Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmehetek pszihológushoz a...

Elmehetek pszihológushoz a szüleim tudta nélkül is?

Figyelt kérdés
Olyan problèmám van hogy mindig amikor szerepelni kell vagy elő kène adnom valamit nagyon erős pánikroham tör rám ès nem rusok tenni ellene semmit.A szüleim kiröhögnènek ès nem vennèk komolyan ismerem őket.

2014. máj. 10. 14:34
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Ès az használt?
2014. máj. 10. 22:56
 12/12 anonim ***** válasza:

Amikor általános iskolás lettem, és felszólított a tanár, nekem is éppen ilyen érzésem volt. A torkomban dobogott a szívem, kiszáradt a szám, rogyadozott a lábam, azt hittem összeesek. Akkoriban még azt sem tudtuk, mi az a pszichológus, vagy pszichiáter.

Én is szégyelltem a dolgot, még a szüleim előtt is, de nem volt más választásom, Anyámnak elmeséltem.

Elmosolyodott, magához vont, és nagyon kedvesen azt mondta, hogy Ő is ilyen volt, Tőle örököltem.

Vett nekem egy Polivitaplex nevű vitamint, amiből minden nap egyet (csokis volt) beadott nekem és azt mondta, ez segít az idegrendszernek. És mentálisan is segített nekem, kezelni ezeket a helyzeteket. Elmagyarázta, hogy minél jobban felkészülök az órákra, annál kevésbé fog előjönni a lámpaláz. Mesélt a fiatalkorában történt hasonló sztorijairól. Nem egyszer mindketten nagyokat kacagtunk a történetein...

Nem volt egyszerű hozzászokni a szerepléshez, de fokozatosan egyre kevésbé stresszelt a dolog.

Kevés kivételtől eltekintve mindenki lámpalázas a szerepléskor. Csak van akin ez jobban meglátszik, esetleg még a hangja is remegős, és van akin csak orvosi műszerekkel lehetne kimutatni, hogy magasabb a vérnyomása stb. és ügyesen leplezi a lámpalázát.

De mindenképpen érdemes segítséget kérni, mert hamarabb javul a helyzet, ha nem önerőből kell megoldani...

2014. máj. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!