Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen személyiségzavarban...

Milyen személyiségzavarban szenvedhetek?

Figyelt kérdés
Alapos gyanúm van hogy személyiségzavarban szenvedek de nem tudom pontosan hogy melyik fajtában. Jellemző rám : depresszió, öngyilkossági gondolatok, hosszútávú célok hiánya, túlérzékenység, félelem hogy mások kihasználnak nem szeretnek igazán, önbizalom hiány, néha szaggatott beszéd, félelem a kritikától, visszautasítástól, állandó sóvárgás a szeretet és az elfogadás iránt, nehezen vagyok képes kezdeményezni, akkor is egyetértek másokkal, ha azt hiszem, hogy tulajdonképpen nincs igazuk, mert félek az elutasítástól stb.

2014. jún. 1. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:

semmi bajod, mind ilyenek vagyunk

aztán lassan megerősödünk

2014. jún. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg.Semmi bajod nincs.Akinek vannak érzelmei,vágyik a szeretetre.Minden ember vágyik tulajdonképp a szeretetre,ha nem kapjuk meg,vagy számunkra nem eleget kapunk,sóvárgunk utána.

Erősödnöd kell.Hidd el,sokat fog változni majd a helyzeted,ahogy idősödsz.Nem kell egyetérteni mindenkivel.Illetve nem mindig,mert én is ezt szoktam néha csinálni,főleg a kapcsolatok elején,hogy elfogadjanak.Aztán ha már jóban vagyunk,akkor úgy szoktam lenni,hogy lassan elkezdem adagolni hogy mivel értek egyet,mivel nem.Nekem nagyon jót tett,hogy baromi sok ember között dolgozok,meg suliba járok.Rá voltam kényszerítve,hogy kommunikáljak,kezdeményezzek,mert más különben megőrültem volna..És láss csodát,fél év alatt annyit fejlődtem,hogy már simán kezdeményezek beszélgetést,és véleményt alkotok,nem remeg kezem lábam,ha beszélgetni kell..:)

Egy pszichoterapeutát kerestem fel,akivel együtt elbeszélgettünk a nehézségekről,és nagyon sok dologban segített,javaslom neked is!

Semmi gyógyszerre és orvosra nincs szükséged,egy jól kiképzett pszichoterapeuta viszont megkönnyíti a dolgod,és segít felgyorsítani a pozitív folyamatokat.

Sok sikert neked is,hidd el,az emberi kapcsolatok tudnak a legtöbbet segíteni,legalábbis nálam így volt:)

2014. jún. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és köszönöm hogy ilyen pozitívan látjátok a dolgokat. Most h új iskolába járok és új barátokat szereztem sokkal felszabadult és vidámabb szoktam lenni.Én bolderline-re vagy elkerülő személyiségzavarra gondolok melyik lehet leginkább a kettő közül ?
2014. jún. 1. 17:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyik sem,hidd el.Emberek vagyunk,vannak félelmeink és vágyain,te meg szorongsz kicsit,hol jobban,hol kevésbé.Bele kell törődnöd,hogy bizony semmi bajod nincsen.:)

Idővel megváltozik minden.Fogadd el,hogy egészséges vagy és fiatal,szerethető,és hogy nem kell mindenkit elfogadnod,és téged se kell,hogy mindenki szeressen.Ilyen az élet.

2014. jún. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Milyen merteku a depressziod es az onygilkossagi hajlamod? Mennyire hatarozza meg a feltetelezett szemelyisegzavarod az eletedet? pl munkahelyi vagy parkapcsolati teren? Hany eves vagy?
2014. jún. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hektorr7 ***** válasza:
Nem vagy te borderline. Azoknak annyi önreflexiójuk sincs hogy meg tudják mondani hogy mi jellemzi őket. Te elkerülő személyiségzavaros vagy ha tippelnem kellene. De az biztos hogy nem borderline. AZok nem szoronganak ennyit és főleg nem szaggatott a beszédük
2014. jún. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem sem lehet a kerdezo borderline zavaros, ha mindossze ilyen szintu gondjai vannak. Az, hogy valaki fel a kritikatol meg a visszautasitastol, kb mindenkire jellemzo, pont az a beteg szemelyiseg, aki nem fel a visszautasitastol (ezert mondjuk zaklatni kezd valakit szexualisan), vagy leszrja a kritikat, mert akkor meg gatlastalan. A borderline betegeknek az ilyen altalanossagoktol fenyevekkel sulyosabb gondjaik vannak, sokan kozuluk kb ki be szambaznak az elmeosztalyokrol, kezelesekrol. Ami megutotte a szemem az a depresszio es az ongyilkossagi gondolatok. De ugye erre valasz mar nem erkezett, csak lepontozgatas
2014. jún. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!