Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tinédzserek! Ti is küszködtök...

Tinédzserek! Ti is küszködtök mentális gondokkal, vagy minden velem egykorú normális, csak én nem?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok.

Nem csak egyszerű depresszióról van szó, azt lássuk be, nagyon hatékonyan lehet kezelni.

Amit érzek és tapasztalok az a hatalmas belső zavartság, a folytonos hangulatingadozások, a rengeteg szorongás, az identitás bizonytalanság miatti szenvedés(nem, csak szexuális szempontból, hanem mindenből, nem tudom hova tartozom, kit és mit szeretek)...

Akik értenek hozzá, nem írnám le, hanem annyit mondanék, hogy a Borderline személyiségzavar összes tünete jelen van nálam, némelyik nagyon erősen, némelyik enyhébben.

Pl. az utóbbi időszakban az öncsonkításaim csökkentek, és a hisztis része sincs annyira jelen nálam. Mármint kifelé nem mutatom.

Én nem mondom, hogy most akkor tuti borderline-os vagyok, de eléggé őrjítő, hogy nem tudom pontosan, hogy mi az oka annak, ami bennem zajlik. Mert szerintem a normálist már régen túlhaladta ez az egész.

Régebben kaptam pszichiátertől diagnózisokat, de egy másik orvost az összest eltörölte, és hazaküldött egy viselkedészavarral meg hipochondriával.

Szedtem gyógyszereket, jártam pszichológushoz, de jelenleg egyiket sem folytatom.

De tényleg szeretném tudni, hogy mi zajlik le a fejemben, mert nem tudom, meddig bírom még.

Csak én szenvedek, vagy van más velem egykorú "sorstársam" is?

16/F



2014. jún. 10. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Az az alapvető baj, hogy nem foglalod el az alkotó fantáziádat, nincsen hobbid, nem veszel részt a házimunkában anyád és apád tehermentesítésére, nem olvasol eleget, hogy megismerd a világirodalmat és nem végzel fárasztó fizikai tevékenységet, azaz kizárólag saját magaddal vagy elfoglalva.
2014. jún. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerinted..
2014. jún. 10. 21:15
 3/6 anonim válasza:
2014. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért lennél borderlineos? Nem értem... Ez abszolút depresszió maximum, ráadásul nem is olyan súlyos.
2014. jún. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A hipochondria viszont minden bizonnyal helyes diagnózis volt, a tüneteid nagyrésze pedig a kamaszkor velejárója.
2014. jún. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nagyon kár hogy ezen az oldalon minden kérdés minimum 4-16 éve lett kiírva. Én most vagyok 16 éves és énis küzdök különböző diagnosztizálhatatlan mentális zavarokkal, az egyik az extrém szorongás és hirteleni véletlenszerű adrenalin "rush"-ok, emellett súlyos ADHD-m is van ami majdnemhogy kínszenvedéssé teszi a tanulást és bármit ami tartós figyelmet igényel. Bár nálam volt egy időszak amikor alkoholt és más szereket is fogyasztottam rendszeresebben de úgy látszik fizikailag nem lett bajom tőlük
2022. okt. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!