Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki aki már vágta...

Van itt valaki aki már vágta fel az ereit? Tudna mesélni róla?

Figyelt kérdés
2014. jún. 5. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
41%

Aki felvágta az ereit, az meghalt, nemigen tud már mesélni... -_-


Akik meg unalmukban, feltűnési vágyból karcolgatják magukat, azok naponta telesírják az oldalt, íme: http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=vagdosom+mag..

2014. jún. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hektorr7 ***** válasza:
48%

Én sajnos már többször is. Nem ajánlom senkinek. Nem is elsősorban a vágás miatt hanem mert iszonyatos lelki fájdalmaim voltak amiért ezt tettem!


A legtöbb hegem még mindig megvan. Nem tud eltüntetni, sokan megnézik, látják de gondoltam majd tetkót varratok a helyére!


Miről meséljek? Olyan állapotban vágtam magam amikor már nem éreztem szinte semmit. Belevágtam, húztam és toltam az ollót bőrömbe. Amint átvágta a bőrt kiserkent a vérem, iszonyú éles és egyben tompa fájdalom áradt szét bennem. Elkezdett folynia vér én meg papírzsebkendővel töröltem le!


De megnyugodtam, pszichiáteremmel beszéltük hogy a lelki fájdalmat a testemen vezetem le!

2014. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

utsó. amiről te beszélsz az nem az ér fel hanem magad megvágása. Ez fontos különbség azért. Bár egy félresikerült kísérletből kialakulhat függőség is a vágás iránt. Elsőnek fogalma nincs sajnos róla, hogy miről beszél,nem tudom minek válaszol az ilyen... és előbb elmehetne egy kis guglizásra a témában....


aki felvágja az ereit általában öngy. szándékból teszi, nem pedig "sima" önsértés keretein belül. Viszont van aki túléli, a legbiztostalanabb öngy. módszer. az, hogy ki mit érez közben sok mindentől függ


pl: - hogy miért lett öngyilkos

- milyen a fájdalomküszöbe

- milyen lelki állapotban van

- impulzus vagy előkészületekkel teli elhatározás vezérelte-e

- szed-e valamit/használ e valami drogot

- sokkot kap-e a vágástól

stb stb.


Ha öngyilkos vágyakat érzel, keress fel egy szakembert. Nem mondom, hogy mindenkin segít de meg kell próbálni mielőtt véget vetnél az életednek. Vannak Jó tb-s pszichológusok, pszichiáterek is, kérlek adj nekik egy esélyt!

2014. jún. 7. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!