Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Feszült vagyok és rossz a...

Feszült vagyok és rossz a közérzetem, de nem tudok kitörni már sehogy sem. (lent leírom, hogy mit érzek) Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A napokban megváltoztam, már éreztem, hogy nem vagyok az aki régen..Anyáék azt mondták, hogy kezdek felnőni és komolyodni. Mert már nem érdekel annyi dolog, már nem tudtam úgy nevetni azon, amin eddig nevettem..már a tv se köt le annyira. Én elkezdtem magamnak bemagyarázni, hogy valami bajom van, az agyammal..hogy biztos most már nem leszek olyan vidám mint régen, mert régen nem gondolkodtam ennyit, most pedig, ha beszélgetek pl. haverokkal akkor gondolkodom, hogy miért így vagy miért ezt mondom amit mondok. Fura. Ezen a héten, kedden az iskolaorvos megnyugtatott, amikor 10 percet "lelkizett" velem..de pár óra múlva megint feszültebb voltam és mélyen gondolkoztam, hogy mi bajom lehet..

Mindenem meg van, jó család, barátok, rendes és tiszta ruhák, jóképű vagyok( és nem egos, mert nem büszkeségből mondtam) és értelmes stb..

Informatikából 1,80-ra állok illetve öt kettesem lesz, nagyon csalódtak bennem anyáék, mert nagyon elengedtem magam és én jó tanuló voltam. Egy hete még elhittem, hogy ez a bajom, de mostanra már bemagyarázom magamnak, hogy ez nem ezért van, hanem valami bajom van az agyammal. Tegnap előtt sajnos elkezdtem a neten olvasgatni és olvastam a pánikbetegségről..NA EZ TELJESEN BETETT :( . Azóta azt hiszem, hogy pánikbeteg vagyok és ebből a "gödörből" nem tudok kimászni, eddig volt, hogy jobb kedvem volt és pár óráig úgy gondoltam, hogy nincs semmi bajom, csak a a hangulatom ingadozik, de most teljesen más, hiába iszom a citromfű teát, már nem hiszem el, hogy lenyugtat..

Szerencsére este jól alszom, vannak jó hangulataim, de mégis azt hiszem, hogy beteg vagyok.

Mit tegyek? Már nem tudom megnyugtatni magam, úgy mint a hét elején.. Menjek pszichológushoz? De az a baj, hogy bennem van az, hogy "Mivan, ha ő sem tud segíteni rajtam?!" És ez teljesen visszatol a gödörbe..

Köszönöm szépen aki elolvasta, kérem írják/írjátok le a véleményeteket !

17/F


2014. máj. 17. 11:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, már másfél éve nem volt barátnőm..sokak szerint ez a baj, de én már ebben sem hiszek.
2014. máj. 17. 12:15
 2/8 Nagy Sandor.A válasza:
Egyet értek a sokakkal" a kielégítetlen nemi vágy a hiányos párkapcsolat flusztrációt vált ki ha nemileg érett korban vagy.
2014. máj. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ahogy olvastam azthittem 15-16 lehetsz.

Ilyesmi velem is volt bár én amúgy is az a gondolkodós tipus voltam mindig.

ezen át kell rágni magad. Meg kell magad győzni hogy nem vagy beteg és akkor már nem is vagy beteg.

2014. máj. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok..mindig is sokat gondolkoztam magamon vagyis inkább úgy mondom, hogy sokat foglalkoztam magammal. 1 hónappal ezelőtt a fülem zúgott és azt hittem, hogy fel kell majd szúrni stbstb. közben pedig semmi baja:)

De akkor nem vagyok pánikbeteg? nyugtassatok meg, mert én ettől nagyon Félek:/ pedig rendesen alszom, jól érzem magam közösségben stb..csak amikor erre gondolok és ezen agyalok akkor már szar kedvem van és idegesebb is vagyok..

2014. máj. 18. 08:36
 5/8 anonim ***** válasza:
nem vagy beteg.
2014. máj. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hektorr7 ***** válasza:
Először is írd le egy lapra mik azok a dolgok amik zavarnak téged jelenleg. Mellé írd le hogy TE mit tudsz tenni ellenük. Emellett javaslom keress fel egy pszichológust vagy beszélgess jó sokat barátokkal, bizalmasokkal :)
2014. máj. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát amióta a pánikbetegségről olvastam, azóta egyre több minden zavar..a tüneteit olvastam és mintha most jelentkeznének:/
2014. máj. 19. 17:45
 8/8 hektorr7 ***** válasza:
talán hipochondria jelentkezett nálad :/
2014. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!