Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szükségem lenne pszichológusra...

Szükségem lenne pszichológusra vagy önerőből is ki lehet ebből lábalni?

Figyelt kérdés

Bocsánat,ha hosszúra sikeredik,de több problémám van és próbálom az előzményeket hozzárakni.

Kiskoromban nagy szám volt,rossz gyerek is voltam,tehát nem féltem senkitől és semmitől.Rengeteg barátom volt,akikkel az udvaron játszottunk. Általános iskolában csak a fiúkkal nem jöttem ki (pár lánynak sikerült csak,folyton szekáltak minket),az összes lánnyal nagyon jóban voltam. Kiselőadásokat tartottam,órákat is,élveztem a szereplést,folyamatosan önként jelentkeztem felelni.

A középiskolában eleinte csak 1 lánnyal voltam jóban,nem is mertem nyitni senki felé.Úgy éreztem nem kedvelnek és nem foglalkoztam senkivel.De ez év végére megváltozott,jóban lettem az osztály egy rétegével.Viszont kiállni az egész osztály elé,az "utálóim" elé nem ment már,mint általánosban.Nem értem hol törtem meg,mert semmi olyan nem rémlik,hogy beégtem volna és emiatt féltem volna.

A személyiségem addig fajult,hogy nagyobb társasággal nem is nagyon lógtam,mindig 2-3-an jártunk bulizni.Randizni nem mertem elmenni,mindig valaki elkísért,mert jaj mi lesz ha beégek.Aztán ezt is kinőttem,csapatostul buliztunk,a fiúkkal sem volt már gondom,persze zavarba máig vagyok.

Érettségi utáni sulimba se sikerült beilleszkedtem,konkrétan 2-3 lánnyal beszélgettem az 1 év alatt.A munkahelyemre szintén nem,itt is eleinte csak egy emberrel kommunikáltam és most sikerült nyitnom olyanok felé,akiknek nincs ugymond erős kisugárzásuk.

Valami van bennem,amiért nem vagyok szimpatikus senkinek sem addig,amíg el nem beszélgetnek velem.De nem vágom a pofákat senkire,nem beszélek ki senkit,elvagyok a kis világomban és mindenkihez kedvesen szólok,mégis kiváltom az emberek ellenszenvét.Talán azért,mert nehezen nyílok meg új társaságban.Buliban pl. alkohol nélkül rosszul érzem magam,mintha kivégzésre mennék,mert azzal tűnnek el a gátlások és tudok elbeszélgetni normálisan.


Szeretnék kicsit több önbizalmat,hogy ne rettegjek az emberek véleményétől magammal kapcsolatban,hogy egy kv-t magabiztosan ki tudjak kérni (igen van,hogy a boltba sem merek megszólalni,mert úgy érzem lenéznek)


Valamint az érzelmi iq-mat növelni,mert egy teszt (és visszajelzések alapján is) elég alacsony.Sajnos könnyen megbántom a szeretteimet,hirtelen haragú vagyok,sokszor mondok olyat,amit nem kéne.. Semmi beleérző képességem nincs,ezek rámentek mind a kapcsolataimra és szeretnék sokkal jobb ember lenni.


2014. jún. 20. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet pszichológushoz menni bárkinek, ártani nem fog, de nem tűnik úgy, hogy lenne bármi abnormális az érzéseidben, viselkedésedben, nekem egyetlen dolgon akadt meg a szemem, hogy nem mersz egy kávét sem kérni, ez kicsit furcsa és valóban rossz érzés lehet. Valahogy nálad rossz lehet a viszonyítási alap. Nem mindenki az osztály kedvence, nem rajong mindenki minden emberért a munkahelyen, ha néhány emberrel össze tudsz barátkozni az már jó és nagyon sok embernek "csak" ennyivel sikerül, szerintem ez nem is olyan kevés. Mindig elő fog fordulni, hogy valakinek nem vagy szimpatikus, nem lehet mindenkinek tetszeni. Mindettől függetlenül ha te szükségét érzed a pszichológusnak, akkor keress egyet bátran, valószínűleg segíteni is fog rajtad, esetleg vegyél néhány önbizalom fejlesztő könyvet, vagy egyéb pszichológiai témájú könyvet, olyan is van pl. ami a barátok szerzéséről szól.
2014. jún. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen tudom csak tök rossz érzés,hogy nehézkesen megy mindenhova a beilleszkedés :/
2014. jún. 20. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!