Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az elmúlt két hétben gyakran...

Az elmúlt két hétben gyakran felébredek hajnalba és halluciálok, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Egy hónapja Frontint és rexetint szedek depresszió miatt, javultak a tüneteim, de délután iskola után rengeteget alszok 2-4 órát, és éjszaka sincs gond az elalvással.

Érdekes dolgokat álmodok, amik elég valószerűek és át tudom élni az egészet és irányítani is.

Ma például pont hajnali 4:44-kor felriadtam és azt hallucináltam, hogy láttam egy hozzám hasonló embert az ágy mellett aki éppen lehajolt valamiért, fekete ruhában volt, kb 5 másodpercig láttam, mintha magamat láttam volna.

Múltkor is volt ilyen akkor a függöny előtt láttam valamit pár másodpercig. A székemre hirtelen azt hittem, hogy egy lámpa, ezekhez hasonló dolgok. Vagy a lámpa ami az ágyam előtt van azt a szoba másik sarkábam láttam.

Ezek a gyógyszer miatt lehetnek?


2014. máj. 12. 22:22
 1/3 anonim válasza:

Pszichés zavarok a Frontin szedése alatt:

A Frontin szedése során érezhet nyugtalanságot, ingerlékenységet, kialakulhat düh, aggresszív magatartás, téveszme, rémálmok, hallucináció, elmezavar, szokatlan magatartás. Ha ezeket a tüneteket észleli, kérjük, azonnal értesítse orvosát.


A paroxetinnel kapcsolatban tapasztalt fontos mellékhatások

Egyes paroxetint szedő betegeknél akatízia nevű állapot lép fel, amikor nyugtalanságot éreznek, és úgy érzik, nem tudnak ülve vagy állva maradni. Más betegeknél szerotonin szindrómának nevezett tünetegyüttes alakul ki, és a következő tünetek némelyike vagy mindegyike jelentkezik: zavarodottság, nyugtalanság érzése, izzadás, reszketés, hidegrázás, hallucináció (különös látomások és hangok), hirtelen izomrángások vagy gyors szívverés.


Ha bármelyik tünetet észleli, forduljon kezelőorvosához!

2014. máj. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én is frontint szedek pár hónapja. Az utóbbi időben voltak elég furcsa rémálmaim, mindenki szerint beképzelem, de annyira valóságosak, hogy egy sima álom sosem volt ilyen. Nem tudom tényleg hogy a gyógyszertől, vagy már kezdek meghülyülni..de a gyógyszert nem merem abbahagyni. Még nem vagyok azon a szinten, h tudjak enélkül lenni. (szorongás, pánik gyötört folyton, egy kis depresszióval)
2014. máj. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csak simán alvási paralízised van.
2014. máj. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!