Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetseges, hogy ezek miatt...

Lehetseges, hogy ezek miatt felmentest kapjak bizonyos tantargyakbol?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy jo helyre irok, de mar irtam a Kozoktatas, tanfolyamok kategoriaba is, de ott nem kaptam valaszt. Elnezest, hogy ide is kiirom. Azt mondta nekem egy orvos, itt interneten, hogy borderline szemelyisegzavarom van, esetleg meg poszttraumas stressz szindromam is. (Pontosan csak csutortokon fogjuk megtudni, amikor orvoshoz megyek.) Ez a holgy azt mondta, hogy nagyon nehez lehet tanulni is. Es igaza van, mert 2 tantargybol is bukasra allok, a tobbi meg olyan, hogy orulok a kettesnek. Egyszeruen keptelen vagyok megjegyezni az anyagot, oda figyelni sem tudok rendesen. Lehetseges-e az, hogy ebbol a ket tantargybol esetleg felmentest kapjak? Ezek olyan targyak, amik iden lesznek utoljara, erettsegizni sem kell beloluk. Elore is koszonom a valaszt!

2014. máj. 18. 11:09
1 2
 11/14 hosszúhajú ***** válasza:
100%

na gyerekek ne veszekedjetek, írok inkább hiteles és megtörtént dolgokat.

20 éve vagyok borderline. Először is, ha valaki borderline, akkor nem bizonyos tárgyakból reménytelen, hanem az egész koncentrálás, a hangulatingadozások miatti érdektelenség - az bizony az összes tárgyra rányomja bélyegét. Felmentés nincs, ha meg is tennék, és jön egy mélyebb depi, akkor meg még több tárgyból kéne felmentés, mert bizony egy mély depis semmire sem tud koncentrálni, nem szelektál.

Annak idején én is így romlottam le a suliban, harmadikban. Azt mondták, hogy hagyjam a sulit egy kicsit. Ez akkor jó ötletnek tűnt. Három évvel később érettségiztem, mint a korosztályom, és 35 évesen diplomáztam. Abban az esetben van értelme halasztanod a sulit, ha ezáltal nem esel ki az életből, a közösségből, a fiatalság megéléséből. Én kiestem, és a problémát ez jelentette, nem az iskola. Úgy kellene halasztanod tehát, hogy a közösségi életben benne maradj, különben sosem fogsz tudni visszatalálni, és magadra maradsz. Ha ezt nem tudod megtenni, akkor inkább csinálj kettesekkel bizit, mert ha egyszer kiválsz abból a környezetből, ami stabilitást ad, - nem jegyekben, hanem barátilag, érzelmileg - akkor többet ártasz, mint használsz, visszatalálni meg szinte lehetetlen egy borderline -nak.

2014. máj. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
90%

Előzőnél a pont. Bár én is borderline vagyok és soha nem volt gondom a tanulással, sőt. A depresszióm miatt kellett most halasztanom egy évet az egyetemen, amit nagyon megszenvedtem, mert hiányoznak a társaim, ráadásul terápiáról terápiára kell járnom. :-/


Kedves Hektor!

Én is sok helyen olvastam a válaszaid itt, a mentális egészség topikban és bizony valóban sokszor csak okoskodsz és kioktatsz. Szerintem érdemes lenne megtanulnod az asszertív kommunikációt. Hidd el, nagyon jó dolog ám az! ;-)

2014. máj. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%
Nekem is borderline-om van és nagyon nehezen megy a tanulás. Én is kettőből állok bukásra. Mondjuk nekem magukkal az osztálytársaimmal is problémáim vannak kiközösítenek bántanak. Már nagyon be se járok mert ha tudom hogy oda indulok egymás után 3-4 pánikrohamom is van.
2014. máj. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 hosszúhajú ***** válasza:
100%
13: ha már az osztálytársak miatt is pánikolsz, akkor a te betegségedre csak rátesz a suli egy lapáttal. De még így sem jó ötlet mindent ott hagyni, a gyógyulás érdekében, mert végül még a közértbe se fogsz tudni lemenni. Én a te esetedben inkább sulit váltanék. És most mindegy milyen speckó a suli, az egészséged fontosabb!
2014. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!