Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akit sokat piszkáltak, kiközös...

Akit sokat piszkáltak, kiközösítettek az iskolában annak milyen mentális gondjai lehetnek?

Figyelt kérdés

Nem a verekedésre gondolok hanem folyton kiröhögik megszolják mindenért, csoportosan szekálják.

Kialakulhat emiatt súlyos mentális betegség, vagy ahhoz több minden kell?


2014. ápr. 17. 21:17
1 2
 1/18 anonim válasza:
önbizalomhiánya lehet.
2014. ápr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a későbbiekben sem tudsz nekik ezért megbocsátani, akkor lehetnek komolyabb gondok, pl beilleszkedéssel munkahelyen. Férjemmel ez van, tiszta paranoid társaságban, mindig problémája van kollégákkal, de még idegenekről is azt hiszi, hogy vele foglalkoznak. Pedig alapvetően jó társasági ember, tisztelettudó, normális mindenkivel, szóval nem lenne indokolt, csakhát az a 8 év általános iskola....
2014. ápr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

a 8 év általánosról én is tudnék mesélni... :)

önbizalomhiány, rossz testkép, lekicsinyli önmagát

persze ezek attól is függnek, hogy milyen szintű a zaklatás, és általános után hova kerül, milyen közegbe

nekem a középiskola rengeteget segített, az elején nagyon halkan beszéltem csak, valami borzasztóan kövérnek éreztem magam, pedig visszanézve a régi képeket teljesen átlagos testalkatom volt, ha valaki megdicsér, még a mai napig nem tudom elfogadni feltétlenül

egyébként, szerintem, nagyon sok függ azon is, hogy a zaklatott egyén mennyit tud magában is változtatni, és képes-e a megbocsájtásra

2014. ápr. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá mentális probléma, elég, ha valaki egyszerűen introvertált típus. A gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni azzal, aki bármilyen szempontból eltér az átlagtól. Ha pedig elindul a mobbing (ami az iskolában is pont ugyanúgy működik, mint egy munkahelyen), akkor előbb-utóbb már valóban lesznek pszichés problémái is az áldozatnak (leginkább a bizalom és önbizalom hiánya). A gyerekekkel minél korábban tudatosítani kellene, hogy van egy fajta destruktív másság, ami a közösség érdekeivel való tudatos szembeállás, és van egy másik fajta másság, amiről az illető nem tehet, és semmi köze a rosszindulathoz vagy dachoz (esetenként még hasznos is lehet, pl. különc, kiemelkedő tehetségek). Előbbivel szemben nem, utóbbival szemben viszont maximálisan toleránsnak kell(ene) lenni. Fogalmam sincs, hogy ezt hogyan lehetne hatékonyan kommunikálni egy iskolásnak.
2014. ápr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
amit én tapasztaltam még anno, az a tanárok hatalmas közönye, illetve sok tanár még utálja is ezeket a gyerekeket szóval már csak ezért sem akar ez ellen tenni semmit
2014. ápr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
felnőttként is ezt fogják vele csinálni míg fel nem dolgozza a gyerekkori élményeit
2014. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

engem is bántottak általánosba. fizikailag és lelkileg + itthon is voltak/vannak gondok. Most vagdosom magam, depressziós vagyok, szorongok, pánikbeteg vagyok és önbizalomhiányos.

18/lány

2014. ápr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Más is kell azért hozzá, de "jó" alap: nálam depresszió, önbizalomhiány, bulimia, kényszercselekvés, szorongás...
2014. ápr. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
önértékelésizavar, depresszió, paranoid állapotok
2014. ápr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
alkalmazkodásizavar
2014. ápr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!