Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha nem tudok...

Mit csináljak, ha nem tudok pisilni idegen helyen?

Figyelt kérdés

Az a legrosszabb az egészben, hogy nem is a zsúfolt nyilvános helyekkel van bajom, ott nincs probléma, ahol sokan sürögnek-forognak és nagy a zaj. Hanem, ha valakinél vagyok vendégségben, többnyire kettesben-hármasban. Kezdetben legalább jópárperces szenvedés után sikerrel jártam, de most volt egyáltalán nem tudtam. Annyira rossz.:((

Van erre valami módszer, amivel le lehet küzdeni?


2013. márc. 16. 10:50
 1/9 anonim válasza:
Szerintem semmivel se :D Ez egy szükséglet. Ilyenkor jobb nem is rágondolni, hátha az segít, nekem szokott :P
2013. márc. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát ez nem valami biztató.:P És hogy nem gondolsz rá? Hogy nem görcsölsz rá, így tudsz pisilni, vagy azon mesterkedsz, hogy ne is kelljen, amikor nem otthon vagy?

Nekem az a baj, hogy ilyenkor hiába nem iszok aznap sokat, már a parától rám jön a pisilhetnék..

2013. márc. 16. 18:25
 3/9 anonim ***** válasza:

tesóm meg kakkantani nem tud. vicces, mert ha pl. egy hétig elutazunk, nem is teszi, aztán ahogy hazaérkezünk, egyből rohan :) szerencsére nem lett baja.


egyébként én is utálok idegen helyen pisilni, sőt azt is, ha hallják a szomszéd fülkében, szóval mindig megvárom, amíg valaki lehúzza vagy berreg a kézszárító kint.


szerintem ezt nem lehet leküzdeni, de az biztos, hogy mostanában már sokkal jobb, mint pár éve, szóval talán idővel enyhül a dolog.

2013. márc. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem mondjátok, hogy ezt nem lehet leküzdeni?:(

Pedig velem már volt egy nagyon égő dolog is.. akkor tényleg iszonyúan kellett pisilnem, és a barátomnál voltunk kettesben, és nem ment. (Holott én azt hinném, hogy ő előtte nem vagyok szégyenlős, illetve ha hallja abba se halok bele.) A lényeg, hogy már nagyon szenvedtem, így mondtam neki mi a helyzet erre kórházba akart vinni. Na ez már olyan égő!

2013. márc. 17. 15:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyszerű és nagyszerű záróizom-lazító gyakorlat: lazán csukott szájon kilélegezni párszor. Tehát mint aki fújtat, csak minden feszültség nélkül. Lehet fütyörészni is, csak az nem mindig előnyös! :) Idővel elég elképzelni, vagy direktben lazítani. Mondanom se kell, az intim tornagyakorlatok is tudatosítják a "vezérlést", érdemes arra is időt szánni.
2013. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Boyle84 válasza:
Ugyanez a gondom nekem is :( Nálam csak az segít ha becsiccsentek, olyankor lazább tudok lenni de ha dolgozok akkor ez nem kivitelezhető... Ez egy pszichés dolog amit folyton le kell küzdeni:S Ez a keresztünk :(
2013. ápr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
ilyenkor ki kell zárni a külvilágot. próbáld eltakarni a kezeddel a füled, becsukni a szemed és gondolj valami teljesen másra, mondjuk valami ami nagyon foglalkoztat, vagy épp mi lesz az esti program, stb
2013. nov. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Paruresis válasza:

A tünetek paruresisre utalnak. Ez olyan fóbia, amikor az ember csak otthon, vagy nyugodt környezetben tud vizelni.


Látogass el a magyarországi paruresisben szenvedők oldalára:


[link]

2014. márc. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a legalatomosabb mentális betegség a világon,teljesen kiüresíti az életet.

Sajnos itthon komolyan sem vesznek,nem ismerik igazán.

Én voltam vele pszichológusnál,aki azt mondta,hogy még soha nem kezelt ilyen beteget,és nem ismtudja mit kellene kezdenie ezzel...

2016. jún. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!