Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáter vagy pszichológus?

Pszichiáter vagy pszichológus?

Figyelt kérdés
Már régóta lelki problémáim vannak, most tartok ott, hogy gondolkozok a pszichológuson.Szeretnék gyógyszert is feliratni, akkor először pszichiáterhez menjek?

2014. jún. 20. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj akkor pszichiáterhez, de csak akkor fog gyógyszert felírni, ha ő is úgy ítéli meg, hogy szükséged van rá. Remélem sikerül megtalálnod a megfelelőt :) kitartást és erőt kívánok neked :)
2014. jún. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. jún. 20. 19:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress fel egy pszihiátert és ő majd eldönti hogy szükséged van vagy sem gyógyszerekre mert hidd el ha nem muszály nem érdemes elkezdeni szedni őket mert nagyon hozzá lehet szokni és utánna nehéz letenni őket. Én is szedek de egész nap fáradt vagyok tőlük és miután beveszem mintha kiütnének, persze lehet hogy van jótékony hatásuk is és ez csak az én véleményem. Ja és ettől függetlenül járhatsz pszihologushoz is de kérdezd meg a pszihiáter véleményét.
2014. jún. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Pszichiáter, a háziorvoson keresztül. Ő ugyanis előzetesen kivizsgáltat, és amíg vársz az időpontodra ( már ha kértél), tud felírni nyugtatót.
2014. jún. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én először pszichológust (terapeutát) javasolnék, és gyógyszerezést csak legvégső esetben. Ha pszichotikus eset lennél, akkor kellene pszichiáterhez fordulnod, ezt a pszichológus fel tudja mérni. Az egészséges ember lelki problémáit (neurózisok) jól tudja a pszichoterápia gyógyszer nélkül is kezelni, a pszichózist viszont gyógyszerrel és terápiával a legjobb.
2014. jún. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!