Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rájöttem, hogy könnyebb úgy...

Rájöttem, hogy könnyebb úgy motiválni magam, ha elképzelem, hogy van belőlem még egy, aki motivál engem. De vajon ez veszélyes tudathasadás szempontjából?

Figyelt kérdés
Néha gyengének érzem magam ugyanakkor magam mellett "biztonságban" érezném magam és erőre kapnék. Jól tudok motiválni másokat és magabiztos vagyok. De magamat könnyebb úgy motiválni, ha elképzelem magam egy külső szereplőként. Vajon ez veszélyes? (Örülnék, ha valaki "szakmailag" is meg tudná adni a választ erre)
2014. ápr. 14. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:

A tudathasadás az teljesen más, olyankor a "személyiségek" nem tudnak egymásról. Amit írsz, az egy disszociáció.

Veszélyesnek nem veszélyes éppenséggel, de létezik disszociatív személyiségzavar, amikor is újabb és újabb "személyiségek" jönnek létre. Terápiával jól integrálhatóak a különböző személyiségek, pl. a hipnoterápia erre kiválóan alkalmas, de más terápiás módszerek is, és akkor nem lenne szükséged egy másikra, hanem önmagadban találnád meg azt, aki képes motiválni.

2014. ápr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha szándékosan teszed, jól csinálod, ezt nevezik imaginációnak (pl.: agykontroll)
2014. ápr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!