Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ugye ez csak egyszerű depressz...

Ugye ez csak egyszerű depresszió nem valami súlyosabb?

Figyelt kérdés

A cím kicsit ellentmondásos tudom...

19 éves fiú vagyok és úgy érzem kezdek megkattanni. Sajnos elég sokat szenvedtem az elmúlt 2 évben szerelmi ügyek miatt, suli miatt és mert nem tudtam magamat elfogadni és az emiatti megfelelési kényszerem miatt. Ráadásul ajak és szájpadhasadékkal születtem és korábban 13x műtöttek ami miatt tiszta hipohonder is vagyok.

Sajnos mostanra nagyon rossz helyzetbe kerültem, ez nem látszik rajtam a barátaim ismerőseim családom nem látják, de már semmibe sem tudok belekezdeni mert úgyse fejezem be teljesen elment az életkedvem hiába próbálok pozitív lenni az egész olyan mintha be lennék állva folyamatosan (életemben 1x próbáltam nem vagyok füves nyugi) amik régen érdekeltek azok mostmár egyáltalán nem. Ráadásul kicsit kezdem elveszíteni a valóságérzetemet és bebeszélek magamnak dolgokat hogy ez csak egy mátrix világ és csak én létezem benne egyedül. Nem hiszem hogy skizofrén kezdenék lenni inkább csak félek tőle hogy az leszek. Néha azt hiszem hogy már nem is a valóságban vagyok. Persze igazából nem gondolom komolyan szerintem ez is hipohonderség. Voltam pszichológusnál szerinte ez csak egyszerű filozofálgatás és aki skizofrén az egyrészt nem retteg tőle mert észre sem veszi tehát valójában jól érzi magát másrészt nem ismerné el hogy baja van...

Hát nem tudom csak egyszerűen már a mindennapi dolgok nem mennek mint beérni reggel suliba időben elmenni edzeni vagy hétvégén dolgozni...

Nem tudom mi lesz így velem.



2014. jún. 8. 14:56
 1/6 hektorr7 ***** válasza:
0%

Ez még nem skizofrénia, de az lehet belőle! Ez a mátrix elmélet meg a túl sok filozofálás nem kell, próbálj ezekre nem gondolni. Járj el társaságba, tanulj. A motivációhiány amit leírtál is jellemzi a pszichotikus betegeket. Nálad elég markánsan jelen van a semmittevés, motiválatlanság. Szóval pszichiátert kellene felkeresned. Még ha talán idejében diagnosztizálnak és megkezdik a gyógyszeres terápiát akkor nem fogsz átélni skizofrén pszichotikus epizódokat. És akkor a személyiséged se épül le teljesen!!


Szóval javaslom pszichiáter szakorvos felkeresését. A leírtak alapján személyiségzavarod is lehet szerintem

2014. jún. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

persze, már előre is gyógyszerezzünk... :'DDD ez már tényleg kész vicc, hektor! nagyon sok kezelésre lesz még szükséged.


kérdező, nem vagy skizofrén, a pszichológusod is megmondta! ő a szakember, higgy neki, és én azt javaslom, hogy járj hozzá továbbra is, mert van számtalan gondod ami megoldásra vár.

2014. jún. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Skizofrén ? Dehogy (egyenlöre). Viszont abbol amit leírtál gondolom naphosszakat semmitteszel ugye ? Ha igen akkor takarodj kocsmába, és szerezz be pár barátot. A barátok hiánya, az elvontság a külvilágtól okozhat hasonlót. Minnél kevesebb a kedved pl egy szarabb napon, annál kevésbé mozdulsz ki, érintkezel másokkal. Minnél kevesebbet mozdulsz ki annál kevesebb lessz a kedved. Most lépj ki a karikából. Egy megoldás hogy túl sokat vagy egyedül.
2014. jún. 9. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is úgy vélem illúziók az emberek. De szerintem ez igaz is.

Én is így érzem magam, de paranoiás vagyok.

Néha azzal vigasztalom magam, hogy itt az emberek úgyis csak robotok, mert azok. Csak nem fémekből vannak, hanem húsból.

Én még nem voltam pszichológusnál, nem is óhajtok elmenni, páran már mondták, de szerintem hamarosan nálad minden rendben lesz.

Addig örülj, amíg nem lesznek olyan hangulatingadozásaid, hogy gyűlölöd a személyiségedet. Nálam veszekednek.. Az egyik vicces a másik depresszív. Az emberek emiatt hülyének néznek..de kit érdekel? Nem is igaziak.

Ők csak segíthetnek, de nem lesznek ott veled életed végéig mert nem is léteznek.


A nyár meghozza a kedved, higgy a pszichológusodnak, nincs semmi bajod!

2014. jún. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is úgy vélem illúziók az emberek. De szerintem ez igaz is.

Én is így érzem magam, de paranoiás vagyok.

Néha azzal vigasztalom magam, hogy itt az emberek úgyis csak robotok, mert azok. Csak nem fémekből vannak, hanem húsból.

Én még nem voltam pszichológusnál, nem is óhajtok elmenni, páran már mondták, de szerintem hamarosan nálad minden rendben lesz.

Addig örülj, amíg nem lesznek olyan hangulatingadozásaid, hogy gyűlölöd a személyiségedet. Nálam veszekednek.. Az egyik vicces a másik depresszív. Az emberek emiatt hülyének néznek..de kit érdekel? Nem is igaziak.

Ők csak segíthetnek, de nem lesznek ott veled életed végéig mert nem is léteznek.


A nyár meghozza a kedved, higgy a pszichológusodnak, nincs semmi bajod!

Csak be akarnak gyógyszerezni és robottá akarnak tenni.

2014. jún. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"egyszerű depresszió?" olyan nincs. nem olyan ez mint a "mezei torokfájás". Attól, hogy sokan depressziósak, nem nem egyszerű sajnos, hanem ugyanolyan súllyal képes bírni mint más pszichés állapotok.
2014. jún. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!