Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A. D. D. -t mas neven ADHD-t...

A. D. D. -t mas neven ADHD-t allapitottak meg nalam. Magyarul a figyelemhiányos hiperaktivitas nevu betegsegmen "szenvedek". Ezt tudom elonyomre forditani?

Figyelt kérdés

Amit en hatarozok el abban maximalisan teljesitek, mert magamat kepes vagyok motivalni. a kreativ feladatokat is meg tudom jol oldani. mire tudnam az allitolag nagyon jo kreativitasomat es lekotetlen energiamat felhasznalni. mert festeni neha szoktam allitolag nagyon jol, bar engem nem a velemenyek erdekelnek, nem nekik csinalom. es az a baj h mondjak nekem h erre hasznaljam a "tehetsegemet" arra hasznaljam, viszont olyankor nem tudok alkotni a konkretan behatarolnak. osszegzes: kene vmi hobbi ahol lehet szarnyalnia a fantaziamnak, van szabad mozgaster a kereteken belul es nem kell hozza oktato aki megmondja h hetfon , csutortokon 5 ora 35 percre menjek es csinaljam ezt, azt, amazt. valaszokat elore is koszonom


15/f



2014. máj. 22. 22:47
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
felreertes elkerulese vegett . a betegseg szot nem kell komolyan erteni. en inkabb kulonleges adottsagnak neveznem. a pszichologusomat az az egy dolog zavarja viszont, hogy a 134-es IQ-mat nem hasznalom szerinte ki mivel a tanorakon megmaradni, figyelni egyaltalan barmikor a tanulassal foglalkozni nem tudok. szoval olyat keresek amihez nem kell oktatas, kepzes, tanittatas, mert ha behatarolnak altalaban osszebszom a feladataimat. festeni is csak sajat ihletre tudok
2014. máj. 22. 23:10
 2/22 hektorr7 ***** válasza:
29%

Hello! Én is figyelemzavaros hiperaktív vagyok. Csak már idősebb :)


ritalint vagy stratterat szedsz?

2014. máj. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 hektorr7 ***** válasza:
16%

Amúgy ajánlom hogy menj el gyermekpszichiáterhez majd vele beállítjátok a gyógyszereidet. Hidd el ezek a pszichostimulánsok rengeteg kudarctól, bánattól csalódástól kímélnek meg. Eddig is nagyon sok fájdalmad volt életed során úgy érzem leveledből. Sajnos nálad csak ilyen "későn" sikerült diagnosztizálni a problémát. De jobb mint semmikor :)


Mondom szerintem pszichiáterrel írass fel gyógyszert, könnyebb lesz a lelked és nem leszel ennyire szétszórt. Már a leveled is olyan kapkodós, szétesett. Szerintem a közeledben én kikészülnék olyan fárasztó vagy

De ez nem baj szüleid meg akikkel élsz biztos megszokták már és nem zavarja ANNYIRA őket :)

2014. máj. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
majd elmegyunk es ott ezeket is elintezzuk. en szerencsere nem mindenben vagyok figyelemhianyos. a zene, a gitarozas ugy erzem, hogy most egeszen helyrerakott (regebbi mivoltomhoz kepest) . amigy a kerdes nem a milyen gyogyszert szedjek cimet viseli, de azert koszom, inkabb jo hasznos alkoto elfoglaltsagokat szeretnem ha ajanlanatok.
2014. máj. 22. 23:30
 5/22 A kérdező kommentje:
bocsi a kozonseges, valaszomert. koszi a tanacsot
2014. máj. 22. 23:31
 6/22 hektorr7 ***** válasza:
27%
nem is tudsz normálisan írni. Kihagysz betűket, ááá hogy lehet neked 134-es iq-d :PP
2014. máj. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
valaki ertelmesebb is irhatna, mert az iq nem attol fugg h mennyire vagy figyelmetlen es mennyire nincs kedved rendesen irni. az iq teszt tobb dologbol all ossze : terbeli feladatok azokkal a piros-feher kockakkal, logika, memoria, erzelmi intelligencia azokkal a pacakkal.... attol meg lehet ertelmes vki h link figyelni a helyesirasra.
2014. máj. 23. 06:31
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem folyhatsz szét, mint a víz minden irányba, egy kis szabálykövetés lehet, hogy jót tenne. -Pl. Harcművészethez mit szólnál? Van egy jó ismerősöm, aki sok hasonló problémával küzdő gyerekkel foglalkozott már eddig is életében. Ha gondolod megadom a koordinátáit. Vigyázz magadra!
2014. máj. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
28%
Te így vagy tökéletes 15 éves. Eszedbe se jusson gyógyszert szedni, mert nem kell! Csak csináld azokat a dolgokat, amit szeretsz zenélj, sportolj, írj, rajzolj és érezd jól magad, ez a gyógyszer!
2014. máj. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 hektorr7 ***** válasza:
36%

kár neked segíteni! Aki próbál jó választ írni arra azt írod hogy ("valaki értelmesebb is írhatna")ellököd magadtól azokat akik itt írnak neked és segíteni próbálnak.


A figyelemzavar iszonyúan súlyos pszichiátriai betegség. Még ha sokan azt is mondják hogy nem az.


Én tudom tapasztalatból mert gyerekként is az voltam. Ma már szedek gyógyszereket és viszonylag rebndben vagyok. De sajnos pszichiáterem szerint annyi rossz dolog történt velem, bántás és csak a negatív kritika sőt sokszor vertek a szüleim bottal, szíjjal stb.. hogy mostanra súlyos borderline személyiségzavarom van és szorongásos depresszióm. Úgy ahogy próbálok normális életet élni de ennyi betegségel nem könnyű.


Szóval hidd ela gyógyszer megóv téged attól amiken a legtöbb hiperaktív átmegy mert nem diagnosztizálják őket vagy szüleik nem engedika gyógyszert!


Szerintem keress valami elfoglaltságot ami mindig érdekel. Az ADHD-sok iszonyú gyorsan abbahagynak minden tevékenységet, ráunnak a dolgokra általában. Én filmeket néztem anno, moziba gyakran mentem, folyton változó filmek mentek és nagyon vártam őket mikor jönnek ki. :)

Mostanság viszont nincs semmilyen hobbim csak unom magam meg tanulok, mellette dolgozok.


Te még aztmondrtad hogy imádsz festeni! Akkor rajta fests azzal ki is tudod fejezni a rossz érzéseket és a festés közben meg is könnyebbülsz meg jó érzés amikor belegondolsz alkottál egy gyönyörű (avgy nem) festményt :))


Rem. tudtam segíteni

2014. máj. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!