Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme egyáltalán tovább...

Van értelme egyáltalán tovább folytatni?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok,lány. Kezdjük ott, hogy a szüleim egyáltalán nem foglalkoznak velem. 8 évig mostohaapám volt. Minden nap lelkileg terrorizált. A testvérem az apámhoz költözött.. Bár az apám is leszar.. Gazdag, de világ életébe nem akarta fizetni a gyerektartást. Nem vesz nekem semmit.. 3 éve költöztünk el. Nagyon antiszociális vagyok, nem szeretem az embereket mert nagyon sokat bántottak, emberek előtt aláztak meg, porig rombolták az önbizalmam. Most úgy érzem egy ronda, senki,gebe, nyomorék vagyok, és semmit se várhatok az élettől. Nagyon sokat gondolkodtam öngyilkosságon, de egyetlen egy ok tartott vissza.Hogy netalántán lesz majd párom.. Aki majd kihúz ebből az egész depresszióból.. De kétlem, hogy bárkinek is tetszenék, hisz ronda sovány gebe vagyok. Nyáriszünetben még rosszabb a helyzet. Egyszer nem keltem ki 3 napig az ágyból. Csak folyt a könny a szememből, a párnámra.. Néztem a falat. Nem voltam hajlandó kikelni az ágyból. Újabb 4 kilót fogytam így 42 lettem a 168 centimhez. végül anyám amikor már ordított, rángatott ki az ágyból, hidegvízel locsolt kikeltem. lefeküdtem a földre összekuporodva és csak sírtam estig. Aztán amikor már elment (operatőr, késő este is dolgozik, akár napokat) csak akkor ettem egy szelet kenyeret. Kihánytam. Nem tudta a gyomrom bent tartani mert nem ettem semmit. Azóta 1 év telt el, most 48 kiló vagyok 170 centihez. Az iskoláról ne is beszéljünk. Eddig az összes legjobb barátnőmnek hitt ember kihasznált,elhagyott. Folyton le*urváznak, pedig semmit sem tettem. Úgy érzem, hogy most jön a nyáriszünet, megint ez fog történni. Viszont ezt nem fogom átélni megint. Már tervezem, hogy leszek öngyilkos. Úgy érzem, tényleg nincs értelme folytatnom a véget nem érő rémálmot, amit az emberek.. életnek neveznek..

2014. jún. 3. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság sose a legjobb megoldás... Ha teheted menj pszichológushoz. Nem közhelyként mondom, tényleg sokat tud segíteni.

Nagyon sok mindenkit vernek át az emberek,a ,,legjobb" barátnők, ezen párszor átestem én is :) A megjegyzéseket engedd el a füled mellett, meglehet irigykednek... Keress valamit amiben jó vagy, amit szeretsz. Mindenki jó valamiben, legyen az a kötéstől kezdve a táncon keresztül a főzés, kreatívkodás, sport, bármi.

Az élet nem rémálom... Vannak húzósabb időszakok, de ha nézel szembe vele sose fogod magad túltenni rajta. Mondani könnyű, tudom. De minden rossz után előbb utóbb jön valami jó. Ha akarsz írj privit nyugodtan. Szívesen beszélgetek :)

2014. jún. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Makra Péter Endre ***** válasza:
Azt, hogy mennyire nincs igazad az bizonyítja, hogy én máris megkedveltelek. Remekül írsz, keserű iróniád pontosan vázolja a helyzeted. Ebben a korban mindenki így érez, kishitű, önmarcangoló,fájdalmát világgá kiáltó. A Te kiáltásod őszinte, tisztánlátó. Azt mondják, ha a barátaid egyszer becsapnak, az az Ő hibájuk. Ha mégegyszer, az már a Te hibád. A depiből senki nem húzhat ki, csak Te magad. Légy jó magadhoz, találd ki hogyan lehetnél még jobb. Fütyülj a külvilágra, öltözködj csinosan, keress új célokat és barátokat. A rémálmot pedig kergesd el magadtól, Te sokkal több vagy annál, mint amit hiszel. Szép nyarat, szép szerelmeket!
2014. jún. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Sajnos egyáltalán nem érzek így. Főleg nem érzem magam értékesnek. Legtöbb ember örömmel venné, ha a szemük láttára végeznék magammal. Nem hinném, hogy valaha is találnék párt magamnak. Nem szeretem az életem, az álmokat sokkal jobban szeretem. Amikor felébredek, olyan mintha az álmom lenne a valóság, és a valóság lenne a rémálmom. Kellemetlen

2014. jún. 4. 16:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindig van jobb megoldás, mint az öngyilkosság. Esetleg próbáld meg legalább magadban rendbe tenni a dolgokat: először próbálj meg testi egészséget létrehozni, sportolj, mondjuk fuss, az gyakorlatilag ingyen van. Ez azért fontos, mert valami önbizalmat kell adjon neked, kell valami, amitől jobban érzed magad, kell valami, ami levezeti a stresszt, bármi! Próbálj meg hízni, vagy izmosodni, ezzel több önbizalmad lesz, hidd el, hogy én is a te testi helyzetedből tornáztam fel magam.

A körülötted lévő embereket szokd meg. Körülöttem is csak ilyen emberek élnek, akik anélkül ítélkeznek, hogy egyáltalán bármit is tudnának rólam, legtöbbször alaptalan dolgokat (pont mint nálad, k*rváznak), de ilyenkor ez ne érdekeljen, legalábbis ne mutasd ki, hogy egyáltalán érdekel. Tudom, hogy nem szeretnél, de szerintem jót tenne neked, ha ismét elkezdenél ismerkedni az emberekkel. Vannak kivételek, akik nem árulnak el, nem használnak ki, stb., de őket meg kell találni, és hidd el, megéri keresgélni. Nem kell egyből közel engedd magadhoz az embereket, csak szolidan, ha valaki közelít, ne taszítsd el, vagy közelíts feléjük te. Ne legyél öngyilkos! Az nagyon nagy butaság lenne, próbáld meg helyrehozni az életed, mert sajnos ilyen helyzetben más emberek nem igazán tudnak segíteni.

2014. jún. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
sajnos a szociális fóbiám miatt nem igazán tudok ismerkedni..
2014. jún. 4. 16:57
 6/8 egybaba ***** válasza:

nekem hasonló életem volt hasonló depivel - most író vagyok.

A társaságomat számítógépes játékokban találtam meg , és érdekes módon nem túl sok együtt eltöltött idő után az emberek a jellemem kedvelték meg . Azt hogy becsületes vagyok, nem lopok még játékból sem ott ahol pedig szabad lenne a játékszabályok szerint.

De nem csak játékbeli barátaim lettek. Egy idő után valós életbeli találkozások is összejönnek, mert az emberek egy idő után kiváncsiak a másik csodabogárra ott a gép mögött. Szívesen segítek Neked - ha akarod.

2014. jún. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Írtam neked privátot! :) Nem hiszem hogy "ronda" vagy "gyomorék" lennél. :) Az ember lelkiállapota határozza meg az arcát. És sovány pedig szintén a lelkiállapotod miatt vagy. Tehát a lelkiállapotodon kéne változtatni és egyből nem leszel "Ronda" :) Hogyha az minden álmod hogy párod legyen akkor ismerjük meg egymást, és lehet hogy máris megoldást találtunk a problémára. A szeretet a legjobb orvosság a világon. :) 18F
2014. jún. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Biztos hogy nagyon értékes vagy!!!!! Aki ennyi nehézségeken megy keresztül az nagyon értékes!!! SOHA ne feledd el!! Az öngyilkosságot SOHA ne juttasd többé az eszedbe! Tűzz ki magad elé életcélokat! Olyat mint pl:kimész majd külföldre és most nagyon ráhajtasz egy nyelvre, vagy bármi. Nehéz lesz tudom de nincs lehetetlen és semminek sincs vége. Ne engedd be ezeket az önbizalomromboló gondolatokat! Igérem hogyha így teszel akkor barátra teszel szert. És nemcsak a célod valósul meg hanem boldog leszel és rájössz, hogy milyen rossz lett volna ha véget vetettél volna mindennek! És hatalmas tapasztalatokra teszel szert!!! https://www.youtube.com/watch?v=wiYUFCPDEZ4 Nehéz DE menni fog
2014. jún. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!