Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki, aki Rivotril...

Van itt valaki, aki Rivotril 2mg szedd? Mi a velemenyetek?

Figyelt kérdés

Hetfon voltam a haziorvosomnal, mert nem erezztem jol magam.

Amikor elmondtam a problemamat, o neurologushoz kuldott.

Voltam is a tegnap, es miutan meg vizsgalt es beszelgetunk azt mondta ez panikbetegseg.

Rivotril 2 mg-st irt fel, de azt is ugy, hogy csak akkor vegyem be, mikor erzzem, hogy jon a roham, es csak egy felett.

Viszont ha egy heten 2-3-szor ram jon ez a panikroham, akkor minden este egy felet vegyek be.

Es ha nem hasznal, menyek vissza, de ha hasznal akkor is menyek vissza.



26 eves EGY GYEREKES ANYUKA.


2014. jún. 7. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én szedtem Rivotrilt, szintén pánikbetegség és szorongás miatt. Nem szeretnélek megrémiszteni, minden ember más és más, és én alapvetően egy gyengébb típus vagyok, de nagyjából semmilyen emléket nem tudok felidézni abból az időszakból, amikor szedtem.


Bár olcsóbb megoldás, mint egy pszichológus, terápia, de én mégis azt tanácsolom, ha meg tudod oldani esetleg, szánd rá az összeget, és ha nem muszáj, ne szedj Rivotrilt. Ha erre a döntésre jutsz, mindenképpen beszélj a neurológussal, aki felírta, hátha kivételesen nem arról van szó, hogy a páciensét le akarta rázni és ez egy jó megoldás volt, hanem tényleg szükséged van a gyógyszerre, más megoldás nincs.

2014. jún. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A rivotrilt 0,5 mg -al kell kezdeni (napi 3x1)és nem alkalmanként szokták szedni hanem kúraszerűen.Csak könnyen hozzá lehet szokni.
2014. jún. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Neurológus ritkán diagnosztizál pánikbetegséget, és nem is ír rá gyógyszert. Ráadásul nem azonnal a legerősebb dózist. Fordulj pszichiáterhez, ez az ő dolga.
2014. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is ennyivel kezdem, alvászavar, szorongás, dühkitörések miatt. Minden este 2 mg-ot vettem be. Még másnap délután is éreztem a hatását, ki voltam ütve, de legalább semmi sem vitte fel a cukrom. És nagyon jól aludtam, kipihent voltam. Mirok elöször csökkentettem egy negyedet, azaz 3/4 2mg-os tablettát kezdtem szedni, nagyon elviszelhetetlen megvonási tüneteim voltak. Annyira fájt a mellkasom, még a fejemet sem tudtam mozgatni. Aludni tudtam viszont ingerlékeny voltam, több dühkitörésem volt, de nem szorongtam. Mikor ezek a tünetek egy hónap elteltével enyhültek még egy negyedet csökkentettem. Ezt már meg sem érezte a szervezetem. Egy fél tablettával élek mai napig hónapok óta. Többszor probáltam csak negyedet venni, de kudarcot vallottam. És ugy döntöttem amig nem jár le az éretségi nem is kisérletezgetek.
2014. júl. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lacko17 ***** válasza:
Jaj èdes Istenem màr. Szedjetek nyugodtam. A lenyeg, hogy te hasznald a szert es ne pedig forditba. Ha meg hozzaszoksz akkor jon az elvonas 3-4 napig szar lesz aztan annyi, ujjàszuletsz.nem kell fosni. Ami viszont nagyon de nagyon fontos ALKOHOLRA ne szokjatok ra, annak pokoli az elvonasa kb 30x csinaltam vegig. Ne csinaljatok, mert ti belehaltok.
2023. márc. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!