Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tanácsoltok?

Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy súlyos pszichotikus depresszióm van, és szorongásaim. ez egy ideig nem derült ki, jelenleg gyógyszeres és pszichológui kezelés alatt állok.

Azelőtt nem mertem senkinek beszélni a problémáimról, szüleimnek se.

Az iskolában nincsenek barátaim és piszkáltak is.

Iskolakerülő lettem, majdnem 2 hónapot lógtam el, csavarogtam, volt hogy droghoz is nyúltam, most emiatt is nagy bűntudatom van.

Lemaradtam a tananyagról, bukásra is állok, nem bírok tanulni, pedig fontos lenne, a gondolatok sokszor össze vissza cikáznak a fejemben, inkább alszok, magambafordulok.

Most hogy kezdek magamhoz térni a kezeléstől, a bűntudat felerősödött bennem, úgy érzem elrontottam mindent, sok stresszt okoztam a szüleimnek az iskolakerülések miatt. Gyámhivatalba kellett járkálniuk.

Régebben kényszeres gondolatok is kínoztak, hogy ki kellene ugranom a vonat elé, többször megesett hogy néztem az emeletes házat és kényszeresen jöttek olyan gondolatok, hogy mi lenne ha leugranék? Mára ezek szerencsére már eltüntek, szeretnék helyre rakni mindent, kapcsolatokat teremteni, csak sajnos semmi önbizalmam, jelentéktelennel érzem magam, úgyis elrontom.

Szókincsem be van szűkülve, szavakban tudok beszélni.

Most az első célom, hogy elvégezzem a sulit, ha bukdácsolva is, utána nem tudom mi lesz, egyébként a képességem meg van a tanuláshoz, lehetnék 4es tanuló is.

Jó lenne már egy barátnő is, de a magamfajta befeléforduló, csendes nem igen érdekelné őket.

Szeretném valahogy elkezdeni az életet, sokan tanácsolták hogy vegyem viccnek az egészet, próbáljak ki mindent.

18/F


2014. máj. 26. 22:56
 1/1 anonim ***** válasza:

"sokan tanácsolták hogy vegyem viccnek az egészet, próbáljak ki mindent."


Ezt nagyon nem javaslom, rossz tanács. Pont hogy fel kell ismerned a dolog mélységét. Már egy nagyon nagy lépésen túl vagy, szakember segítségét kérted/kértétek, és a gyógyulás útjára léptél.

A szüleiddel milyen a viszonyod? Nem tudtok egymásba kapaszkodni? Elmondhatod nekik mindazt, amit itt leírtál, biztosan sokat jelentene nekik és a kapcsolatotoknak.

A sulival kapcsolatban azt tanácsolnám, hogy vitassátok meg a sulival a bukást. Nem érdemes az eredményeidet elszúrni és rossz eredményekkel rossz sulikban továbbtanulni, egy ilyen átmeneti időszak miatt. Szerintem kezdd újra az évet - mivel kezelés alatt állsz, erre biztosan van lehetőséged. Vagy legalábbis pótvizsgázz, amiből lehet, azzal is időt nyersz.

A magánéleti kérdésekkel egyelőre ne aggaszd magad. Nincs rendben az életed azon területe, hiszen magad sem voltál rendben, és még csak most kezdesz helyrejönni. Egyszerre csak egyet lépj: gyere helyre lelkileg, közelíts a szüleidhez, oldjátok meg a sulit. Ahogy kiegyenesednek az életed más részei, úgy fog helyrebillenni minden.

2014. máj. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!