Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha fokozatosan "tűnnek el" az...

Ha fokozatosan "tűnnek el" az érzelmeim, még visszajöhetnek?

Figyelt kérdés

Abúzus miatt eleve megrekedtem egy gyermeki szinten, így nem igazán voltak sikeresek a próbálkozásaim párkapcsolati szinten, egy ideje le is álltam a próbálkozásokkal, annyira megelégeltem ezt a (számomra) szenvedést. Viszont szerettem embereket, fontosak voltak a barátok, de most azon kaptam magam, hogy ez már egy jó ideje nincs így, és tulajdonképpen nem hat meg semmi. Pl. ha valakivel barátkozom, jóban vagyunk, olyan mechanikusan kedveskedek neki, mondhatnám örülök, ha örül, de mégsem olyan áthatóan. Szinte nem is érzek semmit, csak próbálok kedves lenni, mert régen is az voltam, de ez egyre jobban megijeszt. Járok társaságba, mert ha ott vagyok nem is rossz, de egyébként nem hiányzik senki, nem várom a találkozókat, kicsit nyűgnek is érzem.


Szóval a legjobban az bánt, hogy nem érzem esélyét, hogy valaha újra érezzem milyen jó valakivel megismerkedni, beleszeretni, várni a találkozókat, egyre közelebb kerülni hozzá. Ezek engem már nem töltenek meg melegséggel. Ez nagyon kiábrándító, mert szeretnék ilyeneket érezni!

Valaki esett át ilyenen, vissza alakulhatok még érző emberré?


2014. ápr. 18. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
átmeneti majd lesz jobb:/ én is szoktam így lenni hogy teljesen elhidegültnek érzem magam.bár én társaságom is otthagytam meg a barátok 90%át vmiért elkezdtek nem érdekelni.akinek meg fontos vagy úgyis keres,bármilyen rossz kiégett időszakba vagy.soksikert:)
2014. ápr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most is érzel, azt érzed, hogy s*ar. Az ember amíg felnő kialakít egy világképet, részint magától, részint és főleg az oktatásnak, társadalomnak, családnak köszönhetően. Aztán ez a világkép úgy állandósul, és ragaszkodik hozzá az ember, mert az a tudás az övé, az neki kell. Az ember belső világa totál nem passzol rá a valóságra, és ettől van ilyen általános elkent hangulat, ami az alapszint lett. A gyereknek még nem ez az alaphangulata, mert ő még csak tanulja, hogy hogyan legyen majd hül*e. Aztán néha felsejlik egy érzelem, ami lehet jó vagy rossz. Ha jó akkor valami a belső világ és a külső valóság egybevágását jelzi. Ha rossz akkor meg a diszharmóniát jelzi. Az az igazság, hogy csak jó érzés van, ami a szeretet. Azzal, hogy az ember nem hajlandó szeretni hozza létre a rossz érzéseket. Nem direkt csinálja az ember, de erre lett idomítva. A szeretetnek, boldogságnak, nem lehet ellenállni, az csak úgy jön, és ha bármit elébe teszel úgy jönnek a negatívumok. Minden élőlény a világban erőt fejt ki, hogy leküzdje az akadályokat amik elébük állnak. A növény növekedésre, az állat mozgásra,táplálkozásra, szaporodásra használja erejét, és ezekhez akadályokat kell leküzdeni. Az embernek is van ereje, hogy leküzdje a maga gondjait, de ő inkább a saját világképét erősíti, és ahogyan odatereli az erőit úgy az erő ami alapjáraton szeretet átalakul félelemmé, gyűlöletté, irigységgé, stb-vé, mert azt jelzi, hogy bennrekedt, pedig ahogyan az élet más területén az emberben is arra szolgál az erő, hogy leküzdje az akadályokat. Amikor kapja az ember az erőt ami az akadályleküzdésre kell akkor éppen a szer-etet. A szer maga az 5. életerő elem, azaz a szer-elem. Szóval ahol valami negatív érzelem lép fel, ott nem meghátrálni kell, hanem neki menni a problémának. Bele kell menni a félelembe. Le kell rombolni az illúzió világát az embernek, ami a saját fejében él, mert az tartja élhetetlen helyzetben. Ugyanakkor semmi pánik ne legyen afelől, hogy na de mégis mi a megoldás egy problémára ha az jön, és kivált valami emóciót. Ahogyan érkezik az erő a megoldására, úgy érkezik a megoldás is intuíció formájában. Ami először eszedbe jut. De erre nem hallgat az ember ha észre is veszi, mert az hül*eség, nincs értelme, nem látja benne a logikát. Persze, hogy nem látja, mert az egó hol van ahhoz képest amire a szellem képes? Ja igen. A szerelem szót ha kicsit módosítjuk teljesen legálisan, akkor a szellem szót kapjuk. Az ember test, lélek, szellem. A test az egó, a lélek a tudat, a szellem az Isteni rész hordozója.
2014. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

# 2: Alapvetően igazad van, de aki defektes környezetben nőtt fel, annak annyira mélyen van programozva a hibás kód, hogy ezt nem lehet csak úgy házilagosan átprogramozni. Ehhez már igenis szakértő segítség kell.

Én újjászületett hívő vagyok és az a bizonyos intuíció engem terápiára vitt. Nagyon helyesen! Életem legjobb döntése volt, mert a hibás kódot kiiktatva ezerszer jobban működik a "szellemi" rész is.


Én ilyen súlyos problémák esetén a pszichoterápiát tartom az egyedüli megoldásnak. Nekem segített.

2014. ápr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazad van. Vannak akik már nagyon elmerültek a ganéban, és kezet kell nyújtani nekik.
2014. ápr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Az a röhej, hogy járok terápiára és emellett "amortizálódom", a terapeuta mossa kezeit, hogy hát hogyne, hisz az idő előrehaladtával egyre jobban hasonlítok apámra, aki szintén egy baromi defektes ember. (Bár kérdem én akkor mi minek dolgozunk együtt, ha az idő így is úgy is ellenem dolgozik?!) A szakembernek meg nem szokása biztatni, hogy ne aggódjak, ki tudok jönni ebből..

Nem tudom így milyen kilátásaim vannak, mert ismerkednék, ha tehetném, de mivel tényleg nem érzek semmit, csak játszom a szerepem és megfigyelem cselekedeteim eredményét, így ez elég lohasztó. Pedig régebben úgy tudtam szeretni.:(

2014. ápr. 18. 15:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Vannak jó és rossz terapeuták, meg vannak különböző terápiás módszerek. Mindenkinek meg kell találni a leginkább hozzáillőt. (Én is jártam korábban is, az a terápia nem segített, a mostani viszont igen.)
2014. ápr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha valódi abúzusod volt, és a terapeutád úgy érzed, hogy semmit sem ér, akkor válts. Olyan pszichiátert keress, aki járatos a traumafeldolgozásban és ért a pszichoanalízishez, leginkább a mélyanalízishez.


Ha van elég erőd és eszed, akkor kibírod és végig tudod csilni, főleg, ha akarod is. Akkor "visszatérnek" az érzelmeid. Ha nem, akkor nem lesz valami boldog életed, és túl hosszú sem.

2014. ápr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!