Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valamilyen mentális tünet?...

Ez valamilyen mentális tünet? Amennyiben az, hogyan nevezik az ilyen embert?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igazából csak most gondolkodtam el egy ismerősömmel való konfliktusom kapcsán, hogy létezik túlzott ragaszkodás? Olyan amikor mindent tudni akarsz a másikról, és olyannyira csüngsz rajta, hogy ez őt zavarja, majd eltávolodnak inkább? Már kiskoromban is előfordult például olyan, hogy más gyerekekkel barátkoztam, és "legjobb barátok" lettünk. De én ezt annyira túl komolyan vettem vagy nem is tudom hogy mondjam, hogy minden nap megkérdeztem, hogy még mindig én vagyok e a legjobb barátja és ha igen akkor ezt miért csinálta, azt miért csinálta... meg ilyesmi dolgok. Túlzott törődésnek mondanám, jobb szót nem tudok rá. Lehetséges, hogy emiatt nem tudtam eddig például párkapcsolatot kialakítani? Túlféltő vagyok a kiszemeltekkel és sokszor kellemetlen szituációkat okoz. Van ennek a jelenségnek neve? Mi ez?



2014. ápr. 16. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen típusú személyiségek, akik nem veszik észre a határokat és belemásznak a másik ember személyes szférájába. Sokkal finomabban kell viselkedni egy másik emberrel, nem azt kell éreztetni, hogy ráfolyunk és "bekebelezzük", hanem éreztetni kell és persze érezni is, hogy az egy másik ember, akinek megvan a saját önálló és sérthetetlen testi és lelki önállósága is. Te túlzott törődésnek érzed, a másik pedig túlzott és ellenszenves bizalmaskodásnak, fraternizálásnak. Majd ha szüksége lesz segítségre, törődésre, akkor azt mondja ki ő, de ne te erőltesd rá magad.
2014. ápr. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem túlzott törődés, ez már kissé beteges, szerintem beszéld meg egy pszichológussal.
2014. ápr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ez egy létező dolog, bár a hivatalos nevét nem tudnám megmondani, az okát érdemes pszichológus segítségével kideríteni, mert szerintem nagymértékben bezavarhat a párkapcsolatba is az, hogy ilyen érzelmeid vannak más emberek irányában.
2014. ápr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez egy kötődési stílus, ami egészen kisgyermekkorban alakul ki és borzasztóan nehéz felülírni. Az egyén nem érzi a saját énhatárát, teljesen azonosulni szeretne a másikkal, szinte egybeolvadni. Ez pedig mások számára borzasztóan ijesztő, különösen ha valaki elkerülő kötődésű, vagyis a másik véglet.

A kötődési stílust felülírni nagyon nehéz, az általad írtat a legnehezebb... mert van egy idealizált elképzelés arról, hogy milyennek kellene lenni egy kapcsolatnak és ezt az ideált kellene ledönteni, meghúzni az egészséges énhatárokat és tiszteletben tartani mások szuverenitását.

Ezt tudatosan nem igazán lehet, mélyen, tudat alatt van belénk kódolva a kötődési stílus (nagyjából egy éves korra már rögzül). Egy mélylélektani terápia segítene hatékonyan.

2014. ápr. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Igazából olyan nyugtalanító érzésem van sokszor az emberekkel akikhez ilyen módon kötődöm. Mintha mindent mindenről tudnom és értenem kéne vele kapcsolatban, máskülönben olyan érzésem van, hogy nem bízik meg bennem eléggé, és ez nagyon rossz érzés. Tudom, hogy nem így van, és sajnos az ellenkezőjét érem el. (valóban távolságtartóbb lesz és valóban nem bízik majd bennem)
2014. ápr. 16. 17:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy gond van, mégsem tudsz rajta változtatni. Ez a "program" nagyon mélyen beléd van kódolva, ezt nem lehet csak úgy felszíni kezeléssel, tudatosan megváltoztatni. Ehhez tényleg szakértő segítség kell, nagyon mélyre kell hozzá ásni (ami egyébként nagyon fájdalmas, egyedül nem szabad belevágni, nem is lehet mondjuk...)
2014. ápr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én bár segíteni nem tudok, de elmondom, hogy én is tapasztaltam ezt, hogy tudd nem vagy egyedül. :D Meglepő volt pontosan azt olvasni amit én is érzek. Nem tudom milyen amikor valaki függő, de olyannak képzelem mint amit én érzek néhány ember iránt.

Egyszer volt egy nagyobb p*fára esésem, azóta tudom a dolgot irányítani, bár szerencsére akkor sem tettem semmi durvát. A lényeg, hogy mindig a józan eszed használd, akkor is ha mást érzel, és mindent gondolj át ezerszer. Ne tudd meg hányszor áldottam az eget, hogy végiggondoltam valamit mielőtt megtettem vagy kimondtam ezzel a túlzott ragaszkodással kapcsolatban.

2014. ápr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!