Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért zavar egyeseket, ha...

Miért zavar egyeseket, ha valaki, aki úgy érzi már nem tud semmivel kitörni (erről bővebben lent), végső kétségbeesésében öngyilkosságot követ el?

Figyelt kérdés

Nem tud kitörni = minimálbéreken, hónapról-hónapra száz-százötvenezer forinton tengődés, vegetálás helyett valódi pénzt szerezni, így ténylegesen jobban élni.


Ha már semmi ötlete sincs a kitörésre, a jobb életre (és az eddigi ötleteivel sem tudott sehogyan sem kitörni), emiatt öngyilkosságot követ el, hisz már nincs semmi esélye ezek után az életre, akkor miért gond az néhány embernek, ha az öngyilkosságba menekül, mivel nem tudja elviselni a nyomorgást, míg vele szemben millióan és millióan királyként élnek?!



2014. máj. 17. 09:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt, mert borzasztóan fejletlen egyéni értékrendszerről tesz tanúbizonyságot, hogy valaki amiatt legyen öngyilkos, hogy havi 150 ezerből (köhm) nyomorog. Ebben az országban egész családok élnek sokkal kevesebből. Itt lenne az ideje az illetőnek felfedeznie, hogy nemcsak a pénztől lehet boldognak lenni.

Minden emberben van egy csomó lehetőség, és rossz dolog látni, ahogyan valaki folyamatosan a saját farka után rohan körbe-körbe ahelyett, hogy észrevenné, mennyi minden van még.


Másrészt mert öngyilkosnak lenni gyáva, aljas, önző dolog abban az esetben, ha az illetőnek van családja, aki szereti, vagy bárki más, aki számít rá. Ezért le leszek pontozva, de a véleményem akkor is ez.

2014. máj. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Azért a 100-150 ezret én sem érzem (sajnos) a legótvarabb fizetésnek kishazánkban. Viszont furcsállnám az okot, hiszen az emberek inkább a magány, emberi kapcsolataik silánysága miatt kerülnek többnyire ilyen kétségbeejtő helyzetbe, nem azért, mert nem tud olyan nagy lábon élni, mint ahogyan szeretne. Ha nekem ez lenne az összes problémám, és minden más mindegy lenne, hát bűnözőnek állnék azt jól van.


Viszont gondolj bele, ha vannak szeretteid mégis hogy jönne ki, hogy Géza bácsi azért követett el öngyilkosságot, mert egész életében csak 150 ezret keresett és nem tudott kitörni? Ráadásul hol van az a pont, ahol kimondhatod, hogy ez már sosem fog sikerülni? 53 vagy 38 évesen? Szerintem nem baj, hogy ez nem silányul normává, hogy persze öld meg magad, ha úgy érzed nem jön össze semmi.

2014. máj. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A családos dolgot megértem, nem tettem hozzá, hogy ha nincs család, nincs társ sem, pláne nem gyerek. Itt még megvan a lehetőség, hogy másokat úgymond "ne rántson magával". Hiszen senkije sincs jó ideje.


Amiért viszont értelmetlen volt a hozzászólásod (hozzáteszem, szerintem), méghozzá nagyon durván, az a következő feltevésed volt:


"...hogy észrevenné, mennyi minden van még." Tetszik vagy nem, akármilyen szépen fogalmazol, akárhogy próbálsz olyan égbekiáltó hülyeségeket beszélni, mint "fejletlen egyéni értékrendszer", "mennyi minden van MÉG", és még sorolhatnám, HA szegény vagy (nem feltétlen a négy millió mélyszegény magyarországi emberre célzok, igen, százötvenezerből sem fogsz úgy élni, mint magad körül látva a sok-sok százmillió tehetős álompolgárt), tehát HA szegény vagy, minden elveszett.

Romantikus körmondatok ide, vagy oda, finom megfogalmazás szintúgy, NINCS "annyi minden", ha nem vagy tehetős.

Hiába a belső értékek, hiába az előbb említett gazdagokkal szemben álló normális jellem, vagyis minden, ami nem pénz, és minden, ami a pénzzel ellentétben valóban jó benned - halott vagy.

2014. máj. 17. 10:31
 4/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, inkább harminc, mint ötven, de azt azért kétlem, hogy máskor "összejöhetne" az a bizonyos, ha most éppen nem is.

Túl sok a nagyvállalat, túl (nem nagy, hanem) ERŐS a konkurencia, és annak fegyvertára, ahhoz, hogy te a bármilyen-ha-most-nem-is-de-később-még-összejöhet ötleteddel ki tudj törni, vagyis a te malmodra hajtsa a vizet.


Ha pedig nem vagy mérnök, sem informatikus (előbbi külföldön él jól, utóbbira példa az eBay, vagy a Prezi), akkor igazán jö ötleted sem lehet, amivel (HA nem nyom el a konkurencia) kitörhetnél később.

2014. máj. 17. 10:38
 5/13 anonim ***** válasza:
Az zavarja őket, hogy ilyen pénzközpontú a világ. Visszavágynak abba az időbe, amikor az ember mindent magának készített, persze a média ezt is kihasználja, és mindenféle bio termékkel újabb felesleges vásárlásra ösztönzi az embereket. Mindenkit átvernek. Van, akit az öngyilkosságba kergetnek. Ez pedig sérti a büszkeségünket. Emberként büszkék lehetünk a fejlettségünkre, az eredményeinkre, büszkék lehetnénk arra is, ahogyan a körülöttünk élőkkel bánunk. De úgy látszik, ennyire még nem vagyunk érettek. Egymás tönkretevése, lemészárlása ösztönből ered, ez alapján semmivel sem vagyunk különbek az állatoknál. Persze már rég tudjuk, hogy az ember az állatvilág tagja, de nagyon szeretnénk azt hinni, hogy nem. Amiatt bosszankodunk egy-egy ilyen kérdés olvasása során, hogy úgy tűnik, soha nem is fogunk kiemelkedni az állatok közül.
2014. máj. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


""...hogy észrevenné, mennyi minden van még." Tetszik vagy nem, akármilyen szépen fogalmazol, akárhogy próbálsz olyan égbekiáltó hülyeségeket beszélni, mint "fejletlen egyéni értékrendszer", "mennyi minden van MÉG", és még sorolhatnám, HA szegény vagy (nem feltétlen a négy millió mélyszegény magyarországi emberre célzok, igen, százötvenezerből sem fogsz úgy élni, mint magad körül látva a sok-sok százmillió tehetős álompolgárt), tehát HA szegény vagy, minden elveszett.

Romantikus körmondatok ide, vagy oda, finom megfogalmazás szintúgy, NINCS "annyi minden", ha nem vagy tehetős.

Hiába a belső értékek, hiába az előbb említett gazdagokkal szemben álló normális jellem, vagyis minden, ami nem pénz, és minden, ami a pénzzel ellentétben valóban jó benned - halott vagy."


Drága kérdező, én egyetemi tanár vagyok, az egyik általad említett szakmából. Egyetemi tanárként valamivel kevesebbet keresek, mint az általad említett összeg, egyébként ezzel egyidőben valamivel kevesebbet, mint amennyit ma egy FKF-s utcaseprő keres. A piacon ennek még Magyarországon is a 3x-osát kereshetném, ráadásul kapkodnak utánam, mivel van egy specializációm, ami ritka Mo-n.


A tanári pénzből fenntartom az albérletem, Bp-n, ahol drága, valamint kajálok, hobbijaim vannak (motor, ló, mindkettő elég drága), párkapcsolatom van, totál boldogan élek, és még félre is tudok tenni időnként. Önkéntes munkát végzek, ami szintén a hobbim, és őszintén lesz_rom, hogy nincsen limuzinom meg nercbundám meg Armani öltönyöm, mert sok minden sokkal inkább számít nekem.


Még egyszer mondom, hogy ha neked csak a pénz számít, és csak úgy tudod elgondolni, hogy boldog lehetsz, hogy közben agyonkeresed magad, akkor az értékrendszereden van átgondolni való.

2014. máj. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Látod, ez maga a lehetetlenség, bármily szépen fogalmazol, ezt képtelenség elhinni:


"A tanári pénzből fenntartom az albérletem, Bp-n, ahol drága, valamint kajálok, hobbijaim vannak (motor, ló, mindkettő elég drága), párkapcsolatom van, totál boldogan élek, és még félre is tudok tenni időnként."


Kevesebb, mint százötvenezer magyar forintból? Albérlet, motor, ló, önmagad, plusz barátnő?

Azt kívánod tőlem, hogy higgyem is el?

A fejemet rá, hogy azt fogod írni, "igen azt", vagy "nem érdekel mit hiszel". Tuti(!), hogy valamelyik lesz a válaszod a kettő közül. Csak kevesebb, mint százötvenből ezt mindet, hát...


Bár tény, hogy azért én többre vágyom, és ahhoz a többhöz bizony ennél sajnos jóval több kell...


...ene.


És itt a baj.

2014. máj. 17. 13:52
 8/13 anonim ***** válasza:

Pontosítom, mert lehet, hogy félreértetted: nincs saját lovam, csak lovagolni járok. Egyébként pedig tényleg így van, mondd már meg, hogy ugyan mi célom lenne egy anonim oldalon hazudozni? Szerintem páran esetleg fel is ismernek a leírásból, annyira felismerhető.


Na de (tessék, csak hogy összejöjjön a számításod) nem érdekel, hogy mit hiszel. Ráadásul egy értékrendileg ennyire elrontott emberrel egy vadidegen így a gyakorin keresztül nem túl sok mindent tud ugye kezdeni. Csak leírtam ide a saját történetem, hátha rájössz, hogy a 150 ezer forintoddal tapsikolhatnál gyönyörűségedben az ország elég nagy részéhez képest. De őszintén, nem érzem, hogy többet kéne foglalkoznom ezzel a témával.


Az öngyilkossággal a (saját ítéleted szerinti) kudarcodat véglegessé és visszafordíthatatlanná teheted. Ha ez kell neked, tegyed, engem nem zavar, nem ismerlek (de szerintem téged zavar, különben nem tetted volna fel ezt a kérdést)...

2014. máj. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor kedves kérdező képezd magad, ha nem is szakmát, de legalább szerezz egy jó nyelvtudást, ez kizárólag a szorgalmadon múlik. Veszel egy nyelvkönyvet és egy szótárat és hajrá, de ott a net egy csomó ingyenesen letölthető anyag... Értelmet nyerne az életed és lenne célod kimenni egy országba pénzt keresni, és már nem az öngyilkolászáson gondolkodnál.


Amit írtam azt csupán tapasztalatból én mielőtt elindultam mosogattam és csak nyavalyogtam oszt egy szép nap eldöntöttem, hogy ebből elég és minden nap tanultam és mondogattam a kollégáimnak, hogy elmegyek... csak röhögtek! Most én nevethetnék rajtuk, de nem teszem inkább sajnálom őket hogy otthon senyvednek tovább. Jelenleg Svájcban dolgozom, remélem neked is sikerül! Ha ezt elhiszed és hiszel magadban biztos fog!!! :)

2014. máj. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De amúgy felismertelek, te az vagy, aki 30 évesen elrontotta az életét, ugye? Vagy valami ilyesmi. Volt egy kérdésed régen, ahol szintén összeütköztünk, és közölted, hogy a harminc év (vagy mennyi) a számodra határvonal.
2014. máj. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!