Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegség, pánik,...

Kényszerbetegség, pánik, szorongás ellen mit tudtok mondani?

Figyelt kérdés

Jó pár éve tudom magamról, hogy kényszerbeteg vagyok. 4x hozzá kell érnem dolgokhoz, jobb oldalon kerülöm meg az oszlopokat, 4x megnézek mindent hogy rendben van-e, stb.

Eddig nem is vettem komolyan, sem a családom, vagy a barátaim, de most 1-2 hete nagyon alacsony volt a vérnyomásom, nem tudom van-e hozzá köze. Ma egy pánikroham féle jött rám a buszon, 2x is le kellett szállnom, aztán végül feladtam és hazáig sétáltam.

A barátom nagyon szeretne bemutatni a szüleinek, de képtelen vagyok elmenni vele, nem megy... Nem merek emberek közé menni, félek. Nem merek elmenni moziba, vagy akár a bankban is megijedek ha sorra kerülök. Tudom, az első válasz erre az, hogy menjek el orvoshoz, ami meg is fog történni, ugyanis 12-ére kaptam időpontot. Attól félek, hogy ő antidepresszánsokat fog felírni nekem, amit nem nagyon szeretnék beszedni, persze ha minden kötél szakad akkor kénytelen vagyok. Hozzá teszem, soha nem vertek meg, nem történt velem nagyobb trauma ami ezt kiválthatta. Ami nagyobb dolog, az az, hogy most érettségizek, és pluszban eladtuk a házat és költözünk el. Ha valamit tudtok, ami nem gyógyszer, akkor szeretném ha megosztanátok velem. Köszi


19/L



2014. jún. 4. 13:05
 1/3 hosszúhajú ***** válasza:
a kényszerbetegség gyógyszer nélkül nem megy ( 20 éve vagyok kényszerbeteg, és jól vagyok ha kezelve van ) ennek semmi köze a traumához, itt rossz agyi anyagcseréről, ingerület átvitelről van szó agysejtek közt, többek között. - ezért hat a gyógyszer. A szorongás megint kezelhető, de egyébként nem a pánik az, ami ide illik, hanem a szociális fóbia. ők azok akik rettegnek emberek között, tömegben, nagy társaságban. Lehet h felír gyógyszert. De mivel ez nem a megoldás, csak egy része, kérj pszichológusi segítséget, orvosilag is igazolt a komplex terápia mindig hatásosabb. Ne szokj rá arra, hogy oké, beveszek egy pirulát, mert hosszútávon nem oké, ezért fontos, hogy legyen mellette pszichoterápiás kezelés is. Ez a helyi pszichiátriai rendelőkben sztk-ban... ingyenes.
2014. jún. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tegnap óta, mikor volt ez a buszos dolog, itthon is rámjön néha egy kisebb félelem vagy nem tudom micsoda... Pedig csak anyukám van itthon
2014. jún. 5. 09:41
 3/3 hosszúhajú ***** válasza:
nem kell rögtön pánikra gondolni. A pánik egy olyan erős és intenzív dolog, hogy ha azt átélnéd, a világon semmi olyan kérdésed nem lenne, hogy pánik volt-e. Inkább szorongás lehetett. - épp kezdődhetett. De nemsoká profi választ kapsz, és lesz esélyed, hogy elmúljon!
2014. jún. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!