Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lesz valaha is jobb?

Lesz valaha is jobb?

Figyelt kérdés

2 hete jöttem haza egy 3 hónapos pszichoterápiáról. Azóta egyre rosszabbul vagyok. A pszichológushoz csak jövő szerdára kaptam időpontot.

Mióta hazajöttem folyamatosan zabálok, és mindennap olyan hisztijeim vannak, hogy ha ezt valaki látná, beküldenének a zártra. Régen anorexiával kezeltek meg depresszióval meg személyiségzavarral. Most legjobban a zabálás aggaszt és semmi másra nem tudok figyelni. Nem akarok így élni. Ennek soha nem lesz vége. Mindig is gyűlölni fogom magam, sosem leszek elég jó. Annyira de annyira undorító és elkeseredett vagyok. Ha anyuék megértenék, hogy így nem lehet élni és elengednének, annyira szívesen megölném magam. De így viszont szenvedjem végig az egész életem?



2014. ápr. 18. 23:06
 1/8 anonim válasza:

Lesz jobb is, hidd el nekem. Írd fel azokat a dolgokat amik boldoggá, vagy valaha is boldoggá tettek az életedben egy papírra és tedd ki a hűtőre/falra stb.. Minden reggel felkelés után és nap közben ha úgy érzed olvasd el vagy olvasd fel hangosan :)


Hidd el senki élete sem egyszerű, az enyém se akárcsak a tiéd, mindenkinek megvannak a maga gondjai, de ha eldobod az életed még esélyed se lesz arra, hogy boldog légy.


Az anorexiáról nem sok mindent tudok, de ha nem szükséges akkor ne zabálj feleslegesen, állíts fel valamilyen szabályzatot pl.:"Reggelire, ebédre és vacsorára ennyit meg ennyit ehetek, napközben max. egy kevés gyümölcsöt stb. Ebben senki sem segíthet csak te magadon, kontrollálnod kell amit teszel, plusz ha zabálsz azzal csak még inkább utálni fogod magad.


Valamint keress egy hobbit, amikor én úgy vagyok elkezdek kondizni és közben zenét hallgatok, 1 óra múlva mindjárt jobban érzem magam mentálisan, plusz ez eltereli a gondolataim. Szóval keress egy hobbit, ez lehet gitározás, futás, tojásfestés amit akarsz, a lényeg hogy úgy érezd elértél valamit azzal hogy csinálod.


Hirtelen most ennyi jutott eszembe, remélem segítettem és emlékezz. Mindig lesz jobb.

2014. ápr. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A zabálás nálam épp a teljes kontrollvesztés. Egyáltalán nem tudom kontrollálni magam, addig eszek amíg a földön nem fetrengek a rosszulléttől. Tudom, hogy én vagyok az, aki beveszi a szájába a kaját és hogy ezen csak én segíthetek, de egyszerűen nem megy. Nem tudok leállni ha egyszer elkezdem.

És ilyenkor sajnos nem a jó dolgokat eszem, hanem csupacsupa cukor és egyéb szénhidrát. Nutellás kenyér kakaós meg lekváros palacsintával és rántott gombával.. olyanokat amik nem is illenek össze. Nem számít milyen íze van, csak zabálni lehessen :(

Nagyon el vagyok keseredve, mert 7 kilót híztam egy hét alatt és a combom 7 centit nőtt.. nagyon kövérnek látom magam, bár mindenki más azt mondja, hogy így vagyok jó.


Írjam fel, hogy mi volt jó az életemben? Amikor megpróbáltam magam megölni. Azóta sem bántam meg. Sajnos a gyerekkorom teli van rossz emlékekkel. A zárómba pedig azt írták, hogy képtelen vagyok örülni. És így is érzem. Félek, hogy ebből már nincs kiút.

2014. ápr. 19. 00:08
 3/8 Fényember ***** válasza:

Szia! :)

Én is gondolkoztam ilyesmin...bár így ahogy olvasom amin te keresztül mész/mentél...túl dramatizáltam a helyzetemet...kerestem oldalakat...amin leírják hogy hogy lehetnék öngyilkos...és meglepetésemre ezt találtam...személy szerint engem furamód "meggyőzött" hogy hülyeség az öngyilkosság..olvasd el :)

[link]

2014. ápr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát szerintem az történt, hogy ki van éhezve a szervezeted, és most mindent próbálsz bepótolni. Én is így voltam vele, 31 kg-val kerültem pszichiátriára, 2 hónapot voltam bent, 38 kg-val engedtek ki, átestem a ló túloldalára, elveszítettem teljesen minden addigi önkontrollomat (pedig volt bőven, ha 64 kg-ról 31-re tudtam éheztetni magamat), és csak zabáltam, zabáltam, zabáltam...3 hónap múlva már 20 kg-val több voltam. Aztán valahogy lecsengtek ezek a rohamok, ahogy már kevésbé voltam kiéhezve, és azóta is tartom az 55-56 kg-mat.

Viszont én a kórház után jártam még terápiára a pszichiáteremhez, akinek beszámoltam a falásokról, meg hogyátestem a ló túloldalára, és 1 hónappal később, hogy kijöttem, vissza akart fektetni még 1 hónapra emiatt a pszichoterápiás osztályra, csak én nem vállaltam be. Nem tudom, hogy Te melyik kórházban voltál (én SOTE, Balassa), de nem tudsz oda visszafeküdni újra, megoldani ezt a problémát is?

2014. ápr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én Tündérhegyen voltam, egyáltalán nem kórház feelingje volt. Valószínű újra mehetnék, de suli miatt kellett hazajönnöm, és suli végéig nem is tudnék visszamenni.

Viszont én nem akarok 20 kilót hízni. Én csak 38-ig mentem el, akkor már úgy-ahogy jól éreztem magam a bőrömben. Viszont már most 47 vagyok és attól félek, hogy újra beleesek a nem evésbe. Már most pro ana oldalakat nézegetek. Te el tudod most már fogadni magad? És reálisan is látod magad?

2014. ápr. 21. 00:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, el tudom fogadni magamat, a 169 centimhez nem tartom soknak ezt az 55-57 kg-t, amennyi most vagyok. Viszont egy dolog megmaradt az anorexiás időkből, ez a hashajtózás, sajnos azzal a mai napig élek, mivel függő lettem, és anélkül már nem megy semmi...de nem a súlykompenzálás miatt csinálom. Néha még most is becsúszik egy-egy ilyen falásroham, de kb. megrántom rajta a vállamat, és ennyi. Nem tartom magam bulímiásnak emiatt. Kb. 3 hónap alatt normalizálódott a súlyom, és falás ide vagy oda, ezt azóta is tartom. Nem tudom, hány centi vagy, de nőknél kb. a testmagasság - 110 az ideális, tehát pl. 157 cm és 47 kg. Szerintem, ha eléred az ideális testsúlyodat, Nálad is megáll a hízás és elmaradnak a rohamok, mivel már nem leszel kiéhezve. Viszont ehhez el kell fogadnod legalább a z ideális testsúlyodat, ami nagyon nehéz, tudom. Én kaptam gyógyszereket, antipszichotikumot, ami totálisan kiírtotta a testképzavaromat és helyreállított mindent a fejemben. Az orvos pedig megállapította, hogy 169 centihez ideálisan hány kg-nak kell lennem, és elhittem neki, hogy akkor ez tényleg ideális és nem vagyok kövér.

Mindenkinek más jön be, nekem a gyógyszerek jöttek be + az, hogy feltétel nélkül hittem az orvosoknak és betartottam minden utasítást.

Ha eljutsz jövő héten a pszichológushoz, mindenképp beszéld meg vele ezeket. Neked is a fejedben kellene helyreállítani a dolgokat, a testképzavart, hogy NEM VAGY KÖVÉR. Nekem ez csak gyógyszerekkel sikerült, mintha kicseréltek volna.

2014. ápr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

165 centi vagyok, az ideális súly nekem kb olyan 52-54 körül mozogna. 1 éve még pont ennyi voltam, aztán valami bekattant. Nem tudom, hogy a gyógyszerek hogy hatnának, annyit kipróbáltak már rajtam, hogy nem nagyon bízom egyikben sem. Te milyen gyógyszert kaptál ha megkérdezhetem?

Ezt mindenképp szeretném megbeszélni a pszichológussal, mert már a holnaptól tartó diétámat tervezgetem. Én nagyon szeretnék bízni benne, hogy sikerül, mert ez így nem élet.

2014. ápr. 21. 11:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Zyprexa a neve, egy antipszichotikum. Rajtam is sokféle gyógyszert kipróbáltak már, mert 6-szor voltam pszichiátrián, de csak erre az egyre tudom azt mondani, hogy bejött. Mert tényleg bejött. Nem tudom, mit változtatott meg az agyamban, de nagyon letisztította a gondolataimat.
2014. ápr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!