Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindegy, hogy a nap melyik...

Mindegy, hogy a nap melyik szakában veszem be az antidepresszánst?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy mindig ugyanabban az időpontban kell.

A doki azt mondta, hogy vegyem be reggel, evés után mindig ugyan akkor, de nem mindig tudok enni reggel, az is jó, ha mondjuk mindig d.u 5-kor veszem be egy kis kaja után?


2014. máj. 8. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
A legjobb az orvos utasitasat kovetni, de mi all a papirjan?
2014. máj. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hektorr7 ***** válasza:
40%

1. milyen antidepresszánst szedsz

2. Mennyit kell beszedned belőle??


Eléggé látszik hogy még életedben nem szedtél ilyen szert. Én már 2 éve szedek többfélét. Az antidepresszánsom név szerint coaxil-ból napi hármat szedek. Úgy szoktam hogy össze-vissza ahogy eszembe jut. Kb 5-6 óráig hat. Én reggel délben és etse szedem de néha egyszerre mindhármat amikor padlón vagyok.

Szedek még xanax-ot is napi 2 mg-t azt úgy hogy amikor szorongok azt nem kell rendszeresen.


A doki-d rosszul tudja mert az antidepresszáns beszedése nincs időhöz kötve. Azért mondta hogy kaja mellé vedd be mert lehet hogy hányinger, gyomorégés stb a mellékhatása. De amíg nem tudjuk mit szedsz hogy várod el hogy segítsünk???!!!

2014. máj. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem jó, ha a reggeli gyógyszert este vagy délután veszed be, mert nem úgy hat. Az antidepresszánsok folyamatosan tartják fenn a vérben a gyógyszerszintet, tehát, ha te egyszer kihagyod egy fél napra, aztán pedig hagyod időben összesűrűsödni a két egymás utáni gyógyszert, akkor ne csodálkozz ha nem úgy hat, ahogyan kéne neki.


Van két kérdésem, nagyon figyelj, mert ezek mögött van a valódi lényeg a problémádra:


1. Miért akarod felülbírálni az orvos utasításait?

2. Ki az az ember a családodban, aki a leginkább ellenzi, hogy antidepresszánst és pszichiáteri kezelést kapj?


Ezekről beszélj legközelebb a dokinak feltétlenül!


Mindig reggel vedd be, és igen tudsz enni, HA akarsz. Elég egy doboz joghurt is és pár szem keksz, vagy egy kifli meg egy pohár tea/KV vagy víz.

2014. máj. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hektorr7 ***** válasza:
0%

utolsó!! Olyan blődségeket írsz hogy hihetetlen!!!


A pszichiáterek se tudják hogyan hatnak az antidepresszánsok akkor te honnan tudod hogy sűrűsödik össze a vérben és a többi baromságot honnan szeded??

Kérdező!! 1. milyen antidepresszánst szedsz?

2. miért nem az orvosodat kérdezed? Mi honnan tudhatnánk hogy mire gondolt a dokid?

2014. máj. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, bárhogy kiabál is az a hektorr. Az a helyes, ha minden nap, azonos időben szeded. Az orvos mondta helyesen.
2014. máj. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, milyen antidepresszánsról van szó, mert van amelyik álmosít, más pedig felpörget.

Értelemszerűen az első változatot este, a másikat reggel kell bevenni.

2014. máj. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hektorr7 ***** válasza:
Utolsó a legjobban írja!! Amúgy meg kérdező nem írod le milyen gyógyszert szedsz nem fogsz hasznos válaszokat kapni!!
2014. máj. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!