Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismer valaki szkizofrén...

Ismer valaki szkizofrén személyt? Milyenek ők laikus szemmel nézve?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 20. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Amúgy olyanok, mit bárki más. Ha jön a dili, akkor meg a hallucinálás és tévképzet. Persze nyilván egyénenként változik, hiszen a laikus legfeljebb 1-2 ilyen személyt ismer és az ő küllemük is élethelyzettől és egyéntől is függő. Sajnos náluk a gyógyszerezés általában depressziós állapotot hoz létre és ha pl. a komor időjárás is kedvez, akkor teljesen maguk alatt lehetnek, ami persze a laikus kívülállónak legfeljebb kellemetlen és nyomasztó. Ha meg éppen napfényes, jó idő van, akkor még akár "normálisak" is lehetnek. Inkább az a baj, hogy a kezelések szépen leépítik a személyiséget, elszürkül, céltalanná válik.
2014. ápr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

utolsó válaszoló*


a betegség önmagában építi le a személyiséget nem a gyógyszerek. Viszont a gyógyszerei valóban okoznak depressziót és rossz kedvűvé teszik a beteget és egyéb nagyon súlyos mellékhatásaik vannak. Viszont segítenek elmúlasztani az őrültséget a skizofrén betegből!

2014. ápr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Többféle skizofrénia létezik. Akit én ismerek, paranoid skizofrén. Tévképzetei vannak, üldözési mániája. Látszólag "normális", tehát el lehet vele beszélgetni, de nagyon bizalmatlan, viszont ha egyszer beindul, akkor egyre vadabb dolgokat mesél teljes meggyőződéssel (pl. mérgezik, elvitték az ufók és megerőszakolták, stb. stb.) Általában iszonyúan szenved, gyógyszert azonban nem szed, mert azzal is mérgezik....
2014. ápr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én is elvileg paranoid skizofréniában szenvedek, de a hétköznapokban olyan vagyok mint a többi ember. Kivéve ha esetleg nem szedem a gyógyszerem akkor elég életveszélyes dolgokra vagyok képes. Én hangokat hallucinálok és elvétve látok is. Engem elektrosokkoltak. Ha nem szedném a gyógyszerem akkor tuti most már véget vetnék az életemek. kb 4 éve vagyok az.

_mondjuk nekem apukám is paranoid skizofréniában szenved, de ő teljesen más ként éli meg mint én. Ő ha elkezd hallucinálni akkor mentőket, rendőröket hallucinál, azt hogy követik, megfigyelik, megakarják mérgezni. De ha ép normális akkor olyan ő is mint bár ki más.

2014. máj. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!