Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt pánikbetegek, akik...

Vannak itt pánikbetegek, akik gyógyulni szeretnének?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 24. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:
én 2 éve tünetmentes vagyok.
2014. ápr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
gyógyszert sem szedsz?
2014. ápr. 24. 09:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Én végre talán úgy érzem,hogy gyógyulófélben vagyok. Másfél éve vagyok pánikbeteg.
2014. ápr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem gyógyszert sem szedek, kiiktattam az életembõl a fõ kiváltó okokat és szépen lassan nem egybõl, de tünetmentessé váltam, néha van egy kis szorongásom, olyankor aggódok nehogy pánilroham legyen a vége, de eddig megúsztam.
2014. ápr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pár évvel ezelőtt nekem nagyon súlyossá fajult.Sokszor kötöttünk ki ügyeleten, aztán kerültem be kórházba. Elfehéredtem, remegtem, kezeim elzsibbadtak vagy görcsöltek, végtagjaim jéghidegek voltak, ziháltam, légszomjam volt, és szédültem, sokszor foltokat láttam. Szorongásomnak köszönhetően fiatalkori magas vérnyomásom is kialakult. Mára csak néha-néha kap el egy-egy pánikroham, de már nagyjából le tudom állítani magam az elején, vagy ha mégis belehergelem magam akkor is sok esetben is ki tudom magam rángatni ebből a helyzetből, maximum fél-egy óra alatt. Nekem anno nagyon jó pszichológusom volt, anyukám nagyon jól tud kezelni, tudja, mikor mi az, ami segít, én jártam csoport terápiára, amennyire utálva mentem első alkalommal, annyira örültem a következő alkalmaknak. Fejben kell eldönteni bizonyos dolgokat. Több dologtól is rettegtem, pl. utazás, alvás, egyedüllét, akár ha negyed órára is, akkor is problémát okozott.

Utazással annyira hadilábon álltam, hogy akár 15 km-en képes voltam légszomjat kapni, és sírni. Azóta már 4x voltam autóval angliában, és bejártam fél európát. Eldöntöttem, hogy egyszer élek, szeretnék bizonyos dolgokat látni, élvezni és megtapasztalni. Ehhez magamban/magammal kellett kompromisszumokat kötnöm.

Persze voltak nehezebb pillanataim, de azok inkább már enyhe kis hisztis nyavalygások voltak, nem pánikrohamok.

Alvással úgy vagyok, hogy párommal csak úgy bealszok, minden gond nélkül. Egyedül viszont máig nem megy, ha kell egész éjjel fent vagyok, de dolgozom az ügyön :)


Ne haragudj, hogy sokat írtam, de minél többet hall az ember, annál több következtetést tud levonni.

2014. ápr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

.. nehogy rosszabbra forduljon a dolog.

L.Ron Hubbard: Dianetika című könyvben le van írva Az emberi elme anatómiája és hogy mi az irracionális viselkedés forrása.

Nekem nagyon sokat segített.

2014. ápr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Avikam válasza:
100%
szia én fél éve vagyok pánik beteg mert novemberbe a volt legjobb barátnőm bekábítószereztetett és nekem szívritmus zavarom van és kegyetlenül rosszul lettem így volt egy hónapig aztán jobban lettem és persze pár héttel rá vissza estem és mindig egyre rosszabb.... most úgy vagyok hogy mint ha kifordultam volna magambol amit csinálok mint ha nem én csinálnám utcára nem is megyek ki és most kell magam rászánnom hogy elmennyek orvoshoz mer 19éves vagyok és élni szeretnék nem szenvedni
2014. máj. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!