Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Disszociatív személyiség...

Disszociatív személyiség zavart hogy lehet "észrevenni"?

Figyelt kérdés

Az orvos mi alapján veszi észre?

És ami a legfontosab: én pl hogy vehetem észre,hogy ilyen bajom van? A neten láttam tüneteket,amiből sok passzol is és érzem is hogy valami nem okés,de nem tudom tényleg ez-e a baj vagy más zavar :( A gyerekkorom egyébként nagyon homály,suli is,kb minden,csak képek,foszlányok vannak,az is kevés. Szóval azt se tudom mióta van ez,csak hogy mások szerint mindig is "fura" voltam.

Segítene valaki?

24L



2014. márc. 18. 02:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
6%

Én csak egy elméletet fogok írni neked:


A pszichiátriai betegségek többsége nem létezik. Tehát akkor mik a disszociatív személyiségzavar tünetei? Amit éppen kitalálnak neki.. de valójában semmi.


Egészséges emberbe is bele lehet magyarázni betegségeket. De mégis miért lenne betegségtudatod? Kell ez neked? :)

2014. márc. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Vannak emlékezetkieséseid? Mások olyan dolgokkal "vádolnak meg", amikre te nem emlékszel, nem tudod, mikor mondtál vagy csináltál olyasmit, amiket számon kérnek rajtad? Ha igen, akkor valószínűsítheted a dolgot (és a diagnózisnak is feltétele ez, ha jól emlékszem).
2014. márc. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Az első még soha sem látott igazi pszichiátriai esetet.

Kérdező, a többi személyiséget hipnózissal elő lehet hozni. De készülj fel arra, hogy az orvos majd össze akar olvasztani benneteket.

2014. márc. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Kiesések..hát végülis voltak olyan esetek,hogy állítólag meséltem régi dolgokról miközben nekem nagyon nincsenek róluk emlékeim (vagy ha van is valami,az mintha más emléke lenne); meg 1-2 alkalom rémlik hogy 2 helyszín közt kiesik mi volt :S

Doki szerencsére csak depivel kezel,kieésekkel nem dicsekszem. Hipnózist meg semmi pénzést nem vállalnék,félek tőle meg ...összeolvasztás??? :O Az hogy? :/

+Ha már elvileg több személyiség van,azok nem kommunikálnak?Nem értem én ezt :(

Help!

2014. márc. 18. 22:00
 5/28 anonim ***** válasza:
20%

Lehet valóban nem láttam.


De azt láttam mit művel emberekkel az a 'kezelés', amit a 'pszichiátriai esetekkel' művelnek.


Hát aligha van súlyosabb betegség mint a Rockefeller típusú gyógyszer alapú kezelések..

2014. márc. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

pszichiátriáról valahogy a Szálla kaukk a fészkére ugrik be :/

csak szerencsétlen "dilis" mit kezdhet magával ? fajjjjja

2014. márc. 18. 22:25
 7/28 A kérdező kommentje:
?
2014. márc. 19. 23:01
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem a depresszióiparos emberhez kell menni, hanem felkeresni olyan szakértőt aki megoldást is kínálhat (nyilván nincs elég ilyen szakértő, amíg a pszichiátriát támogatja az állam).


Mi van bármilyen betegség esetén? Az állam szemét módon ineffektív módszereket pénzel (orvosi egyetemek, kórházak stb.) míg aki mondjuk valódi prevenciós illetve kezelés módokhoz ért, azokat nem támogatja. Ha én ilyen szakembert keresnék fel mert tfh. érdekel az egészségem, gyógyulásom akkor fizethetek egy csomót neki (mert neki is ennie kell) és pluszban a tb-t levonják a semmire, számomra értéktelen orvoslás fenntartására.


Ugyan ez a pszichiátriával.. a rendszer a pszichiátriát támogatja.. bár én sosem kértem erre. Te kérted? Előző generáció kérte hogy ezt a fajta pszichiátriát támogassák? Mégis hogy találták ki hogy nekünk a SOTÉ-n képzett orvos kell.. ? Amikor nem, nekem nem ők kellenek, mégis az én munkám után levont tb összegekből miért nem számomra hiteles egészségügyet támogatnak? Miért nem azt az orvost akihez fordulhatnék ha a szükség úgy kívánná..?


Nos amíg a rendszer ilyen, addig nagyon sokaknak csak a pszichiátria marad. Mert a magyar állam majd megmondja hogy azt fogja neked elérhetővé tenni. Mert jobban tudja, hát hogy is ne.

2014. márc. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

# 8/8

Igen,ez sajnos így van :( A pszichiáterek alegrosszabbak: ha már odamentél akkor vagy szeded a sz.ros gyógyszerét vagy kényszerkezelésre küld mert megteheti. A bajod meg magasról.. :/


Viszont a kérdésemmel kapcsolatban is tudnál/tudna valaki válaszolni?? Köszönet előre is.

2014. márc. 19. 23:25
 10/28 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező, akinek disszociatív személyiségzavara van, annak az egyes személyiségei vagy tudnak egymásról, tudatában vannak a többi létének, vagy nem (különösen akkor, ha nem régóta különültek el egymástól), és ebben az esetben jönnek a megmagyarázhatatlan emlékezetkiesések, amíg az egyik volt aktív, vagy hogy is fogalmazzak, addig a többi nem tudja, mi történt.

Az összeolvasztás azt jelenti, hogy a különálló személyiségeket beolvasztják egy egészbe, hipnózis alatt (olvasd el Az ötödik Sally c. könyvet, nagyjából úgy kell elképzelni a dolgot, ahogy ott le van írva). Ezt vagy akarod/akarjátok, vagy nem, én főleg olyanok történetét olvastam eddig, akik nem akarták, hisz ezáltal az egyes személyiségek elveszítenék az identitásukat. Azt meg, hogy megtanítsák a rendszernek, hogyan kell fennmaradni és hatékonyabban működni, nem hiszem, hogy sokan tudják, hozzáértő pszichoterapeutát kell keresni (talán...).


Egyébként engem még sosem küldtek kényszerkezelésre, amiért nem akartam bevenni a pszichiátriai gyógyszereket, és nem is hiszem, hogy ezt megtehetik. Más kérdés, hogy a legtöbb esetben én is gyógyszerellenes vagyok, viszont a pszichiátriátmár jó 40-50 éve nem úgy kell elképzelni, mnit a Száll a kakukk fészkében... :)

2014. márc. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!