Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szabaduljak meg az...

Hogyan szabaduljak meg az öngyilkossági gondolataimtól?

Figyelt kérdés

Nem direkt gondolkodom majdnem folyton ezen, sőt igyekszem elterelni a figyelmem, viszont annyira kilátástalannak látom a helyzetemet, hogy nem jut eszembe semmi megoldás. Semmilyen út, amin elindulhatnék..ami kivezet ebből. Úgy érzem, hogy el vagyok átkozva, már ha létezik ilyesmi, de esküszöm, hogy bármibe belekezdek, kudarc a vége.

Nem tudom mit tegyek.

Pszichiáterhez járok, évek óta, de semmit nem használ, sőt csak ártott , mert lett egy plusz problémám, kialakult nyugtató-függőség, amit szintén igyekszem legyőzni..de nehéz. Főleg így, hogy nincsen semmi biztos pont az életemben, semmi nem sikerül.

Próbálkoztam, próbálkozom, de mindig hiába.

Ezért vannak az öngyilkossági gondolatok.

De nem meghalni akarok, hanem élni. Csak ez nem élet. Nem túlélni akarom a napokat és úgy feküdni le este, hogy na, ezt is túléltem, hanem megélni akarom.



2014. máj. 26. 11:24
 1/5 anonim válasza:

Szia! Szerintem nem csak te gondolkodsz ezen,mindenkivel megesik,hogy annyira kilátástalannak tűnik minden,hogy könnyebb lenne feladni. De az a baj,hogy ezzel csak sajét magadnak ártasz,bár azt is tudom,hogy nem szándékosan. Próbálj meg új,teljesen más dolgokba belekezdeni,mint amiket eddig csináltál. Van élettársad esetleg nagyon közeli barátod? Vele kéne ezeket a dolgokat megbeszélned és tőluk segítséget kérni,nem pedig a pszichiátertől. Én is szedtem nyugtatót és életem legnagyobb hibája volt. Tény,hogy nagyon nehéz leszokni róla, de nem lehetetlen. Keress magadnak más "függőséget".(pl.: futás,úszás,fagyi evés,stb. :D) Nálam ez bevált!

Ha esetleg eszedbe jut bármiféle rossz gondolat,akár az öngyilkosság,hallgas relaxációs zenéket, jógázz vagy bármi ilyen nyugtató cselekvést! Persze ez az egész kortól is függ. Mert ha tinédzser vagy,nem csoda,hogy ilyen gondolatok járnak a fejedben,hiszen ilyen ez a kor.

2014. máj. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ!

Nem vagyok tinédzser, bár örülnék ha az lennék, rengeteg mindent máshogy csinálnék.

Igazából a legnagyobb baj az, hogy komoly önértékelési problémákkal küzdök, amiket fogalmam sincs, hogyan tudnék leküzdeni, egyre rosszabb a helyzet, egyre nehezebben maradok meg emberek között, egyre jobban bezárkózok és nem akarom ezt, nem akarok ilyen lenni. De ha kimegyek, fura érzésem lesz, mintha mindenki engem nézne vagy lenéznének.

Télen kezdtek rendbejönni a dolgaim, azt hittem meg is változik ez, nagyon vártam a nyarat..amivel most nem tudok mit kezdeni, mert ismét jött egy negatív hullám.

2014. máj. 26. 12:25
 3/5 anonim válasza:

De mi miatt vannak önértékelési problémáid? Esetleg a külsőd miatt?

Ne foglalkozz azzal,hogy mások hogyan néznek rád!!! Ezzel ismét csak magadnak ártasz. Engem is sokáig zavart, de rájöttem,senki véleménye nem érdekel, magam miatt élek. te is tegyél meg mindent,hogy boldog legyél! Most kell élned,megkaptad ezt a lehetőséget, élj vele és legyél boldog, hidd el,megbánnád, ha nem így tennél. Persze nagyon nehéz ebből a helyzetből kikeveredni, de próbáld meg,kérj segítséget,beszélj őszintén a problémáidról,légy nyitott és soha, de soha ne foglalkozz más ember véleményével,ha csak nem számodra fontos ember véleménye az és építő jellegű.

2014. máj. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ismeros a helyzet. Roviden rolam: Depresszio, pánikbetegség, nyugtato, pszichiater. En se jottem ki ebbol az egeszbol, mert a mindennap nyugtatot szedek (lefekveskor!). Rajottem h mindegyik pszichiár csak bogyokat ir fel, hiaba tudjuk h mi a baj forrasa, ugy vagyok ahogy eddig. Nem varazslok. A pszichiáter nem azert beszelget az emberrel mer vagyik a tarsasagara, hanem mer ebbol vesz a boltba kenyeret, de pont lefingja h mi van. Akiket tenyleg erdekel h mi van veled azok a haverok, baratok. Akkor meg a negativ gondolataid is elterelodnek ha megfelelo tarsasagba jutsz. Probald meg tenyleg. A nyugtato miatt ne parazz. Inkabb szedjed aztan mondjak h fuggo vagy minthogy egesz ejjel ebren legyel. Szepen lassan ugyis abba tudod majd hagyni. Mondtak h sportolassal lekuzdheto, bar szerintem ez hulyeseg, elmentem futni es akkor se tudtam aludni. Jo..evente talan 2-3szor tudok nyugtato nelkul aludni (nyugodt idoszakok). Ja es tudom h nem segitettem, de ha tenyleg gyogyulni akarsz akkor mindent ki kell probalj. En regebben parszor majdnem meghaltam. Volt h korhazba is vittek nyugtato tuladagolassal, tobb nap kiesett, szinte egesz nap aludtam..szal annyira. Sok szerencset kivanok neked. Ja es meg vmi. Ne add fel az elsore es ne gorcsolj ra, mert arra gondolunk amire nem akarunk.
2015. máj. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sad_boy_ ***** válasza:

A három videóban minden benne van. [link]


[link]


[link]

2015. máj. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!