Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Párkapcsolati problémák...

Párkapcsolati problémák kezeléséhez érdemes ellenkező nemű terapeutát választani?

Figyelt kérdés

Kimondottan olyanok válaszát várnám, akik jártasak a témában, vagy szakemberként, vagy személyes tapasztalatok alapján.


A lényeg: 9 hónapja járok intenzíven (heti kétszer) dinamikus terápiára. Nagyon hatékonynak bizonyult, sikerült feldolgoznom a gyerekkori problémákat, szert tennem egészséges önértékelésre, stb. Ahogy az a nagykönyvben meg van írva. De most némi elakadást érzékelek, és ez elsősorban párkapcsolati téren érzékelhető (jelenleg nem nagyon tudok mit kezdeni a férfiakkal, vágynék kapcsolatra, de képtelen vagyok megtalálni újra önmagamban a nőt).

Lehet, hogy ez abból fakad, hogy a terapeutám nő, és vele valahogy nem tudom átdolgozni az ellenkező neműekkel való kapcsolatomat? Nem akarom lecserélni, mert hihetetlenül jól tudunk együtt dolgozni, de vajon lenne értelme - akár ideiglenesen - egy férfi terapeutát is bevonni valamilyen formában, hogy ezen a területen is a helyemre kerüljek? Vagy mindegy, nincs jelentősége a terapeuta nemének? Ti hogyan látjátok?


2014. máj. 18. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
A terapeuta nem lesz a pasid, ezt te is jól tudod. Addig jó, amíg nem benne leled meg azt, amit most a férfiakban nem találsz. Szerintem jobb, ha ezt a problémát egy nővel rendezed.
2014. máj. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én más miatt kezdtem el annak idején pszichológushoz járni, de a szorongásaimat egyrészt a párkapcsolatomban bekövetkező romlás is kiváltotta, illetve fokozta. Én nőként női pszichológushoz jártam és tökéletesen segített megoldani a párkapcsolati gondjaimat is.

Szóval szerintem ha egy szakember jó és az adott ember, aki segítséget kér ettől a szakembertől, az teljesen együttműködő és megbízik a szakemberben, akkor ez független a szakember nemétől.

Esetleg megkérheted, hogy ezt az adott témát járjátok át jobban vagy kicsit más szemszögből vagy más technikával álljatok neki kezelni.

2014. máj. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért ne csodálkozz, ha nem megy minden egyből. Egy terápiának részei lehetnek megakadások is. Beszélj erről a dokiddal nyugodtan.

Nem gondolom, hogy jelentősége van a terapeuta nemének.

2014. máj. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Természetesen szoktunk beszélni erről (is). De mivel a terápiában áttétek és viszontáttétek működnek (ezt érzékelem), jelenleg nem látom át, hogyan oldaná meg a férfiakkal való kapcsolatomat. (Mert nőkkel például kimondottan jól tudok mostanában barátkozni, sokkal jobban, mint korábban.)
2014. máj. 18. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!