem, mindig más miatt: fájt a hasam, émelyegtem, fülgyulladás, torokfájás, vagy köhögés.

Bármit kérdez, vagy tanácsol valaki a jövőmmel kapcsolatban, én egyetértően bólintok, de belül mardos a gondolat, hogy én akkor már nem leszek itt. Tudom, hogy nem fogok akkor élni, mert lesz egy pillanat, amikor már nem leszek gyáva, és nem lesz több erőm, és megölöm magamat.

A nagypapám hosszas betegség után meghalt, március elején, a szüleim még pár évvel ezelőtt váltak el, és eddig különösebben nem is volt gondom ezzel, de most valahogy ez is fájdalmasan érint. Minden emberre tükörként tekintek, és minden szavukba depressziót gondolok bele, pedig láthatóan nem szomorúak, de emiatt is rengeteget görcsölök, mert utálom a számomra fontos embereket szenvedni látni, most pedig csak ezt látom bennük.

Ráadásul nagyon könnyen fölidegesítem magamat mostanában, az elvesztegetett időn, egy rosszul sikerült szón, és így rengeteget veszekszek fontos emberekkel, ami lassan elviselhetetlenné válik. Egészen kicsi dolgok miatt is van, hogy több napig nem szólunk egymáshoz.

Állandóan szorongok a többi ember előtt, minden egyes hibás szavam, vagy egy-egy kétértelmű visszajelzés szöget ver a fejembe, és nem hagy nyugodni.

Vágom magamat, de csak a combomat, és nem mélyen, csak apró hegeket ejtek a bőrömbe, mert a véremet látva rájövök, hogy én egyszerűen nem tehetem ezt, mert mit fognak gondolni az emberek, ha meglátják.

Alig eszek, ami miatt vészesen fogyok, három napja pedig nem igazán iszok, ami miatt teljesen kikészülök, és lassan kiszáradok. De képtelen vagyok rá, annyira utálom magamat, és az életemet, hogy szeretném sanyargatni magamat, és azt akarom, hogy lassan, szenvedve haljak meg.

Alig alszom a rémálmaim miatt, amelyekben a szeretteim meghalnak, vagy éppen egy huzamban több, mint tizenkét órát is az ágyban töltök. Viszont körülbelül fél hónapja hallucinálok. Horrorisztikus lényeket az út szélére, amikor kocsiban ülök, vért, és hullákat. Amikor kinyitok egy ajtót, mindig félek, hogy mi vár mögötte, bár akárhányszor félek valamitől, már meg tudom magamat nyugtatni, hogy kit érdekel, hogyha meghalnék. Néha apróbb pánikkitöréseim vannak.

Rengetegszer lezsibbadnak a végtagjaim, nem bírom a terhelést, remeg a kezem, fáj a fejem, fáradt vagyok, néha mindenféle ok nélkül hevesebben ver a szívem, és nehezen kapok levegőt, olyan érzés, mintha súlyokat helyeztek volna a mellkasomra.

Jobb napokon ki tudom sírni magamat, este, mindentől elzárva, ekkor legalább kiadom magamból a feszültséget, de legtöbbször már ehhez sincs erőm, és egyszerűen már annyira elegem van, és annyira fáj, hogy sírni sem bírok.

Úgy érzem, nem fogok tudni teljesíteni, csúnyának gondolom magamat, és reménytelennek, az írásba menekülök, de lassan ez az egész életem, a gép előtt ülni, és pötyögni, de ez így egyáltalán nincs rendben. Egy magam köré kreált fal mögé bújok, és ennek tudom, hogy nem lesz jó vége, mert legtöbbször a karakterek fejében még baljóslóbb dolgok lakoznak, és azt hiszem, túlságosan beleélem magamat, így néha az ő problémáikat is magamra vállalom.

A tanulmányi eredményeim romlanak, pedig most fontos lenne pár jó jegy, és van szabadidőm, de az elmegy felesleges dolgokra; ülök, nézek ki a fejemből, és csak szenvedek.

Kívülállónak érzem magam a barátaim között, egyre többször van olyan nap, amikor olyan dogokról beszélgetnek, amikhez nem tudok hozzászólni, ők pedig észre sem veszik, vagy ha mégis, jönnek az erőltetett kérdések, mert alig van közös témánk. Úgy érzem senki nem ismer, és fogalma sincs az embereknek arról, hogy ki vagyok, vagy mik járnak a fejemben. A szavak egyre inkább kicsúsznak az irányításom alól, és nincs erőm, hogy visszatereljem őket, így csak egy fáradt bólintásra futja, és egy erőltetett ál-mosolyra.

Igazából csak pár ember miatt nem öltem még meg magamat, és mivel nem merem megtenni, pedig már ezerszer írtam búcsúleveleket (amik összetépve a fiókomban hevernek, emlékeztetve arra a rémült pillanatra), és milliószor ültem a hideg kést a bőrömhöz szorítva a csempén.

Senki nem tud erről az egészről, és az állandó megfelelési kényszerem miatt nem is akarom elmondani senkinek. Félek pszichológushoz járni, de biztos vagyok benne, hogy valami gond van velem. Őrültnek érzem magamat. Valamilyen szinten föl akarom hívni magamra a figyelmet, de a szavaimmal képtelen vagyok, mert nem tudnám senkinek elmondani a helyzetet. Túlságosan félek attól, hogy csalódni fognak bennem, de nem akarok meghalni, vagy egy elmegyógyintézetben, begyógyszerezve végezni, pedig úgy érzem, hogy efelé tartok.



2014. ápr. 9. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Találj egy mélylélektani módszerekkel (KIP, ego-state, regresszió, stb.) kezelő terapeutát, rendbe teszi a lelked.
2014. ápr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne vádold magadat, ez egy betegség. Mint, ahogy influenzás leszel, arról se tehetsz. Ha tetszik, ha nem, orvosi segítségre van szükséged. Nagyon értelmesen írsz, egy értékes ember vagy. Sok trauma ért az életben, s most csapódik le rajtad, így jön elő. Ha nem mész el orvoshoz/ tudom, nehéz rászánni magad/...most kellene egy megértő lény, aki szóban is támogat, kér helyetted időpontot és melletted áll. De ha nem bízol meg senkiben, hogy ilyen szépen megoszd a terhet, amit hordozol...akkor neked kell megtenned a lépést. Az orvosoktól ne félj, őket a titoktartás köti. Hidd el, segítségre van szükséged, s ez nem szégyen. S neked is könnyebb lesz. Pánikbetegséged van, s ezt nagyon jól tudják kezelni. Elolvasva ráismertem a kolléganőmre, akit én jelentettem be az orvoshoz. Ma egy kiegyensúlyozott lény, s nem is érti, mi volt akkor vele. Fel a fejjel, neked is sikerülni fog. Ha gondolod priviben írhatunk, ha tudok, szívesen segítek, . Sokszor egy idegennek könnyebb kibeszélni magunkat, így arc nélkül. Várom leveled és szorítok neked, hogy kikerülj a gödörből.
2014. ápr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sokszor szervi okai vannak, egy vérvétel segítene.
2014. ápr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!