Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológiai probléma okozhat...

Pszichológiai probléma okozhat ízületi fájdalmakat?

Figyelt kérdés
Évek óta egy orvos sem tudja kideríteni, hogy mitől fája az összes (!) ízületem és ezért már erre gyanakszunk.. :(
2014. máj. 29. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, de pl. rézlerakódás okozhat pszichés problémát és ízületi fájdalmat. [link]
2014. máj. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha az összes izületed fáj, akkor az lehet sokizületi gyulladás. Erre nem vizsgáltak ki? Sajnos az gyógyíthatatlan betegség. Fájdalomcsillapítót írhatnak fel a tünetek kezelésére, de azon kívül nem tudnak vele mit kezdeni.
2014. máj. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sok mindenre kivizsgáltak, gondolom erre is :/
2014. máj. 30. 21:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak egyéb tüneteid a fájdalmon kívül, mint pl. fáradékonyság, depresszió vagy egyéb eltérések a vérképeden?
2014. máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A vérteszt nem mutatott semmi eltérést, gondolom ilyen általános volt. Néztek még 1-2 dolgot pl lyme kór.

Fáradékony vagyok, ennek ellenére sokszor nehezen alszom el.

A depresszió mostanában nem jellemző de voltak rossz időszakaim, kicsit ingerlékeny vagyok, inkább hangulatingadozásaim vannak... Régen szinte csak rossz álmaim voltak, mostanában talán kevesebb, de némelyik olyan, hogy sírógörcsöt kapok tőle. Stresszes vagyok, fejfájós, rossz lett a memóriám, nehéz koncentrálnom.

Száraz és érzékeny a szemem(pl fényre), az orrnyálkahártyám i száraz, ropognak az ízületeim, néha erősen elkezd verni a szívem minden ok nélkül. Gyakran megszédülök. Görcsölne minden izmom ha nem szednék vitaminokat (MG, B komplex). Szinte mindig fázom, kb 1-2 éve elkezdtek zsibbadni a lábujjaim végei és azóta sem érzem őket rendesen.

Hasmenés és székrekedés kb felváltva.


Nem tudom, mi függ össze mivel, ezért mindent leírtam :S


Köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 30. 22:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Rendben, sajnos az orvosok nem nagyon ismerik a ritka betegségeket, sokszor azt sem tudják mit kell vizsgálni ilyenkor. Két dolgot kellene megnézetni: a cöruloplazmin és a szérum réz szintjét. Keress egy hozzád közel eső vérvételi helyet, 1 hét alatt, 3-4 ezer forintért megcsinálják ezeket a vizsgálatokat neked: [link]

Ha megvan az eredmény és leírod merre laksz, akkor tudok segíteni merre tovább. Addig is jobbulást! :)

2014. máj. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!