Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjen magával valaki,...

Mit kezdjen magával valaki, akiről fokozatosan kiderül, hogy nemhogy nem okos, de egyenesen hülye?

Figyelt kérdés

Nem tud 3-as jegynél jobbat produkálni (a félévi és évvégi eredményre értem) és még az is kiderül, hogy az emberekkel sem tud rendesen kapcsolatot teremteni?

Eddig nem ezt hitte magáról, de minden jel arra utal, hogy ez az igazság.


2011. okt. 3. 13:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mindenből 3-s vagy? Melyik tárgyat szereted a legjobban? Milyen nehézségek vannak az emberekkel való kapcsoaltteremtésben? (suli, család, barátok)Modnanál pár példát?
2011. okt. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Eddig miért hitte az ellenkezőjét?

A hirtelen magatartásváltozás utalhat komoly problémákra is.

2011. okt. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolai jegyek nem feltétlenül tükrözik az intelligenciát, okosságot (nekem középiskolában volt olyan, hogy 5 tárgyból álltam bukásra, aztán összekaptam magam, kitűnőre érettségizte, azóta diplomát is szereztem, az IQ-m 140 fölött van).

Az emberekkel való kapcsolat is lehet pillanatnyi zavar, rossz kedv, negatív hangulat eredménye...

lehet, hogy egyszerű 'kamaszkor' az egész, és gyorsan meg fog változni minden :)

2011. okt. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Gyenge jegyei annak is lehetnek, aki motiválatlan (magyarul nem érdekli az iskola). Az, hogy "nem tud az emberekkel kapcsolatot teremteni", sem derül ki egykönnyen. Az ugyanis, hogy valaki egyes konkrét személyekkel nem tud kapcsolatot teremteni, nem csak az ő hibája lehet.


Elvileg lehetséges az is, hogy egy gyerek nagyon okos, ezért piszkosul un egy gyenge színvonalú iskolát, ezért rosszak a jegyei, és a buta, ezért unalmas osztálytársaival sem tud szót érteni.


Mint ahogyan az is lehetséges, hogy ténylegesen buta gyerekről van szó, akinek ténylegesen rosszak ezen túl a társas képességei is.


Hogy miről van szó pontosan, azt csak szakszerű vizsgálatokkal lehet eldönteni. Ha tényleg alacsony az illető IQ-ja, akkor értelemszerűen olyan szakmát kell választania, ahova az nem kell nagyon.

2011. okt. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
hány éves? hogy derült ki hogy nem képes kapcsolatokat teremteni (milyen orvosnál, valami vizsgálat keretében, vagy mi?) lehet hogy csak egy átmenetileg meghülyült serdülő 13 évesről van szó. ha van esze majd kinövi, persze ehhez kell azért akaraterő is, motiváció. a szülei helyében további tanácsadásokra vinném színvonaltalan oldalakon való kérdések feltevése helyett, ami mellesleg nem dúskál szakmailag hozzáértőkben, szemben az önjelölt mindenttudó tanácsadókkal szemben...
2011. okt. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Konkrétan össze vagyok zavarodva. Nem 13 hanem 17 vagyok és eddig sem voltak jobbak a jegyeim, mivel 8.-9.-es korom óta nem tanultam, csak úgy csináltam, de olyan jól, hogy közben még magam is elhittem.

A lényeg, hogy ezidáig 2-es 3-as voltam nemtanulással és úgy gondoltam tanulással jobb lennék, de nem tettem.. Most, hogy elkezdtem tanulni a továbbiak érdekében SEM lettem jobb semmivel, de azt sem tudom, hogy egyáltalán tanulás e az amit annak hiszek..

Eddig úgy viselkedtem, mintha okos lennék és én is elhittem magamról, nem nagyon jártam sehová, de kaptam egy önismeret bombát előző héten és azóta a világ leghülyébb emberének érzem magam, aki nem ért semmit csak kifogásokat keres..

2011. okt. 3. 15:11
 7/19 anonim ***** válasza:
Aki hülye, nem jön erre rá, sőt másnak sem hiszi el. Mondjuk rád jobban illik a "későn érő tipus". Azonban több éves lemaradást nem lehet a finisben behozni. A kitartás viszont meghozza idővel az eredményt. Amúgy minél többet tanul valaki, annál inkább rájön, mennyi mindent nem tud még. Most te is így jártál, de ez már azt jelenti jó úton jársz, csak menj is rajata végig.
2011. okt. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

ma 15:11


Nem kell túldramatizálni. Rájöttél, hogy tanulni kell. Jobb, ha 17 évesen jössz rá, mintha 30 évesen, vagy soha.


Ha most elkezdesz tanulni, azzal nem fogod azonnal bepótolni évek lemaradását, de idővel látszani fog az eredménye.


Elég tagoltan és világosan írsz egyébként, nem úgy, mint egy hülye. Ráadásul a hülyék a legritkább esetben tudják magukról, hogy azok. Szóval ne pánikolj, hanem állj neki a tanulásnak.

2011. okt. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

20:00


Erre már többször rájöttem, csakhogy ennek ellenére egyszer sem kezdtem el rendszeresen "igazából" tanulni, és félek, hogy most sem fog menni, ezért gondolom magam hülyének.

2011. okt. 3. 20:11
 10/19 A kérdező kommentje:
Az idegesít, hogy tanulok itthon, úgy megyek iskolába, hogy "most 4-es 5-ösre megírom a dolgozatot", majd miután megírtam az van bennem, hogy "remélem 2-es azért lesz"... Mintha lehetetlen lenne jobbat írnom...
2011. okt. 4. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!