Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan viselkedik egy szociáli...

Hogyan viselkedik egy szociális fóbiás ember?

Figyelt kérdés
Egy átlag ember észre tudja venni egy másik emberen a szorongást?
2014. máj. 27. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Talány annyit, hogy picit szégyenlős, csendes, vagy hasonló. Én nagyon valószínűnek tartom, hogy ilyen problémával küzdök. Pánik rohamaim vannak, azt sem vette észre senki. 17/f
2014. máj. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Aki kellően érzékeny és figyelmes, az szerintem észreveszi, hogy a másik nem csak jókedvében visszahúzódó és csöndes, hanem rosszul is érzi magát.
2014. máj. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Rajtam csak annyi látszik kívülről, hogy hétköznapokban csendes vagyok, nem megyek oda idegenekhez beszélgetni, illetve stresszhelyzetben, mondjuk amikor emberek előtt kell beszélnem, akkor jobban idegesebb vagyok az átlagnál, láthatóan remegek, izzadok. De ezen kívül senki nem tudná megmondani, hogy szociális fóbiám van. Belül majd meghalok az idegességtől, ha emberekkel kell beszélnem, de kívülről nem igazán látszik.


Egyébként a szociális fóbia mértékétől függ, hogy egy átlagember észreveszi-e. Van akinél annyira súlyos, hogy a másik ember szemébe sem mer nézni, vagy amikor beszélnek hozzá nem nagyon válaszol, legfeljebb egyszavas válaszokat ad, alapból úgy néz ki mint aki meg van félemlítve - láttam már ilyet is.

2014. máj. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!