Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok idegen helyen...

Nem tudok idegen helyen aludni. Miért?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és nemsokára 5 napos osztálykirándulásra kell mennem, de nem tudok idegen helyen aludni. Ha mégis megpróbálom, akkor fájni kezd a fejem és a hasam, hányingerem van és véletlenül se tudok elaludni. 7-8 éves koromban viszont nagyon szerettem máshol aludni, szinte haza sem lehetett rángatni... Mi változhatott azóta? Ezzel a problémával kihez kellene fordulnom?

2014. máj. 1. 20:44
 1/4 Virágh Attila válasza:

belső szorongás, esetleg félelem okozhatja, én az elsőre voksolok

próbálj meg először elalváskor nyugodt dolgokra gondolni, vagy pl. arra mintha otthon szunyálnál

ha nem jön össze így sem, akkor érdemes szakorvos segítségét, tanácsát kérni

2014. máj. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) és ezzel milyen orvoshoz kellene fordulni? Pszichológushoz?
2014. máj. 1. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Én se bírok idegen helyen aludni még rokonnál se, mikor ott kellett valahol lenne kora reggel egy több száz kilóméterre elvő városban akkor vagy inkább a kocsiban aludtam vagy éjszaka indultam el itthonról.

Mivel neked elkerülhetetlen valahogy próbálj meg megnyugodni, magad nyugtatgatni, hogy minden okés.

2014. máj. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Virágh Attila válasza:
pszichológus véleményét érdemes kikérni, így van, hogy ő mit javasol esetleg
2014. máj. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!