Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióban kűzdők tudnátok...

Depresszióban kűzdők tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

23 éves fiatalként depresszióval kűzdök évek óta.Sötét életérzéseim vannak,fáradt vagyok.A fejem rendszeresen fáj,szorongok nem tudok úgy koncentrálni,memorizálni dolgokat ahogy én szeretnék...


Erős gyógyszert szedtem,de már nem szeretnék.


Magnézium,Omega 3 zsírsav,Ginzeng,Algoflex forte stb tapasztalatok?



2014. ápr. 14. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Mg-t, omega3-t próbáltam, ginseng... depire nem használt

a zöld tea nekem segített a tanulásnál, bár még így is sokáig tart a régebbi tanulásomhoz képest(depi előtti).

A szorongás ellen a kutyámat szoktam ölelgetni, a sötét érzések, öngyilkossági gondolatok, önbántalmazás ellen pedig futni szoktam, igaz, h közben potyognak a könnyeim, de utána sokkal jobb. aztán másnap újra minden elölről.

21/L

2014. ápr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Mg-t szorongásra, omega3-t és ginzenget pedig agyi problémára gondoltam...
2014. ápr. 14. 20:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudod, nekem olyan érzésem van néha mintha egy tű lenne a koponyámba tűzve éd forgatnák. Szúr de nagyon. Tudod mit teszek? Megmasszírozom a fejem, kiürítem a gondolataim tárházát és csak az lebeg a szemem előtt hogy semmim nem fáj. Szerinted hat? Mert szerintem igen. Határozottan.

A szorongás ellen én teát iszom. Fene tudja miért de megnyugtat. Keress te is valami hasonlót. Csak természetes és ártalmatlan legyen.

Memorizálásnál egy zene is segíthet. Berögzíti az agyadba.

Este pedig hosszan, mélyen és megszakítás nélkül aludj. És csöndben! Nem a TV előtt.

Először száz százalék hogy nem lesz jó. Hiányozni fog a dilibogyó. De hosszú távra megéri. :) Sikert!

2014. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utsó:Milyen teát iszol?


És milyen zenére gondolsz?

2014. ápr. 14. 21:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Igazándiból nekem mindegy a tea. Finom, forró vagy épp hideg. De a gyümölcsös tea a kedvenc. :)

A zene pedig... Kinek mi. Mit szeretsz? Olyat kell hallgatnod ami harmóniát teremt az elmédben. Én zongorát hallgatok legszívesebben.

2014. ápr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is küzdöttem sokáig depresszióval és időnként most is lehangolt állapotba kerülök. 24 éves vagyok és 10 éves korom óta veseelégtelenségem van, 16 éves korom óta dialízisre kell járnom, mert leálltak a veséim. Engem a sok fájdalom, műtét, orvosi beavatkozások nyomtak le mélyre, mert nehezen tudtam/tudom e mellett végezni a sulit, jelenleg az egyetemet. Ami nekem segített: relaxációs gyakorlatok, pl. elképzeltem elalvás előtt olyan dolgokat, helyzeteket, amik boldoggá tettek engem. A társaság is sokat segített, barátok, testvérek, akik kilendítettek a "magam alatt" fázisból. Testmozgás, ne gondolj nagy sportra, de ha testileg egészséges vagy, akkor keményebben is sportolhatsz, az nagyon sokat segít. Én sose szedtem antidepresszánst, viszont elég komoly Frontin függő vagyok 0,5mg-osból be kell naponta 3x1-et szednem, vagy ahogyan én variálom magamnak. Amúgy még egy jó tanácsot tudok Neked adni, legyél minél többet a szabadban, főleg ha szép idő van, a zöld, a színes természet felvidítja a lelket és regenerálja. Remélem valamelyest segítettem Neked, további jó gyógyulást.

P.24F

2014. ápr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
B vitamin komplex is segít!
2014. ápr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszonom. :)
2014. ápr. 20. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!