Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon erős lámpaláz ellen...

Nagyon erős lámpaláz ellen mit lehet tenni? Szedjek nyugtatót?

Figyelt kérdés
Hirtelen erős szívverès,leblokkolás,nehèzlègzès,remegő kezek lábak,remegő hang.

2014. máj. 11. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak orvosi javaslatra. Minden nyugtatónak vannak nem kívánt hatásai: lassít, tompít stb, ami bizonyos helyzetekben különösen veszélyes lehet. Például vezetésnél.

A koncentrálóképességed is csökken. Vizsgán lehet, hogy bénítólag hat.

2014. máj. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én az autogén tréninget javaslom neked. ez kicsit agykontroll jellegű módszer, sok sok gyakorlással egy hosszú elképzelt módszer alapján eljutsz egy ellazult, nyugodt állapotba és később ezt egyetlen hívó mondattal elő tudod hozni.

én pánikbetegség miatt tanultam meg, azon segített és ugye egy pánikroham pont olyan, mint amit leírtál.


hátránya, hogy több alkalmat kell pszichológushoz, vagy pszichiáterhez járni, hogy megtanuld és utána folyamatosan gyakorolni kell, napi kb 15 perces elfoglaltság.

2014. máj. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gömbicica ***** válasza:

nyugtató erre nem jó szerintem.

magát a szituációt kellene talán az életedbe többször behivni, persze nem éles helyzetekre gondolok.

Emberekkel több szóbeli kapcsolat, megálllitani valakit, megkérdezni valamit spontán. vagy ilyesmi.

egyébként szerintem még a tv bemondó is ideges adás előtt, a szinészekről nem is szólva. pedig már lehet, hgoy 100x sor is lement az adott darab, mégis mikor felgördul a függöny ajjjjaj!!!!

Nyugtatós semmi esetre sem ajvasolnék ilyen esetre.

2014. máj. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy a középiskolákban egyre gyakoribb, hogy minden tárgyból rendeznek próba-érettségit, úgy a lámpaláz ellen is a legjobb tréning, ha a szituációt gyakorlod, és hozzászoksz, hozzáEDZŐDSZ a helyzethez, ami stresszel.


Jól gondolom, hogy iskolás vagy és a számonkérésnél fordul veled ez elő. Ha nem, akkor írd le a szituációt légyszives.

2014. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen iskolai számonkèrèsnèl fordul elő csak az a baj hogy minden kis apró számonkèrèsnèl ahol okom se lenne izgulni ott is akaratlanul rám jön a pánik ès ezt így elèg nehèz gyakorolni ès elèg kellemetlen is...
2014. máj. 12. 17:52
 6/8 anonim ***** válasza:
A legeredményesebb a hipnobehaviorisa terápia.
2014. máj. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nincs véletlen szociális fóbiád?
2014. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nemhiszem mert a szereplèseken kívűl ilyesmi bajom nincs
2014. máj. 15. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!