Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon létezik e az a szituáció...

Vajon létezik e az a szituáció, ahonnan már tényleg csak az öngyilkosság az egyetlen kiút?

Figyelt kérdés

Lécci, ne töröljétek, a kérdés elméleti.


Kinek mi a véleménye?


2014. ápr. 25. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Én el tudok képzelni ilyet, igen, de európai ember életében nem gyakran áll elő ilyen.
2014. ápr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A közelében voltam már ennek az állapotnak úgy jó 10 évvel ezelőtt (nem kamaszkori hiszti), de azóta is élek, ha boldog nem is vagyok. Az akkori múltam olyan szinten rémálom volt, hogy csoda, hogy valahogy életben maradtam.

Azt hozzáteszem, azóta sem vagyok biztos benne, hogy ennek örülnöm kellene.. már csak a túlélésre játszom.

2014. ápr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem nincs, ugyanis az ongyilok nem kiut!


Nem akarom az ex-ongyilokos-probalkozokat vagy jovobeni-ongyilok-jelolteket leszolni, de ha az ember eljut egy bizonyos fejlettsegi, tudatossagi szintre, egesz mashogy fogja fel azt a valamit, amit eletnek nevezunk, es akkor mar eszebe sem jut, hogy az ongyilokkal barmit el lehet erni...


Amugy meg lehet hogy egyfajta termeszetes szelekcio ami a genekbe van programozva az embereknel... es nem szabad megakadalyozni ezt azoknal, akik el akarjak kovetni... nem tudom

2014. ápr. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Hát én pl. eléggé ilyen szituban vagyok. De nyilván fokozható lenne még a dolog, mert ez csak pszichésen elviselhetetlen. Nem szeretném leírni, mert nagyon speciális, de ahhoz az ismerősöméhez hasonlítanám, aki egy tényleg apró hiba folytán elütött pár embert, s közülük többen meg is haltak. Az enyém nem büntetőjogi eset, de totál feldolgozhatatlan, lelki nyomorék lettem azóta, és nincs kiút, mert az emlékek megmaradnak. Persze ennél sokkal keményebb helyzetek adódhatnak, elviselhetetlen testi bajok (pl. siketvak lesz valaki, bár úgy is lehet kellő lelkiereje), kilátástalan nyomor, közelgő, fájdalmas halál... csak fantázia, avagy sorscsapás kérdése. Európában is, csak nem látjuk. Amúgy érdekességképpen: nem szeretnék öngyilkos lenni, mert szerintem muszáj élni, amíg lehet, spirituális okokból, de azért sokszor gondolok rá. Valószínűleg emiatt álmodtam párszor, hogy haldoklom, ill. a testem produkált pár olyan szívrohamszerű élményt, szívfájdalommal, légszomjjal, majdnem eszméletvesztéssel, csak pszichoszomatikus alapon (semmi baja a szívemnek, megnézettem), hogy azt hiszem, van tippem arra, milyen érzés lehet meghalni. Nem jó, nagyon ijesztő. Ezt figyelmeztetésképpen írom, ha valaki esetleg azért keresett rá öngyilkosos kérdésekre, mert ilyesmit fontolgat. A természetes halál más eset, azt nem lehet kikerülni, és a bajtól függően más-más élményt jelent. De jobb nem mesterségesen átlépni a halál "fehérre meszelt kapuját", mert a pánik figyelmeztet arra, hogy az élet értékes, csak lehet, hogy akkor már késő lesz meggondolni a dolgot.
2014. máj. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
3-asnak: hogy genetikailag kódolt lenne... vannak pszichés hajlamok, amelyek öröklődhetnek, pl. a depresszióra való hajlam, de az öngyilkosság inkább tanult minta, ahogy az érzelmi biztonságot, a stresszkezelést, a normális életvezetést is egészen pici korunktól tanuljuk.
2014. máj. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
(...vagy nem tanuljuk.)
2014. máj. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha engem elrabolnának és kínvallatás alá vetnének, azonnal megragadnám az első lehetőséget hogy önkezemmel vessek véget az életemnek.

De nem csak ilyen, akár elfogadja a társadalom akár nem, lelki problémánál is előfordulhat. És ezalatt nem a szerelmi bánatra gondolok - csak mosolyogni tudok azon amikor valakit elhagyott a barátnője/pasija és emiatt öngyilkosságot tervez - hanem a súlyos lelki betegségeknél. Én jómagam krónikus depressziós, antiszociális, súlyos paranoiás és egy kissé skizofrén is vagyok, emiatt képtelen vagyok szociális kapcsolatokat kialakítani, és bármiféle sikert elérni, de igyekszek hinni abban, hogy nem megoldás az öngyilkosság, elvégre nézzük a jó oldalát: magammal tudok beszélgetni, ha mással nem is :D

2014. máj. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!