Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Képtelen vagyok bármire is...

Képtelen vagyok bármire is hosszú távon koncentrálni. Valamiféle segítséget tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Ez mindig is így volt nekem, nem vagyok tökéletes tanuló, eddig nem is igazán érdekelt, de most már tényleg kezd idegesíteni, hogy kb fél óránál tovább nem tudok valamire odafigyelni. Ez tanulásnál jön elő főleg, elkalandoznak a gondolataim, nem fogom fel a dolgokat. Sokat olvasok, de sajnos ott is egy idő után mással kezdek foglalkozni. Ez mindenre kihat nálam, akármit csinálok egyszerűen megunom, másra gondolok, képtelen vagyok befejezni valamit. Számomra az a legdühítőbb, hogy ha tanulni kellenne és nagyon erölködöm, akkor kifejezetten jól teljesítek, de mint írtam, egy idő után, már nem bírok rákoncentrálni. Próbáltam erőltetni, csak azért is azt csinálni, de egyszerűen nem megy. Valaki, ha tud hasonló helyzetet, és rá segítéget, vagy ajánlást, annak nagyon örülnék!

2014. ápr. 21. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a meditációt vagy valami sportot. Pl futást, ahhoz nem kell szinte semmi. Meditációra van egy csomó anyag neten, youtubeon. Hátha használ 21/L
2014. ápr. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sportolni, ha van időm hozzá, szoktam néha futni, vagy kutyát sétáltatni, de a meditációt póbáltam régebben, de egyszerűen nincs hozzá türelmem. :(

Lehet azért megint megpróbálom, hátha.

2014. ápr. 22. 15:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen!

L.Ron Hubbard: A tanulás alapvető kézikönyve című könyvet tudom neked ajánlani.

Nekem nagyon bevált!

2014. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!