Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem magam, mintha egy...

Úgy érzem magam, mintha egy massza lennék. Mit tehetnék, hogy szilárd legyek, mint a többi ember?

Figyelt kérdés

Egyik pillanatban ezt gondolom, a következőben pont az ellentettjét, és nem is értem, hogy gondolhattam mást. Fél óra sem kell, hogy ismét teljesen mást gondoljak, és ez így megy tovább. Egy témában sem tudok megállapodni, de még olyan apróságokban sem, ami másnak egyszerű például, hogy szeret-e egy bizonyos ételt vagy sem.


Ez a folyamatos változékonyság minden egyes dologban megtalálható. Egyik percben úgy érzem, az egész világgal össze tudnék barátkozni, magabiztos vagyok és szeretem magam. Semmilyen hatásnak nem kell érnie, hogy egyszerűen forduljon minden, és mindenkire, akit szeretek, az ellenségemként gondoljak, és az önutálatom miatt az öngyilkosságon gondolkodjak.


Párkapcsolatban élek, ő nagyon szeret engem, de nehezen ért meg és rengetegszer megbántom. Ha később ér haza, mint azt reméltem, sírok, a legrosszabbra gondolok és mikor megérkezik, nem megkönnyebbülök, hanem gyűlöletet érzek iránta és szinte rátámadok.

Úgy érzem, betegesen kötődöm hozzá, pedig hullámokban rám tör, hogy egyáltalán nem vagyok heteroszexuális, csak a nőkhöz vonzódom, vagy ha férfiakhoz, akkor én még le akarok feküdni mindenkivel. Megállapodtam mellette, de a fejemben még ez sem tud stabil lenni.


Nincs túl sok barátom, egy-kettő van, akik állandóak az életemben, de úgy érzem, egyik pillanatban csak ők számítanak, mindennél jobban szeretem őket, a másik pillanatban pedig úgy érzem, ha most meghalnának, örülnék is.

Az előbbi mondat leírásakor iszonyú lelkiismeret-furdalásom támadt, közben pedig - szörnyű leírni és szörnyű érezni - kis boldog izgalom is, ahogy elképzeltem.


Nem tudom, ki vagyok és milyen tulajdonságokkal rendelkezem, vagy épp ez az, hogy nincsenek is tulajdonságaim.


Már a húszas éveim közepén vagyok, és tudom, hogy a viselkedésem nem megengedett, de egyszerűen képtelen vagyok stabil lenni.

Egyik percben mindent megtennék azért, hogy normális legyek, a másikban utálom és unalmasnak tartom a "normális" embereket.


Mióta az eszemet tudom, ilyen vagyok, már hét éves koromban beteg gondolataim voltak, amik később csak fokozódtak, 13 éves koromtól depresszióban szenvedtem, ami úgy érzem, továbbra sem múlt el, csak enyhült, vagy jobban tudok színlelni már.


Párszor próbálkoztam pszichiáterrel, de úgy éreztem, nem ért meg, mert senki sem érthet meg. Rám mondta, hogy depresszióban szenvedek, felírt pár gyógyszert, amit én többesével, random bekapkodtam, elfogyott, nem mentem újra.



Pszichológusra nincs pénzem, és úgy érzem, ha lenne, sem tudnék elmenni: úgy érzem, nem tudna rajtam fogást találni, nem tudnék neki beszélni, a folyamatos változás miatt sosem akkor lennék ott, amikor a "nem normális" gondolataim, érzéseim vannak.



2014. jún. 5. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudod van 4 vérmérsékleti tipus.A kollerikus a szangvinikus ,mellakónikus és flegmatikus.A szangvinikusra nagyon jellemző ez a folytonos változékonyság.Ám ugyanakkor ez a legboldogabb embertipus is.Amit a leírás alapján rólad nem mondható el.Talán azt tudnám tanácsolni,hogy valahányszor boldog vagy ne fogd vissza magad.Légy nagyon nagyon boldog.És ha rádtör a depresszió,az a mindenki dögöljön meg érzés...hát lehet ,hogy hülyén fog hanzani amit írok de ...ha rád tör ez az érzés allgass zenét.MInél boldogabb zenét lehet az klassziukus,Jazz vagy akár rock is.De mindenképp boldog zene legyen.Segíthet.RAjtam a zene nagyon nagyon sokat tudott segíteni.Első sorban pedig gondolj vissza az életedbe.Történt gyerekkorodban olyan törés ami miatt most ilyan vagy?
2014. jún. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat és a segítségedet. Évekkel ezelőtt töltették ki velem a személyiségtípusos tesztet, tényleg a szangvinikus jött ki nekem. : )


Sajnos úgy érzem, túlságosan elhatalmasodott rajtam ez az állapot, így a zene már nem segítség. Hozzátenném, valamiért évek óta nem is szeretem annyira a zenét. Tömegközlekedésen szívesen hallgatom, jól elálmodozom rá, valamint a külvilágot is kikapcsolom. De alapvetően nem hallgatok, valahogy nem köt le, zavar...


A gyerekkorom elég zűrös volt, a családom is elég tragikus. Úgy értem, szeretnek, nincs vita, de velünk valahogy mindig valami rossz történik. Mintha az ereinkben vér helyett tragédia folyna. Elég sok rossz és meghatározó dolog történt körülöttem kiskoromban; rengeteg fizikai és lelki megbetegedésnek és halálesetnek voltam végigkövetője.

2014. jún. 7. 15:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem mániás depressziónak tűnik az eset.A lelki dolgokon felül előfordulhat testi gond.A vércukor szinted rendben?

Abban viszont tévedsz,hogy minden ember stabil.

2014. jún. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igaz, nem tudhatom, milyenek az emberek, csak azt, amit mutatnak - és úgy vettem észre, a legtöbbjük, ha nem is stabil, de stabilabbnak tűnik, mint én egy jobb napomon is.

Ráadásul, ha valaki nem is stabil, valahogy nekik megy, hogy egy dologról, emberről, magukról, bármiről ne tíz egymástól ellentétes véleményük legyen. Vagy ha mégis, ügyesen titkolják.


A mániás depresszióra nem gondoltam, mert elolvasva a tüneteket, egyáltalán nem találtam meg magam benne. Tudom, ez nem feltétlenül jelent semmit, wikipédiáról nem diagnosztizálunk stb. De mégis.


Nemrég voltam vérvételen, minden rendben és átlagos.

2014. jún. 10. 11:05
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló vagyok.

nem akartalak így ismeretlenül diagnosztizálni.

a kérdésed arra vonatkozott,hogyan legyél szilárd.próbálj olyan elfoglaltságot találni,amiben jó vagy.

például versírás,kertészkedés,bármi.

sok író,költő küszködött lelki gondokkal.

2014. jún. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt borderline személyiségzavarnak hívják. Mármint ha elmennék egy pszichológushoz vagy pszichiáterhez, és elmesélnéd neki ugyanezt ugyanígy, szinte biztos, hogy ezt a diagnózist kapnád meg. Hogy mit jelent a borderline személyiségzavar, abban nem vagyok biztos, mármint azon a tünetegyüttesen kívül, amit lefed, de szeretik osztogatni mint diagnózist, ezért is gondolom, hogy megkapnád. Hogy ezzel mit tudsz kezdeni, ha nincs pénzed pszichoterápiára? Semmit a világon.
2014. szept. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!