Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A beck teszt szerint súlyos...

A beck teszt szerint súlyos depresszióval küzdök, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és rengetegszer vagyok lehangolt, nem merek oda menni emberekhez ha nem hívnak, nehezen alszom, fáradt vagyok, nem érzem, hogy lenne értelme az életemnek. Ha belenézek a tükörbe egy ronda alakot látok, aki nem ért el semmit az életében és akit csak bántani tudnak. Évek óta ez megy és csak a barátaim és a hit tartotta bennem az erőt eddig. Viszont ez nem mehet így sokkal tovább, mert úgy érzem megőrülök. Próbáltam túl tenni magam rajta, de már 4 éve nem megy... Viszont orvoshoz bizonyos okok miatt nem akarok fordulni.

2014. jún. 16. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Pedig bizony ezzel orvoshoz kell fordulni, a súlyos depressziónak mindig oka van, és nem múlik el sem magától, sem ráolvasásra.


Ha 15 éves vagy, akkor a háziorvos ad beutalót, és meg kell keresni a legközelebbi gyermek- és ifjúsági pszichiátriai szakrendelést.

2014. jún. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne fordulj orvoshoz, pszichológushoz fordulj. Az nem orvos.

Magadtól nem fogod tudni megoldani ezt a problémát. Tehát vagy pszichológus, vagy így maradsz.

Ha úgy gondolod, hogy további 4-8-10-* évet szeretnél a fiatalságodból a depresszióra áldozni, akkor tegyed...

2014. jún. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Tinikorban mindenki ilyen, ne foglalkozz hülye tesztekkel.
2014. jún. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
először is, hagyj fel azzal, hogy mindenféle teszteket töltögetsz, és megpróbálsz magadnak betegségeket bemagyarázni. Kamasz vagy, minden megváltozik épp körülötted, kezd kitágulni a világ, rájössz, hogy nem intéznek el mindent helyetted, hanem magadnak kell megtalni , hogyan boldogulj, és kitalálni, hogy mi a célod ebben az életben... Örülj, hogy barátaid vannak legalább. CSináljatok sok közös dolgokat, gondolkozz ez alon, miylen célokat tűzhetnél ki magad elé, mihez akarsz majd kezdeni, miben vagy jó stb. ne hagyd hogy a betegségérzés bekússzon az a gyadba, mert ha egyszer megmérgezi akkor uána nagyon nehéz lesz kijönni belőle
2014. jún. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az a teszt egy baromság, nekem enyhe depresszió jött ki, de röhögök rajta, mert vidám vagyok és optimista, nem kűzdök depivel. :-)

Amúgy te inkább hipochonder lehetsz, és kamasz vagy, ilyenkor fáj az élet, majd elmúlik. Persze egy-két beszélgetés egy pszichológussal nem ártana.

2014. jún. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Bocsi, előzők, de tinikorban igenis LÉTEZIK súlyos depresszió, úgyhogy nem kell a kérdező problémáját kicsinyítenetek. Nem tudhatjátok, hogy milyen helyzetben van. Nagyon súlyos probléma az, hogyha egy tini nem kap segítséget, ha tényleges depresszióval küzd, az ilyenekből lesznek az öngyilkosok, mert a világ úgy tekint rájuk, ahogy ti. Á nincs is semmi bajod, csak egy kis kamaszkor, majd elmúlik. Aztán szépen felvágja az ereit a huszadik szülinapján.
2014. jún. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Bárzsing ***** válasza:

A Beck-teszt és egyéb depresszió teszt NEM diagnosztizálásra van, hanem MÁR DIAGNOSZTIZÁLT betegek állapotfelmérésére. Diagnosztizálni pedig csak orvos tud, illetve "fél-hivatalosan" klinikai szakpszichológus is.


Kérdező, menj el pszichológiai tanácsadásra, ezeket pszichológusok tartják, nem orvosok, általában 3-4 találkozót jelentenek, és általában ingyenesek. A pszichológus majd a beszélgetések alapján tud tanácsot adni, merre indulj el. Egyébként, ha van a sulitokban, keresd fel az iskolapszichológust, az is egy ilyen tanácsadás.

2014. jún. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítő válaszokat! Kicsit ellentmondásosak, de próbálom felmérni magamat.

Az utolsónak pluszban üzenném, hogy már nincsen iskolapszichológus, mert ilyen embert már nem köteles tartani egy iskolában...

2014. jún. 21. 20:17
 9/10 A kérdező kommentje:

A barátokkal kapcsolatban hozzátenném, hogy nem igazán merek kezdeményezni, mert félek hogy ők nem akarják és csak azért mennek bele mert sajnálnak. Amikor másokkal vagyok kívülállónak, rosszabbnak érzem magam és zavar, hogy mindenki szebb nálam. Nem vagyok önfeledten boldog velük.

Tudom, hogy nem vagyok kifejezetten kövér és talán még annyira rossz arc se, de mindig elbizonytalanodom ebben és rossz érzéseket hoz elő bennem, mikor másokkal vagyok.

2014. júl. 3. 17:50
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem 15 évesen próbálj jó kedélyű emberek közé menni, gondolkozz pozitivan, mosolyogj, és barátkozz pozitiv emberekkel.
2014. júl. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!