Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki öngyilkos lesz, mi...

Ha valaki öngyilkos lesz, mi történik?

Figyelt kérdés

Lényegében csak meghal és elkerül a "semmibe"?

A többi embernek fájdalmat okoz, miközben ő nem érez semmit, mert már halott?



2014. máj. 10. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Ugyanaz, mint amikor valaki csak simán meghal.
2014. máj. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
"Csak" azért ellenzik, mert így a többieknek rossz lesz?
2014. máj. 10. 12:07
 3/12 hektorr7 ***** válasza:
6%
Az öngyilkosság akárcsak a gyilkosság legfőbb bűn amit Jehova ellen elkövethet az ember! Az ilyen emberek a pokolra jutnak hacsak nem kérnek megbocsátást és feloldozást Istentől. De az öngyilkosok a pokolba jutnak úgy vélem.
2014. máj. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy létezik pokol.


A kérdés egyébként elvi, nem tervezek ilyen ostobaságot tenni.

2014. máj. 10. 12:11
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
Igen, a biblia szerint a pokolra jutsz, az ateisták szerint pedig megszűnsz létezni, úgy, ahogyan akkor is, ha csak simán meghalsz. Az előbbi szerint azért bűn, mert másoknak fájdalmat okozol, illetve mert élet Isten ajándéka, csak ő veheti el. Döntsd el, hogy szerinted melyik a logikusabb, hihetőbb.
2014. máj. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 hektorr7 ***** válasza:
0%
amúgy meg szerintem neked is rossz lesz ha öngyilkos leszel mert akkor meghalsz és vszeg pokolba jutsz. A szüleid összeroppannak magukat fogják hibáztatni, lehet hogy ők is öngyilkosok lesznek stb..
2014. máj. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Pokolra jutni azért, mert valaki elkövetett egy hatalmas nagy hibát? Aki pokolra jut örökké szenvedni fog, de szerintem ez nem logikus. Ilyet még Isten sem akarhat.
2014. máj. 10. 12:17
 8/12 A kérdező kommentje:
hektorr7 te csúnyán félreértettél valamit. Nem tervezek ilyet! :O
2014. máj. 10. 12:18
 9/12 anonim ***** válasza:

akkor miert teszel fel ilyen kerdest?

Egyaltalan hogy fordul meg a fejedben?

Nemtudom mi a problema, de szerintem vegyel be egy nyugtatot, vegyel egy meleg furdot, csinalj olyat amit szeretsz es lazits.

2014. máj. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

Ez tényleg csak elvi és filozófiai + vallási kérdés.


Nyilván az ember szeretteinek fáj ha elvesztik az embert. Akár természetes a halál, akár (ön)gyilkosság..


Hogy a halál maga a vég lenne vagy csak eme földi lét vége, ugye vallási kérdés. Ahogyan az is, hogy az öngyilkosság Isten szemében valóban olyan bűn lenne-e mint vallások állítják.


Ezekre nincs biztos válasz. Van bizonyíték rá, hogy a világ nem csak odáig terjed ameddig első ránézésre tűnik (és mint próbálják az emberek fejébe verni) vannak bizonyítékok rá, hogy a világunk csak egyfajta látszat. Ezekből következik eleve a testi halál utáni lét kérdésköre.


Pokol, Menny, Isten és Isten elleni bűnök kérdése már tényleg vallási téma. Én nem értem hogyan lehet például a Keresztények Bibliájának hinni, mint hiteles írásnak, bár úgy gondolom jó lenne ha igaz lenne.


Vallás téma bonyolult. De még a valóságunk tudományos, lehetőleg hiteles leírása is. Tehát a kérdésed a legnagyobb rejtélyeket boncolgatja.. a halált az ÖNgyilkosság megközelítéséből.

2014. máj. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!